Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Nevar ar vārdiem mētāties

Nevar ar vārdiem mētāties
Foto: Egons Zīverts
23.01.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Vērgales pagasta aktīvais iedzīvotājs Aivars Nikovskis, kas jau vairākus gadus ceļ trauksmi par situāciju AS “Grobiņa” kažokzvēru audzētavā Plocē, vērsies “Kurzemes Vārda” redakcijā. Iemesls bija viņa un vēl trīspadsmit cilvēku parakstītā vēstule ar nosaukumu “Unikālie darboņi”, kuru atteikts publicēt Pāvilostas novada pašvaldības informatīvajā izdevumā. A. Nikovskis stāsta, ka vēstuli rakstījis tāpēc, ka Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons nepildot savus priekšvēlēšanu solījumus atbalstīt iedzīvotājus cīņā par vides apstākļu uzlabošanu Ploces ūdeļu fermas apkārtnē.

“Aukstā laikā jau nav tās smakas, mēsli neizgaro. Bet tā ir mēslu bedre, kas dara pāri cilvēkiem un dabai. Kad fermu būvēja, solīja, ka būšot modernākā Eiropā. Bet virca tek visur apkārtnē.” 

Uz jautājumu, kāds bijis iemesls aizvadītā gada decembrī savākt parakstus un sūtīt vēstuli Pāvilostas novada domei, viņš atbild: “Jo pirms vēlēšanām Kristapsons avīzē solīja, ka palīdzēšot Ploces iedzīvotājiem.” Arī par 2017. gadā rakstīto vēstuli tiesībsargam par nelikumībām ūdeļu fermas apkārtnē viņš atgādina savā rakstā: “Domes rīcību nevar vērtēt par atbilstošu labai pārvaldībai, kas šobrīd ietekmē apkaimes iedzīvotāju tiesības dzīvot labvēlīgā vidē.”

Pāvilostas novada pašvaldības izpilddirektors Alfrēds Magone saka, ka pašvaldība no savas puses esot darījusi visu: “Esam reaģējuši uz iedzīvotāju zvaniem, vērsušies Reģionālajā vides pārvaldē neskaitāmas reizes. Ko mēs varam izdarīt? Tā nu ir sanācis… Pirmsākumos, iespējams, mūs nomaldināja. Bija būvprojekts. Mēs jau neesam tādi speciālisti, lai pateiktu, ka tā nevar, tā nedariet.” Arī U. Kristapsons iepriekš jau teicis “Kurzemes Vārdam”, ka pašvaldība nav tiesīga slēgt ūdeļu fermu.

Saskaņā ar Liepājas reģionālās vides pārvaldes rīkojumu līdz pagājušā gada 1. novembrim uzņēmumam bija jāsakārto ārpus iežogotās kažokzvēru novietnes izvietotās grunts ar kūtsmēslu piejaukumu apsaimniekošanas process.

AS “Grobiņa” padomes priekšsēdētāja vietniece Argita Jaunsleine “Kurzemes Vārdam” pastāsta, ka vēl arvien visā fermā notiekot notekūdeņu drenāžas sistēmas rekonstrukcija: “Darbu izpildi ietekmē gan fakts, ka ferma aizņem aptuveni 13 ha zemes, gan to veikšanas tempi – laikapstākļi, jo ziemā šo zemes darbu turpināšana ir apgrūtināta vai brīžiem pat neiespējama. Sabiedrības vadība var apliecināt, ka iespēju robežas darbi tiks veikti arī ziemā, un, ņemot vērā iepriekš minēto, precīzu laiku, kad darbi tiks pabeigti, šobrīd nav iespējams prognozēt.”

A. Nikovskis apgalvo, ka gan Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs, gan izpilddirektors biedējuši ar tiesu darbiem cilvēkus, kas parakstījuši ziņojumu tiesībsargam. A. Magone sarunā ar “Kurzemes Vārdu” to noliedz. 2017. gada vasarā viņš un vēl trīs 2009. – 20013. gada sasaukuma Pāvilostas novada domes deputāti U. Kristapsons, Anna Brūkle, Andris Zaļkalns un Vizma Ģēģere ziņojuši Valsts policijai par A. Nikovska vēstulē tiesībsargam iekļauto izteikumu, ka ferma Plocē tapusi “ar Pāvilostas novada korumpēto deputātu svētību”. “Es absolūti nejūtos korumpēts. Uz šī teikuma pamata arī teicu, ka šādi tiek aizskarta mana kā bijušā deputāta personība un es apsveru iespēju vērsties tiesā,” skaidro A. Magone. Valsts policija atsūtījusi atteikumu uzsākt kriminālprocesu ar skaidrojumu, ka neslavas celšanu varot konstatēt tikai tad, ja šī informācija bijusi ticama trešajām personām. “Tā nevar ar vārdiem mētāties,” par A. Nikovska apgalvojumiem saka A. Magone, bet tiesā neesot vērsies, jo “izskatījās, ka neko nevarēs panākt.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 23. janvāra numurā.

#kvards-20190123-04#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli