Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Nīcenieks rada iedvesmojošāko darbu

Nīcenieks rada iedvesmojošāko darbu
Foto: Publicitātes
07.11.2017 07:02

"Kurzemes Vārds"

Nīcas vidusskolas 9. klases skolnieks Roberts Šīmanis ieguvis 1. vietu valsts mēroga konkursā “Latvija, mēs augam Tev!”. Viņa fotogrāfija un izteiktā atziņa ir visiedvesmojošākā vairāk nekā piecdesmit iesniegto darbu konkurencē.

Skolēniem bija jāuzņem fotogrāfija, kas atspoguļo iedvesmojošu darbību, kura ikdienu padara krāsaināku, atklājot ko jaunu. Fotogrāfijai vajadzēja pievienot īsu aprakstu un gūtās atziņas.

Roberts ilgi domājis, ko uzrakstīt, un tad izdomājis atziņu, ko arī uzrakstījis uz savas bildes: “Programmējot pie dabas, radošums un loģiskā domāšana, kas šeit ir vissvarīgākā, kļūst daudz spēcīgāka.”

“Tā jau arī ir, ka daba iedvesmo,” viņš saka, lai gan atzīst, ka brīvā dabā īpaši daudz programmēt nesanāk. “Kādi nu mums ir tie laika apstākļi…” Jaunietis ar programmēšanu aizrāvies ļoti nopietni, šajā nozarē iecerējis studijas un darbu. Viss sācies ar to, ka labi padevušies darbi pie datora. Tad vairāk papētījis šo lietu, arī vasarā pamācījies. “Bet es programmēšanu vēl tikai mācos,” uzsver Roberts.

7. – 9. klašu skolēni jau otro gadu var iesaistīties sevis izzināšanas un karjeras veidošanas projekta “Esi Līderis!” pamatskolas programmā “Starts”. Tās konsultējošā skolotāja Agita Mače stāsta, ka gandrīz visi skolēni, kas darbojas programmā, arī piedalās dažādos konkursos. Nīcas vidusskola konkursam “Latvija, mēs augam Tev!” aizsūtīja 10 darbus. “Robertam šis ir jau otrais veiksmīgais darbs Latvijas mērogā. Pagājušajā pavasarī viņam bija pirmā vieta līdzīgā konkursā, izveidojot spēli par Nīcu,” palepojas skolotāja.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli