Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Nesteidzas izmantot jaunas iespējas

Nesteidzas izmantot jaunas iespējas
Foto: LETA
10.07.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Līdz 31. jūlijam privātpersonas un personu apvienības var pieteikties finansiālajam atbalstam kultūras projektiem Durbes novadā. Līdzfinansējumu var saņemt pasākumu rīkošanai, dalībai kultūras sarīkojumos un informatīvajam atbalstam, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Saistošos noteikumus “Par atbalstu kultūras projektiem Durbes novadā” novada dome pieņēma šī gada februārī. “Šādi saistošie noteikumi ir pieņemti pirmo reizi,” stāsta Durbes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Radzevičs, “lai dažādotu kultūras dzīvi novadā, lai būtu dažādas norises. Tās ir jaunas iespējas.”

Lai arī saistošie noteikumi izstrādāti jau ziemā, pieteikšanos atbalstam agrāk izsludināt nevarēja, jo noteikumi bija jāsaskaņo VARAM un jāpublicē, skaidro A. Radzevičs. Viņš atklāj, ka šis process sākts jau pagājušajā gadā, taču ministrija norādījusi uz juridiskām nepilnībām un saistošo noteikumu izstrāde turpinājās.

Līdzfinansējums kultūras pasākumu rīkošanai plānots līdz 75% no kopējās tāmes, tiem jānotiek Durbes novada teritorijā. Atbalstu dalībai pasākumos var saņemt personas, kas tajos pārstāvēs Durbes novadu. Līdzfinansējums vienam cilvēkam nevar pārsniegt 400 eiro gadā, savukārt personu apvienībai, kurā ir trīs un vairāk cilvēki, līdzfinansējums nevar pārsniegt 600 – 800 eiro. Informatīvo atbalstu pasākumu rīkotājiem piedāvā pašvaldības mājaslapā un informatīvajā izdevumā.

Durbes novada domes kancelejas vadītāja Madara Lagzdiņa informēja, ka pagaidām oficiāli neesot reģistrēts neviens pieteikums atbalsta saņemšanai. “Ļoti grūti pateikt, kāda būs aktivitāte. Dažreiz projektu konkursos nepiesakās neviens, dažreiz ir ļoti daudz pretendentu,” atzīst A. Radzevičs.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli