Otrdiena, 24. novembris Velta, Velda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mežonīgie rietumi Medzē un digitālais muzejs Zviedru vārtos

Mežonīgie rietumi Medzē un digitālais muzejs Zviedru vārtos
14.01.2007 17:20

0

Atslēgvārdi

Pēc divdesmit pieciem gadiem Zviedru vārtos Priekulē darbosies digitālais muzejs, Līgutu parkā Durbes novadā būs atklāts vērienīgs atpūtas laukums bērniem un jauniešiem, bet Medzes pagastā būs baseins, Spicajā kalnā strādās dziednieks, bet pa vecajām dzelzceļa sliedēm tūristi varēs doties uz mežonīgajiem rietumiem – šādas idejas saviem pašvaldību vadītājiem tūrisma nozares attīstīšanai piedāvāja Medzes, Priekules un Durbes novada jaunieši.

Liepājas rajona jaunatnes lietu koordinatore Inita Ate pastāstīja, ka jaunieši, iesaistoties apvienības “Hansa Passage” starptautiskajā projektā “Jaunatnes līdzatbildība”, izmēģināja Nīderlandes pieredzi jauniešu iesaistīšanai pašvaldību darbā. Šī metode saucās “Nākotnes spēles”, un tās galvenā ideja bija – rosināt jauniešus savām acīm paskatīties uz savas pašvaldības nākotni. Pagājušajā nedēļā piecas jauniešu komandas žūrijai, ko veidoja pašvaldību vadītāji, demonstrēja sagatavotās prezentācijas. “Bija ļoti interesanti, jo jauniešu skatījums uz daudzām lietām ir cits. Jā, varbūt visas idejas nav īstenojamas, taču dažkārt tas nav svarīgi, jo būtiskāk ir paskatīties tālāk, nekā to spēj reāli domājošie politiķi,” saka I.Ate. Bet Medzes jauniešu līdere Zanda Cobele pastāsta, ka viņas pašvaldības jauniešu trijās prezentācijās, bija iespējams saskatīt arī to, kā pašiem jauniešiem visvairāk pagastā trūkst. “Meitenes bija sagatavojušas projektu par peldbaseinu skolā un muzeja atvēršanu Medzes Kultūras namā, tāpat bija projekts par to, ka Spicajā kalnā atvērta viesnīca un guļbaļķu namiņā cilvēkus pieņem dziednieks, te ir sava veida sanatorija. Mūsu projekts atkal bija par vagoniņu, kas pa vecajām Ventspils – Liepājas dzelzceļa sliedēm, kas vēl pagastā saglabājušās, vestu cauri Medzei un piedāvātu dažādas atrakcijas mežonīgo rietumu stilā. Mums būtu šovs ar zirgiem, pasažieru nolaupīšanu un viesošanos pamestā pilsētiņā,” stāsta Z.Cobele.

“Kurzemes Vārds” jau rakstīja, ka metodes jauniešu iesaistīšanai politikā, pašvaldības dzīvē un citās sabiedriskajās aktivitātēs, kas tika apkopotas sešās valstīs – Nīderlandē, Latvijā, Francijā, Anglijā, Vācijā un Polijā, tika izdotas elektroniskās rokasgrāmatas formātā “Jaunatnes līdzatbildības instrumentu kaste”. Oktobrī četrstūrainais disks, kurā atrodama arī Liepājas rajona organizācijas “Jaunatnes demokrātijas skola” pieredze – projekts “Es un demokrātija”, kas tika izvēlēts iekļaut diskā, pateicoties arī Nīcas Pagasta padomes priekšsēdētāja un JDS pārstāvja Agra Petermaņa veiksmīgajai pieredzes prezentācijai projekta tikšanās reizē Polijā, kā arī vēl 13 jauniešu projektu, kuros izmantotas dažādas metodes jauniešu iesaistīšanai nonāca Latvijā, un rajona jauniešiem vajadzēja izšķirties, kuru no rokasgrāmatā aprakstītajām metodēm izmēģināt praktiskam darbam ar jauniešiem. “Viens no projekta mērķiem bija ne tikai apzināt metodes, bet arī praktiski tās izmēģināt, tāpēc mums jāizvēlas viena no citu valstu pieredzēm, kas šķiet interesanta un noderīga, un jāizmēģina ko līdzīgu paveikt arī te,” skaidroja I.Ate.

Liepājas rajona jaunieši izmēģināja “Nākotnes spēles”, taču darīja to mazliet citādāk nekā Nīderlandē. “Ja tur jaunieši izplāno konkrētu projektu, ko pašvaldība arī konkursa kārtībā izvēlas realizēt, tad mēs izmantojām šo metodi, lai modelētu veselas nozares attīstību konkrētā pašvaldībā,” skaidro I.Ate. Viņa stāsta, ka tūrisms un vide izvēlēta kā pateicīgākā joma šādai jauniešu sapņošanai. Un viņai liekas, ka rezultāti ir gana labi, katrā ziņā par jauniešu skatījumu un idejām bija pateicīgi arī pašvaldību vadītāji, kas tūlīt varēja sniegt komentārus par iespējām izteiktos piedāvājumus īstenot.

Projekta nobeiguma konference notiks no 13. līdz 15.februārim Roenas pilsētā Francijā. I.Ate pastāsta, ka turp kopā ar viņu dosies arī Agris Petermanis un divas jaunietes, kas piedalījās projekta ideju īstenošanā – Zanda Cobele no Medzes pagasta un Līga Svile no Durbes novada. Projekta nobeiguma konferencē paredzētas tikšanās ar vietējām jauniešu organizācijām, kā arī pašvaldību pārstāvjiem un sadarbības partneriem. Tāpat notiks valstu prezentācijas un arī radošās darbnīcas, kurās jaunieši turpinās darbu ar metožu izmēģināšanu un diskutēs par to efektivitāti. “Bet pārējie jaunieši, kas gatavoja prezentācijas, vēl brauks arī ekskursijā uz Klaipēdu,” piebilda I.Ate.

Anda Pūce,
“Kurzemes Vārds”

Priekules jaunieši sprieda par to, kā pēc 25 gadiem pilsētā tūristus varēs pievilināt Zviedru vārtos izvietotais muzejs.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz