Svētdiena, 5. decembris Sabīne, Sarma, Klaudijs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Naudu nekrāj, bet lietas dvēselei. Bunkā jau sesto reizi satiekas kolekcionāri un mīļlietiņu krājēji

Svētdien Bunkā sesto reizi satikās kolekcionāri un mīļlietiņu krājēji no Bunkas, Liepājas, Grobiņas, Vaiņodes, Priekules un Virgas. Viņi uz saietu kultūras namā bija atveduši savu sakrāto, sarūpēto un mīlēto – tematiskas mantas un lietas, kas mīļas viņu sirdīm un dvēselēm. Kolekcionāri Bunkā tikās pēc divu gadu pārtraukuma. Kopš pirmsākumiem šo domubiedru pulciņam ir pievienojušies vairāki jauni dalībnieki, līdz ar to arī kolekciju klāsts kļuvis plašāks.

Naudu nekrāj, bet lietas dvēselei. Bunkā jau sesto reizi satiekas kolekcionāri un mīļlietiņu krājēji
Baiba Rosvalde kopā ar meitu Lauru aplūko pasākuma rīkotājas Maldas Andersones mīksto lāču ģimeni. (Foto: Ģirts Gertsons)
Baiba Rosvalde kopā ar meitu Lauru aplūko pasākuma rīkotājas Maldas Andersones mīksto lāču ģimeni. (Foto: Ģirts Gertsons)
18.08.2021 06:00

#SIF_MAF2021

"Kurzemes Vārds"

Kolekcijas izveido sievišķīgas aizraušanās

Bunceniece Dzintra Urbāne ir pirmā, kas iekārto savu tematisko stūrīti Bunkas kultūras nama zālē. Viņa aktīvi atbalsta pasākumus Bunkā, nelaiž garām izdevību tajos piedalīties un iesaistīties.

Dzintrai ir dāmas cienīga kolekcija. Uz galda un pakaramiem viņa izkārto krāsainas šalles, krelles un citas rotaslietas. “Esmu liela dejotāja un baļļotāja, tādēļ man ir šalles un bižutērija, kas jau bijusi un krājusies gadiem, visu laiku papildinās. Izrādu gan pirmo reizi – sadūšojos beidzot parādīt,” par savu dalību pasākumā pastāsta krājēja. Katra lietiņa piesien aci.

Bunceniece Dzintra Urbāne pirmo reizi sadūšojusies citiem atrādīt savu šaļļu un bižutērijas krājumu. Foto: Ģirts Gertsons

Viņai blakus stends ņirb dažādos violetos toņos un lavandu ziedu tematikā. Tā ir Bunkas bibliotekāres Svetlanas Grinbergas valstība. Viņas kolekcijai dots nosaukums “Viss iekš lillā”, un tā sākta veidot tieši pirms gada.

“Viss sākās ar Priekules pastā pirktu krūzīti, kurai virsū ir lavandas,” stāsta krājēja.

Tad draudzenes, kurām ir bijis lavandu sīrups un tēja, pieteikušās ciemos uz “meiteņu vakaru”. Nesarunājot iepriekš, visas satikušās, ģērbušās lillīgos toņos. Viņa teic, ka lillā un violetā krāsa viņai agrāk bijusi viena no tām, kas nav īpaši saistījusi un uzrunājusi, taču tagad pievērš uzmanību tieši tai, pateicoties lavandām. Nupat jau tuvinieki Svetu apdāvina ar viņas kolekcijai atbilstošiem eksemplāriem. “Kad saņemu sūtījumu, jūsmoju. Latvijā lavandu tematika vēl nav tik izplatīta,” teic Svetlana.

Mamma parauj līdzi meitu

Pirms diviem gadiem ar savu kolekciju Bunkas kultūras namā uzstājās Krotes pamatskolas skolotāja Baiba Rosvalde. Viņas mīļlietiņu tematika ir kaķi. Baibai ir vairāk nekā 100 dažādu priekšmetu. Kaķu figūriņu ir ļoti daudz un lielākoties kolekcijā, kas ikdienā stāv viņas plauktā dzīvesvietā. Šoreiz viņa līdzi paņēmusi tikai daļu. “Šis ir neliels fragments no mana krājuma. Paņēmu smagāko kaķa figūru un pirmo kolekcijas priekšmetu, man pēdējo divu gadu laikā ir nākuši klāt arī citi tematiskie kaķu vadmotīva priekšmeti, piemēram, nagu vīlīte, no kuras gala pretim lūkojas smaidīgs kaķis, auskari, krūžu paliktnis.

Kaķu tematika ir visur atrodama. Kolēģi man dāvina visādas lietas ar kaķiem, piemēram, dvieļus,” norāda Baiba.

Šogad kopā ar mammu piedalās arī meita Laura, kura pasākuma dalībniekiem, nedaudzajiem apmeklētājiem un saviem deju grupas biedriem pirmo reizi parāda savu atslēgu piekariņu kolekciju. “Meita arī gribēja pievērsties krāšanai. Skatījāmies, ka no dažādiem pasākumiem mums ir atslēgu piekariņi sadāvināti. Tagad, kad kaut kur braucam, es meklēju kaķus, bet Lauriņa – piekariņus. Mums ir sanācis sakašķēties, kad ir bijušas lietas, kas ir gan kaķis, gan piekariņš,” smaidot saka Baiba.

Gadu gaitā kolekcionāru saietā piedalījušās vairākas ģimenes, kuru pārstāvji viens otram sekojuši krāšanas hobija turpināšanā, aplipinot citam citu.

Suvenīri ar uzrakstiem un saturu

No kolekcionāru saieta dalības klātienē atprasījusies Virgas pagasta feldšere Sarmīte Eidinta, taču divas no vairākām kolekcijām izrādīšanai atvedusi dienu iepriekš. “Sarmītei šī kolekcija varētu būt viena no visvērtīgākajām,” stāstot par savas domubiedres krājumu, norāda Bunkas kultūras nama vadītāja un kolekcionāru saieta mamma Malda Andersone.

Sarmīte sakrājusi vairākus desmitus suvenīru jeb minialkoholisko dzērienu pudelīšu. Tās gan dāvinātas, gan vestas kā suvenīri no ceļojumiem. Visas pilnas. Blakus tām vairāki desmiti viņas profesiju raksturojošu pildspalvu – tās ir ar medikamentu un medicīnisko ierīču firmu nosaukumiem.

Ar pildspalvu krāšanu aizrāvusies arī liepājniece Annika Agarkova, kura darbojas onkoloģisko pacientu biedrībā “Dzīvības koks”.

“Agrāk man pildspalvu bija pāri tūkstotim – tās bija arī bez uzrakstiem. Tagad esmu atstājusi īpašās pildspalvas tikai ar uzrakstiem, to man ir 389,” teic Annika.

Pēdējo pildspalvu kolekcijas papildināšanai ieguvusi sestdien, atgriežoties no nometnes. Annika lepojas, ka viņai ir iemīļotā grāmatu un filmu varoņu Harija Potera pildspalva, kā arī padižojas ar savu pildspalvu kolekcijas ciltsmāti. Tā vesta no Stokholmas, un uz tās ir vārds “Annika”. Otra viņas aizraušanās ir mākslas darbu veidošana no sīkpērlītēm.

Pavisam ekskluzīvu kolekciju apmeklētāju un dalībnieku vērtējumā bija atvedusi Grobiņas iedzīvotāja Melita Bernovska. Agrāk dzīvojusi Bunkas pagastā, atsaukusies novadnieces, pasākumu rīkotājas M. Andersones aicinājumam izrādīt savu keramikas medaļu kolekciju, tādēļ teic, ka pasākumā un kolekcionāru pulkā nonākusi pavisam nejauši. “Keramika kādreiz bija modē. Uz kāzām, kāzu jubilejām, dzimšanas dienām un citiem pasākumiem izgatavoja simboliskas medaļas – kā atmiņu par notikumu, par piešķirtajiem pienākumiem pasākuma norisē,” skaidro kolekcionāre.

Viņa atvedusi ap 30 medaļām, agrāk bijis vairāk, daļa laika gaitā, kamēr nav apzināti savāktas un saliktas kastē, noklīdušas. “Te nekas speciāli nav krāts, tās ir gadu gaitā iegūtās medaļas. Esmu pavāre, daudz sanācis būt godos kā saimniecei,” viņa pastāsta.

Pārsvarā medaļas ir no 80. gadiem. Viņa teic, ka kādreiz no pasākumiem katram bijusi kāda simboliskā medaļa. “Man tās iegūtas kā saimniecei, kā arī pēc pasākumiem, kad novāca galdu, kāds bija aizmirsis zem šķīvja. Tāpat esmu tās ieguvusi kā pasākumu viešņa,” norāda Melita.

Melita Bernovska pirmo reizi plašākai auditorijai izrāda keramikas medaļu kolekciju, atgādinādama par sarīkojumu tradīciju modi 80. gados. Foto: Ģirts Gertsons

Lācis Fedja un pērtiķi, kas piesakās līdzi

Humoristiski par savu kolekciju – vairākiem simtiem mērkaķu un pērtiķu mīkstajām mantām – stāsta Legzdiņu ģimene no Vaiņodes. Atbraukuši ar saviem draugiem. Visi līdzi nevarēja tikt, te ir pirmie, kas pieteicās līdzi. Pārējie palikuši mājās raudot, pastāsta ģimene. Pulkā ir negantāki un ir mīlīgāki pērtiķi, bet visi vienādi mīļi ģimenē un svarīgi kolekcijas veidotājiem.

Pirmo reizi saietā, pārstāvot Vaiņodi, Ginta Mame. Viņa atvedusi savu lielo mīksto rotaļu lāču kolekciju. Līdz ar to lielas sarunas sanāk ar kolekcionāru saieta mammu, jo arī viņai ir vairāki simti lāču – abas kolekcijas izvietotas viena otrai pretī, bet nav jau abām ko salīdzināt, jo mīksto rotaļlietu ģimenēm svarīgākā ir ieguldītā mīlestība, ne daudzums. “Lielākais un mīļākais lācis man ir 2,20 metrus garais brūnais lācis Fedja,” teic Ginta. Tā viņai ir dāvana, kas vesta no ārzemēm.

Pasākumu vēro vaiņodniece Ginta Mame un lielākais kolekcionāru saieta dalībnieks – no ārzemēm atceļojušais dāvinātais, 2,20 metrus garais rotaļu lācis Fedja – ar citiem lāču kompānijas dalībniekiem. Foto: Ģirts Gertsons

Visi lāči tagad mājo viņas istabā, bet plānots ierīkot rotaļu ķepaiņiem savu atsevišķu telpu. “Man jau ir sajucis, cik to lāču ir, jo rodas klāt arvien jauni – uzdāvina, atrodu kādu, pie mājas vārtiem nolikti,” viņa pastāsta. “Man ir arī lāču figūriņas, pat gredzens ir ar lāci,” palepojas krājēja.

“Šie saieti nav mans privāts izgājiens, jo pasākuma aizsākumi meklējami manu kolekciju dēļ – pati krāju lāčus un zvaniņus. Ir daudz cilvēku, kuriem ir līdzīgas aizraušanās,” norāda M. Andersone. Gadu gaitā kolekcionāru un krājēju tematiskajās tikšanās reizēs piedalījušies ap 40 dalībnieku. “Nav mums nevienam sakrāti lieli naudas daudzumi, jo mēs nekrājam naudu, bet krājam sirdij tuvas mīļas lietiņas, kas vairo pašu prieku,” uzsver rīkotāja.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz