Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Motociklistu saime pierūcina Grobiņu

Motociklistu saime pierūcina Grobiņu
Foto: Liena Rimkus
06.08.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Aizvadītajās brīvdienās Grobiņā atkal tika rūcināti motori – pilsētā notika motofestivāls ”Seeburg Bikerland”, ko organizē Grobiņas novada dome sadarbībā ar motoklubu ”West Coast Liners”. Niknā rūkoņa un dūmu mākoņi, lieliski kontrastēja ar krāšņi uzspodrinātajiem braucamrīkiem un smaidīgajiem šoferīšiem, kas draudzīgi māja publikai.

Festivāla dalībnieku rindās uz bordo krāsas braucamrīka, kuram piestiprināts karogs, bija manāms arī Grobiņas novada domes izpilddirektors Uldis Vārna. Viņš ir vietējā motokluba ”West Coast Liners” biedrs. Stāsta, ka pirmo reizi uz motocikla sēdies jau pirms 20 gadiem, piedzīvojis neveiksmīgu kritienu, ieturējis pauzi, bet nu atkal ļāvies motoru rūkoņas valdzinājumam. Savukārt ”West Coast Liners” prezidents Uldis Virbs ar motociklu brauc jau no 16 gadu vecuma, izmēģinājis spēkus motokrosā, arī lielajā sportā brīdi pabijis, tomēr ar laiku norimies.

”Sapratu, ka tas benzīns man ir asinīs, tad nu sāku braukt ar motociklu. Tie manā dzīvē bijuši nu jau kādi padsmit, laikam ejot motociklu piemeklē tai savai būtībai. Vienu laiku diezgan spēcīgi braukāju ar Enduro motocikliem, tādu kā Uldim tagad ir. Tad uzsēdos uz čopera,” stāsta prezidents. ”Pilnīgi piekrītu, ka katram jāpiemeklē savs motocikls. Tāpat kā kurpes – vienas paredzētas slapjam laikam, citas ballei vai vēl kaut kam. Viena labākā motocikla nav, katram jāizvērtē savas vajadzības un sava filozofija. Mēs jau smejamies – ja kāds grib motoklubā sarāties, jāsāk tēma – kurš motocikls ir labākais,” smejas U.Vārna.

”West Coast Liners” sākotnēji bija nobāzējies Liepājā, tomēr ar laiku kluba biedri izlēmuši, ka nepieciešamas plašākas telpas un ērtāka piebraukšana, kā rezultātā pārcēluši kluba darbību uz Grobiņu. Šogad motoklubs svin savu 15.dzimšanas dienu.

Lai gan laiku pa laikam interneta publikācijās emocijas uzjundī raksti par motociklistu klubu saistību ar dažādām nelikumībām, Grobiņas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore laikrakstam stāsta, ka bieži vien kluba pārstāvji piedalās dažādās pozitīvas sabiedriskās aktivitātēs, kas tiek neprecīzi nolasītas. ”Motoklubs nav tikai braukšana, tā ir arī sociāla vide. Mums ir dažādi gājis un ne visas mūsu darbības izprastas pareizi izprastas, līdz ar to pēdējā laikā mēs īpaši necenšamies izcelties,” saka U.Vārna.

Svētki, kur piedalās motociklisti ar saviem iespaidīgajiem braucamajiem, tērpiem, aksesuāriem, priekšnesumiem un izklaidēm, vienmēr Grobiņā bijuši gaidīti. Festivāla laikā tika svinēta ne tikai motokluba jubileja, arī festivālam ”Seeburg Bikerland” šogad aprit pieci gadi. Pasākuma galvenais mērķis ir informēt un iepazīstināt sabiedrību ar motobraukšanas kultūru. Tajā pašā laikā šādi festivāli ir kā motociklistu salidojums, kad dažādu klubu biedri sabrauc, aprunājās, paballējas.

Kā uzsver festivāla organizatori, ”Seegurg Bikerland” ir svētki visiem, kam interesē jebkāda veida motorizētie braucamie, tāpēc atstumts netika neviens – jo daudzveidīgāki un iespaidīgāki bija dalībnieki, jo lielākas gaviles sanākušie tiem veltīja. Dienas garumā varēja baudīt dažādus veiklības braucienus, paraugdemonstrējumus, kuri ik pa laikam lika ķermenim tērpties zosādā un ”matiņiem slieties stāvus”, savukārt Stuntfigters motošova laikā varēja vērot, kā motocikls ar šoferi pazūd milzīgā dūmu mutulī, pēc brīža no izpūtēja šaujas uguns liesmas un motociklists atgriežas skatītāju acīm. Svētku saviesīgajā daļā apmeklētājus priecēja grupa ”Pienvedēja piedzīvojumi” un nakts balle Grobiņas pilsdrupās.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 6.augusta numurā.

#kvards-20190806-06#

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli