Pirmdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Ministrija pieņem zināšanai durbenieku viedokli

Ministrija pieņem zināšanai durbenieku viedokli
Foto: LETA
23.07.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

“Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir saņēmusi Durbes novada lēmumu, kurā 5 no 9 novada domes deputātiem ir nobalsojuši par jautājumu, kas nav pašvaldības kompetencē,” šādi ministrijā “Kurzemes Vārdam” komentē Durbes novada domes 27. jūnija lēmumu par administratīvās teritorijas negrozīšanu. Lēmums balstīts pašvaldības rīkotās publiskās apspriešanas rezultātos.

Durbes novada dome 10. maijā pieņēma lēmumu par publiskās apspriešanas organizēšanu par Durbes novada pašvaldības administratīvās teritorijas grozīšanu. No 17. maija līdz 14. jūnijam notika publiskā apspriešana, lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par iespējamo teritorijas robežu grozīšanu. Durbeniekus aicināja atbildēt uz jautājumu: “Vai jūs atbalstāt Durbes novada saglabāšanu esošajās robežās?” 21. maijā notika publiskās apspriešanas sanāksme, kurā piedalījās 31 iedzīvotājs. 25. maijā reizē ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām bija iespēja aizpildīt anketu un atzīmēt “jā”, atbalstot novada saglabāšanu pašreizējās robežās, vai “nē”, ja to neatbalsta. Saņemtas 525 anketas. 403 jeb 77% balsotāju bija par palikšanu tagadējās robežās un 121 jeb 23% – pret. Viena anketa atzīta par nederīgu. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, šī gada 1. janvārī Durbes novadā dzīvesvietu bija deklarējuši 2825 cilvēki.

27. jūnijā ar piecām klātesošo deputātu balsīm “par” (Andrejs Radzevičs, Ojārs Petrēvics, Ainars Reņģe, Jānis Ruško un Mairita Pildava) dome nolēma nelikvidēt un negrozīt Durbes novada administratīvās teritorijas robežas un neatbalstīt VARAM piedāvāto variantu par pašvaldību skaita samazināšanu no 119 līdz 35 pašvaldībām.

“Iepazīstoties ar publiskās apspriešanas rezultātiem un tās ietvaros paustajiem iedzīvotāju viedokļiem, ir secināms, ka iedzīvotāji Durbes novada kā administratīvi teritoriālās vienības turpmāko attīstību saskata esošajā novadā un uzskata to par vēlamāko teritoriālās pārvaldības modeli,” teikts domes lēmumā. To Durbes novada pašvaldība nosūtīja VARAM.

Ministrijā skaidro, ka Saeima 21. martā pieņēma lēmumu “Par administratīvi teritoriālās reformas turpināšanu”, proti, turpināt 1998. gadā iesākto administratīvi teritoriālo reformu un līdz 2021. gadam izveidot ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām. Ministru kabinets pieņēmis informatīvo ziņojumu “Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli” un uzdevis VARAM organizēt konsultācijas ar pašvaldībām un sabiedrību par jauno administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli.

Pēc pašlaik notiekošajām konsultācijām ar visu pašvaldību deputātiem līdz 2. septembrim ministrijai jāizstrādā un jāiesniedz Ministru kabinetā konceptuālais ziņojums par administratīvi teritoriālo iedalījumu.

“Ministrija ir iepazinusies un pieņēmusi zināšanai pašvaldības 5 deputātu viedokli.

Ministrs, ministrijas ierēdņi un eksperti saskaņā ar ministrijas plānoto grafiku plāno ierasties Durbes novada domē un informēt par valdības diskusijai izvirzīto administratīvi teritoriālās reformas modeli,” vēstī VARAM.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)