Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Mērnieku laiki Grīnvaltos

Mērnieku laiki Grīnvaltos
Foto: Egons Zīverts
27.09.2017 07:15

"Kurzemes Vārds"

Grīnvaltu ciema robežas pagaidām tomēr netiks mainītas. Nīcas novada domes deputāti septembra sēdē atcēla iepriekš pieņemtos lēmumus par īpašuma “Pilskalni” lokālplānojuma grozījumu darba uzdevuma apstiprināšanu. Izmaiņas ļautu SIA “Tonus elast” atdalīties no ciema un neciest finansiālus zaudējumus adreses maiņas dēļ. Tagad uzņēmumam pašam jāsagatavo un jāiesniedz domei lokālplānojuma priekšlikumi ar variantiem, kuras teritorijas tiks izslēgtas no ciema. Ir plānotas vismaz divas sabiedriskās apspriešanas.

Medicīnas izstrādājumu ražotāja “Tonus elast” adrese saskaņā ar jauno teritorijas plānojumu ir Nīcas novads, Nīcas pagasts, Grīnvalti, “Pilskalni”. 11. septembrī uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Dace Mihņenoka skaidroja – tikai šā gada sākumā pamanījuši “Lursoft” datu bāzē, ka adresē ir iekļauts Grīnvaltu ciems. Visas preču zīmju reģistrācijas ir izsniegtas ar uzņēmuma adresi pirms teritorijas plānojuma stāšanās spēkā.

“Agrāk izstrādājumu reģistrācijas dokumenti bija jāatjauno vienu reizi piecos gados, šobrīd mums tos izdod beztermiņa. Mēģinājām pārliecināt, ka šī ir tā pati vieta, mainījies tikai teritoriālais plānojums. Bet reģistrācijas struktūras diemžēl uzskata, ka šī ir pilnīgi jauna juridiskā adrese. Tas nozīmē, ka visās valstīs mums ir jāveic jauna reģistrācija. Izmaksas tikai par reģistrāciju ir trīssimt tūkstoši eiro, un visa esošā iepakojuma nomaiņa ir apmēram divsimt tūkstoši,” stāstīja uzņēmuma vadītāja. Daļa Kazahstānas reģistratoru sakot, ka uzņēmums vēl kādu brīdi varēs tirgot savus izstrādājumus, savukārt Krievijā paziņots, ka neļaus tos pārdot trīs līdz sešus mēnešus, atkarībā no tā, cik ātri ies reģistrācijas process. “Tas nozīmē, ka mums būs dīkstāves. Man uzņēmumā strādā divsimt cilvēki. Tas ietvers arī neaprēķinātos zaudējumus,” lūgumu pašvaldībai pamato D. Mihņenoka.

Pašvaldības vadītājs Agris Petermanis uzskata, ka runa ir tikai un vienīgi par atbalstu novada uzņēmējam. Tomēr apvienības “Doma. Daba. Darbs” (DDD) deputāti Turaids Šēfers un Liene Otaņķe pārmet domes priekšsēdētājam virspusēju un necaurspīdīgu pieeju tik svarīga jautājuma risināšanā, kuram nav precedenta. A. Petermanis apgalvo, ka opozīcijas deputāti tendenciozi interpretē notiekošo, bet viņi saskata domes priekšsēdētāja draudus un atriebšanos par atšķirīga viedokļa paušanu. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 27.septembra numurā.

#kvards-20170927-04#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli