Pirmdiena, 28. septembris Sergejs, Svetlana, Lana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nekustamo īpašumu tirgus kļūst interesantāks

Nekustamo īpašumu tirgus kļūst interesantāks
14.09.2007 18:02

0

Atslēgvārdi

Nekustamo īpašumu cenas pašlaik ir mākslīgi paaugstinātas, tāpēc šajā tirgū pirkšanas – pārdošanas darījumi nenorit tik aktīvi, kā gribētos. Taču par vietējo nekustamo īpašumu tirgu sāk interesēties ārvalstnieki, atzīst aģentūras “Arco Real Estate” Liepājas filiāles speciālisti, kuri savu darbību izvērsuši ne tikai Liepājā, bet arī rajonā.

Dzīvokļus reklamē ārzemēs

Nekustamā īpašuma aģentūra “Arco Real Estate” dibināta 1992.gadā Tallinā. Mātes kompānija “Arco Vara Holding” šobrīd ir viena no ietekmīgākajām Igaunijas nekustamo īpašumu tirgū.

“Arco Real Estate” ir pārstāvēta visās Baltijas valstīs, Ukrainā, Bulgārijā un Rumānijā, kopā – 25 pilsētās. Pirms gada šis uzņēmums izveidoja filiāli arī Liepājā, un to vada Oskars Kliečis. Viens no pazīstamākajiem aģentūras projektiem ir daudzdzīvokļu nams Aizputē, kur tā ir pirmā reize, kad pēc valsts neatkarības atjaunošanas cilvēkiem piedāvā jaunus dzīvokļus. Uzņēmuma konsultants Egmars Žvagins pastāstīja, ka jau ir parakstīti vairāki līgumi par dzīvokļu pirkšanu šajā ēkā, taču to pārdošana pašlaik turpinās. Dzīvokļu iegādes iespēja Aizputē patlaban tiek reklamēta dažādos medijos. Pat Īrijā un Lielbritānijā, jo ir zināms, ka tur strādā daudzi latvieši, kas pēc tam nopelnīto naudu labprāt iegulda nekustamajos īpašumos. Publicēti sludinājumi abās šajās valstīs iznākošajā laikrakstā latviešiem “Sveiks!”, ko izdod 5000 eksemplāros. “Interese ir. Cilvēki zvana, pēta iespējas. Katrā ziņā dzīvokļa pirkšana nav ātrs process, un ir tikai normāli, ka cilvēki iepriekš šo ieceri prātīgi apsver,” norāda E.Žvagins.

Itāliešiem maina domāšanu

“Arco Real Estate” Liepājas filiāle darbojas jomā, kurā konkurentu netrūkst. Un tomēr O.Kliečis apgalvo, ka izteikta konkurence nav jūtama. Nekustamo īpašumu biznesā iesaistītie uzņēmumi drīzāk sadarbojas. “Darba pietiek visiem,” secina O.Kliečis. Viņš arī atzīst, ka darboties Liepājas rajonā nav grūti, jo viņš sabiedrībā jau ir pietiekami pazīstams. Darba pietiekot jau paziņu lokā vien.

“Mēs virzāmies uz priekšu lēni un prātīgi un ar darbu vēlamies parādīt, ka mūsējais ir viens no labākajiem šīs jomas uzņēmumiem,” mērķi definē O.Kliečis. Tas nav nemaz tik vienkārši izdarāms, jo nekustamo īpašumu biznesā parādās aizvien vairāk spēlētāju. Arī ārzemnieki sākuši interesēties par nekustamo īpašumu projektu iespējām Latvijā. Viņu vēlme ir vienkārša – nopirkt zemi, uzbūvēt ēkas, pārdot tās un gūt peļņu. Vietējie nekustamo īpašumu speciālisti ir tie, pie kuriem ārzemnieki šādas iespējas zondē vispirms. Tad nu gadoties interesantas diskusijas. Piemēram, itālieši jāpārliecina, ka Latvijā mājām mazāk svarīgs ir kondicionieris, bet galvenais, lai būtu laba apkures sistēma.

Paši cilvēki bojā tirgu

Uzņēmuma konsultants Miervaldis Ķikuts vairāk nodarbojas ar īpašumiem Pāvilostas pusē. Viņš nekustamo īpašumu tirgu tur uzskata par piezemētāku. Piedāvājumi it kā esot, taču, ja sāk meklēt kādu nopietnu īpašumu, atrast ir grūti. Biznesam traucējot arī izkropļotā cenu politika. “Paši cilvēki to sabojājuši. Kāds paskatās internetā vai avīzes sludinājumā, ka kaimiņš pārdot zemes gabalu par astoņiem latiem kvadrātmetrā, un secina, ka viņam zemīte labāka, tāpēc prasīs 10 latu par kvadrātmetru. Taču nav tai zemei tik lielas vērtības, tāpēc arī pircēju atrast nevar, darījumi nenotiek, tirgus buksē,” skaidro M.Ķikuts. Cilvēki cenas zemāk arī nelaiž, jo cer, ka tās pat vēl celsies. Un tomēr M.Ķikuts lēš, ka nekustamo īpašumu cenu mākslīgais paaugstinājums ir aptuveni 20 procentu. Ja to nometīs nost, tirgus sāks kustēties.

E.Žvagins papildina kolēģi, sakot, ka Liepājas rajonā piekrastes zeme, no kuras ir oficiāla piekļuve jūrai, pašlaik jau maksā 21 latu kvadrātmetrā. Tomēr, kaut arī cena augsta, zemi pie jūras iegādāties ir grūti. “Viens cilvēks nesen meklēja kādu pusotru hektāru lielu zemes gabaliņu pie jūras. Tādu vienkārši nevarēja atrast. Neviens nepārdod,” sacīja E.Žvagins. Viņš arī atklāja interesantu faktu, ka Liepājas – Klaipēdas šoseja Nīcas pagastā ir tāda kā cenu robežjosla. Ja nekustamais īpašums atrodas šosejas jūras pusē, tā cena ir pat pat trešdaļu lielāka nekā zemes gabalam otrā pusē. Tas izskaidrojams ar to, ka cilvēkus tomēr vilina iespēja būt tuvāk jūrai, un par to viņi gatavi maksāt lielu naudu.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Viktora bildes/kalvene2/0045

Jaunais daudzdzīvokļu nams Aizputē, kur firma “Arco Real Estate” piedāvā iegādāties dzīvokļus.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz