Otrdiena, 29. septembris Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Muzejs kļuvis bagātāks

Muzejs kļuvis bagātāks
15.07.2006 01:16

0

Remontdarbi, pēc kuriem apmeklētājiem būs pieejamas piecas jaunas telpas, ekspozīcija par represētajiem aizputniekiem, kuras iekārtošanā izmantoti arī veco Aizputes koka namu dēļi, un bagāts folkloras materiālu apkopojums no ekspedīcijas “Folklora pilsētā” ir tās bagātības, ar kurām visai drīz varēs lepoties Aizputes Novadpētniecības muzejs. “Dažbrīd smejos, ka jūtos kā jubilāre,” atzīst muzeja vadītāja Jolanta Berga.


Goda vieta sportam un kultūrai

Šobrīd muzejā pamanāma remontdarbu gaisotne, kas reizē ir mazliet traucējoša, jo jāpiecieš putekļi, un tomēr arī apmeklētāji un vadītāja neslēpj prieku par piecām jaunām telpām, kur tagad varēs izvietot ekspozīciju. Jolanta smejas, ka daudzi, kas ienākuši muzejā, izeju meklē tieši izremontētajā gaitenī! Viņa vēl norāda uz sienas krāsojuma un grīdas klājuma atšķirību starp vecajām un jaunajām telpām. Sākumā centusies atrast tādu pašu tepiķi un pieskaņot krāsas toni, bet tad sapratusi, ka šī robeža būs kā muzeja telpiskās izaugsmes lieciniece, ko vēlāk varēs parādīt arī muzeja apmeklētājiem. J.Berga jau domā par divām lielākajām ekspozīcijām, kas aizņems daļu no telpām. “Agrāk Aizputē bija četri kultūras nami, gandrīz katrai iestādei bija izvērsta sporta dzīve, tādēļ sports un kultūra ir tās nozares, ko tagad muzejā varēsim parādīt daudz plašāk, tik, cik tās pelnījušas,” saka J.Berga. Viņa priecājas, ka ar partiju atbalstu izdevies piesaistīt naudu telpu remontam, arī Kultūrkapitāla fonds piešķīris līdzekļus signalizācijai, un tieši tagad kopumā 5,1 tūkstotis latu tiek likts lietā muzeja labiekārtošanai.

Piemiņa visiem represētajiem

J.Berga priecājas, ka atradusi labus līgumstrādniekus, jo tik nelieli remontdarbi lielākus uzņēmējus neinteresējot, bet uzticamus meistarus neesot nemaz viegli piesaistīt. Un, kamēr vienā no telpām vēl tiek stiprināts pie sienām rigipss un Jolanta smejas, ka šī būs dārgākā istaba muzejā, citā jau rosās māksliniece Ilze Spīre, lai iekārtotu jaunāko ekspozīciju par komunistiskā terora upuriem Aizputē.
Ekspozīciju iekārtos telpā, kur galdnieks Ģirts Brumsons uzbūvējis simbolisku māju un redzama automašīnas kravas kaste. J.Berga stāsta, ka nams ar logu tapis no dēļiem, ko uzņēmuma “Aizputes nami” strādnieki atgādājuši no vecākajiem, sabrukušajiem pilsētas namiem. Kāds no tiem patiesi var būt redzējis uz Sibīriju izvesto aizputnieku atvadas no mājām. “Šindeļa jumtu atvedu no Rudbāržiem, bet kokmateriālus automašīnas piekabei mums uzdāvināja uzņēmums “Tebra 3″,” par labvēļiem, kas palīdzējuši veidot ekspozīciju, stāsta muzeja vadītāja. Šeit tiks izvietoti arī citi materiāli no muzeja fondiem un jauni dāvinājumi, kas stāsta par represēto aizputnieku traģēdijām. “Lai radītu patiesu traģiskos notikumus raksturojošu gaisotni, daudz palīdzēja aizputnieks Vitolds Snipke, kas dāvināja muzejam arī vairākus vērtīgus eksponātus,” nosaka J.Berga.

Folklora divās grāmatās

Tikmēr vēl viena bagātība, kas lieliski papildinās muzeja krājumus, divu biezu grāmatu izskatā stāv uz Jolantas galda kabinetā. Tie ir materiāli, ko pērn ekspedīcijas “Folklora pilsētā” laikā savāca audzēkņi un pasniedzēji no vairākām Latvijas augstskolām. Te ir arī viss, ko par Aizputi Latviešu folkloras krātuvē atrada un speciāli muzeja vajadzībām izrakstīja Signe Pucena. “Tas, ko viņa paveikusi, ir nenovērtējams, jo šādi folkloras materiāli līdz šim Aizputes muzejā vēl nebija apkopoti, bet pašai man nepietiktu ne laika, ne resursu, lai pētītu un atlasītu materiālus. Tieši tāpēc sajutos kā īstu dāvanu saņēmusi, kad manās rokās iegūla ekspedīcijas laikā un krātuvē savāktie materiāli,” J.Berga ir aizkustināta. Viņa vēl piebilst, ka 21.novembrī apritēs tieši 70 gadi, kopš atklāts Aizputes muzejs.
Viņa arī priecājas, ka ļoti sirsnīga izdevusies pirms dažām nedēļām sarīkotā tikšanās muzejā, kur ekspedīcijas dalībnieki tikās ar teicējiem, kurus Aizputē bija intervējuši pērn. Visi kopā noskatījušies arī ekspedīcijas laikā tapušo filmu. “Te bija arī pa kādam pikantākam momentam, piemēram, kādas teicējas stāsts par agrākajām jauniešu izklaidēm, kas parādīja arī savstarpējās attiecības un tā laika jauno ļaužu attieksmi pret lietām,” stāsta J.Berga. Muzejam viena no sirmajām kundzēm – Ieva Galeja dāvinājusi arī simtgadīgu, spoguļrakstā austu segu un kādu izšuvumu. “Materiālus vēl rūpīgi neesmu izstudējusi, kaut gan man jau tagad liekas, ka daudz kas no atšifrētajām sarunām, kas parāda ne tikai vietvārdus, bet arī domāšanas veidu, ir ar nopietnu dokumentālu vērtību,” atzīst muzeja vadītāja. Viņa arī piekrīt ekspedīcijas dalībnieku viedoklim, ka īpašas izpētes vērta ir Aizputes ebreju tēma – agrāk šeit dzīvojuši ļoti daudzi ebreji, bet tagad vairs neesot neviena.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz