Pirmdiena, 26. oktobris Kaiva, Amanda, Amanta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Muzeju naktī sagaida Balto dāmu

Muzeju naktī sagaida Balto dāmu
20.05.2007 17:34

0

Atslēgvārdi

Ne ļauna ragana, ne spokaina būtne, bet gan eleganta kundze izrādījās Baltā dāma, kura mēdz klejot pa Apriķu muižas labirintiem, radot ap sevi noslēpumainības auru. Ar viņu varēja tikties tie, kas izvēlējās Muzeju nakti sestdienas vakarā pavadīt Apriķos, kur šāds pasākums tika rīkots pirmo reizi. Nosaukums “Muzeju nakts” dots tradicionālajai Eiropas muzeju akcijai, kuru līdz šim pazina kā “Muzeju pavasari”. Akcijas būtība un mērķis ir popularizēt kultūras mantojumu, kas glabājas Eiropas muzejos. Intereses un noslēpumainības auras radīšanai akcijas norisei izvēlētas vēla vakara vai nakts stundas.

Dārgumu lādē atrod zelta naudu

No septiņiem vakarā Apriķu muzejā interesenti varēja iepazīties ar muzeja krājumiem, no kuriem lielu daļu sadāvinājuši tuvākās apkārtnes iedzīvotāji. Tāpēc arī radās iespēja izveidot atsevišķas telpas, kas iekārtotas pēc dažādām tēmām, – saimes istaba, krogs, kara istaba u.c. Apriķu muzejā pati jaunākā ir skolas istaba, kur iedzīvotāji sanesuši savas bērnības ābeces, liecības, fotogrāfijas un citus dokumentus. Tāpat tur novietoti skolas soli, kādos pirms 40 gadiem Apriķu skolā mācījās pirmklasnieki.

Lai muzeja apmeklējumu un apskati padarītu atraktīvāku, bija noorganizēta rotaļa “Dārgumu lādes meklēšana”. Tās laikā vajadzēja atrast konkrētus eksponātus un tur novietotās aploksnes ar ceļa zīmēm līdz nākamajam eksponātam, līdz meklētājs nonāca pie īstās dārgumu lādes. Tur atrastās vēstules saturu nolasīja muzeja vadītāja Aina Cērmane: “Vai tu apjaut, ka vislielākais dārgums šai pasaulē esi tu pats. Un šajā ceļojumā vissvarīgākais bija tas, kā tu juties, kādas bija tavas izjūtas, kāda bija tava pašapziņa, tavs gribasspēks.” Taču rotaļas dalībnieki tika arī pie praktiskām balvām. Kad atvēra dārgumu lādi, tajā atradās atklātnes ar Apriķu fotoattēliem un kaudze zelta naudas. Dālderi patiesi izskatījās kā no zelta. Ļoti garšīgi. Jo zem zelta apvalciņiem atradās garda šokolāde, ar ko mielojās gan lieli, gan mazi.

Vēl mielastam muzeja ļaudis ciemiņiem bija sarūpējuši visstiprāko dzērienu pasaulē – atvēsinātu bērzu sulu, kas lieliski garšoja kopā ar tādiem latviskiem ēdieniem kā vārīti kartupeļi ar sālītu siļķi un badapankūkas ar melleņu ievārījumu.

Par muzikālo sniegumu rūpējās folkloras kopa “Baļķi”, kurā apvienojušies latviešu tautas mūzikas pētītāji un izpildītāji, lai popularizētu latviešu tautas tradīcijas. Senatnes elpas apdvestajā Apriķu muzejā “Baļķu” izpildītā mūzika patiesi labi iederējās.

Sola nebaidīt bērnus

Vakara nagla muzeja apmeklētājiem bija tikšanās ar Balto dāmu. A.Cērmane stāstīja, ka neviens neko daudz par Balto dāmu nezina. Taču skolēni jau vairākas paaudzēs apgalvo, ka ik pa laikam esot viņu redzējuši vai dzirdējuši klīstam pa senās muižas velvēm un labirintiem. Tomēr no Baltās dāmas nevajagot baidīties, jo viņa nevienam neko sliktu nedarot, tikai reizēm paspokojoties. Un nu Baltā dāma apsolījusi ierasties un kliedēt bažas.

Neraugoties uz šiem mierinājumiem, vēlā vakarā, kad satumsa un tuvojās Baltās dāmas atnākšanas laiks, spocīgajā sveču gaismā dažam labam gan vairs prāts nenesās uz jokiem. Valdīja klusums. Tikai šad tad atskanēja pa nervozam smiekliņam. Un tad viņa nāca! Atvērās durvis, un… eleganti līganiem soļiem muzeja zālē ienāca baltās drānās un cepurē tērpta smalka dāma ar saulesbrillēm uz acīm. “Hellou,” mūsdienās populārajā angļu mēlē viņa omulīgi uzrunāja klātesošos. Un saspringums izzuda. “Es, ceļodama pa visām lielajām pilsētām, esmu tā piemērojusies mūsdienām, ka angliski runāt vien gribas. Hellou, hellou!” viņa atkal un atkal sveicināja klātesošos, kuri smiedamies atbildēja ar to pašu. Baltā dāma, izrādās, četrus gadus neesot bijusi mājās, jo devusies pieredzes apmaiņas braucienos, lai paspokotos citās pilīs. Arī Rīgas pilī pie prezidentes. Taču Apriķos viņa solīja nebaidīt bērnus, aicināja viņus draudzēties un piedāvāja izstaigāt kopā ar viņu vecās muižas labirintus, ko visi labprāt arī darīja.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

“Hellou, hellou!” ar anglisku piesitienu sanākušos uzrunāja noslēpumainā Baltā dāma, kas atgriezusies mājās pēc ilga ceļojuma. Pat Apriķu muzeja galvenais Rūķis nevarēja noslēpt prieku par Baltās dāmas atgriešanos.

Katrs, kuram bija vēlēšanās un prasme, varēja piedalīties audekla aušanā.

Apriķu muzeja fotosalonā ir iespēja pārvērsties par rūķīti.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz