Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

No 16. oktobra Aizputes novada “ātrā palīdzība” maina telpas

No 16. oktobra Aizputes novada “ātrā palīdzība” maina telpas
14.10.2009 13:00

Ar 16. oktobri Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta brigādēm Aizputē būs jaunas telpas – no Avotu ielas 2 Aizputē brigāžu mītne turpmāk pārcelsies uz Jelgavas ielu 15a.

Aizputē atrodas divas ātrās palīdzības brigādes, kuras izbrauc uz Aizputes novada un tam apkārt esošo pagastu iedzīvotāju izsaukumiem.

Citas izmaiņas neatliekamās palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem nav paredzētas – pēc izsaukuma saņemšanas pie iedzīvotājiem dosies tās pašas brigādes, kas to darīja līdz šim – tie paši daudziem jau labi zināmie mediķi, kas pārzina savas teritorijas.

Aizputes novadā un tam līdzās esošo pagastu iedzīvotāji neatliekamo medicīnisko palīdzību var izsaukt tāpat kā līdz šim, zvanot NMP dienesta Kurzemes reģionāla centra dispečeriem Kuldīgā no fiksētajiem un mobilajiem tālruņiem uz numuru 63374003 vai no mobilajiem telefoniem uz numuru 112.

Līdz ar vienotā valsts NMP dienesta veidošanu, būtiski mainīta pieeja iedzīvotāju izsaukumu pieņemšanā, jo valsts dienestā tiek izskausts termins ”nepamatots” izsaukums. Ja rodas kāda pēkšņa, akūta veselības problēma, tad ir jāzvana ātrajai palīdzībai: neatliekamā medicīniskā palīdzība pēkšņās, akūtās situācijās ir bez maksas. Ja dispečers, uzklausot pacienta problēmu, konstatē, ka tā ir neatliekama situācija, brigādes mediķi steidz palīgā. Ja pa telefonu nav iespējams novērtēt situāciju, arī tad brigāde brauc pie pacienta. Pat tad, ja izrādās, ka kādā konkrētajā gadījumā tomēr nebija nepieciešama ātrā palīdzība, maksa pēc palīdzības sniegšanas netiek ņemta. ”Viennozīmīgi: tajās teritorijās, ko savā pārziņā pārņēmis valsts NMP dienests, tajā skaitā arī Aizputes novadā un tam līdzās esošos pagastos, neatliekamā medicīniskā palīdzība pēkšņās, akūtās situācijās ir bez maksas. Ja brigāde ir aizbraukusi pie pacienta, nekāda maksa pēc palīdzības sniegšanas netiek ņemta” informē NMP dienesta vadītāja Renāte Pupele.

Gadījumos, kad izsaukums nav veselībai vai dzīvībai bīstams un ātrās palīdzības brigādei nav nepieciešams doties pie sasirgušā, pacientam ir iespēja telefoniski konsultēties ar dežūrējošo ārstu un saņemt ieteikumus, kā rīkoties, kur saņemt vajadzīgo palīdzību – pie ģimenes ārsta, dežūrārsta, diennakts ambulatorajā NMP punktā vai tuvākās slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Ja izsaukums nav ātrās palīdzības kompetencē, bet tomēr pacients vēlas brigādes atbraukšanu, tad jau telefona sarunas laikā pacientu informē, ka tas būs maksas izsaukums (Ministru kabinets šā gada 6.oktobrī apstiprinājis vienotu samaksu valsts NMP dienestam par šādiem izsaukumiem– Ls 28, 21). Taču būtiski, ka lauku teritorijās tiek ņemts vērā arī tas, vai cilvēkam vispār ir pieejama un sasniedzama palīdzība citur, ja tas nav neatliekams izsaukums. Ja cilvēkam nav iespējams saņemt palīdzību citur, arī tad brigāde izbrauc un maksa netiek iekasēta.  

Jau informējām, ka kopš šā gada aprīļa noris līdz šim pašvaldību pārziņā esošo neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu apvienošana vienotā valsts NMP dienestā. Šobrīd Dienests jau nodrošina 76% no visiem izsaukumiem valstī. Kurzemes reģionā vienotajā valsts NMP dienestā jau strādā ātrās palīdzības brigādes no līdzšinējiem Kuldīgas, Talsu un Saldus rajoniem, kā arī brigādes no Aizputes.

Kādos gadījumos saukt ātro palīdzību?

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes sniedz palīdzību gadījumos, kad ir pēkšņa veselības stāvokļa pasliktināšanās:


  • Pēkšņa saslimšana, trauma, nelaimes gadījums.

  • Pēkšņi sirdsdarbības traucējumi, sāpes sirds apvidū, auksti sviedri, samaņas zudums.

  • Pēkšņs elpas trūkums, smakšanas lēkmes vai aizdusa.

  • Pēkšņas sāpes rokās vai kājās, roku vai kāju aukstums, bālums.

  • Pēkšņas sāpes vēderā, saindēšanās, vemšana, intensīva caureja.

  • Pēkšņi apziņas traucējumi, krampji, ģībonis, galvas vai muguras sāpes, jušanas vai kustību traucējumi.

  • Pēkšņi psihiskās darbības traucējumi, kuriem raksturīga agresīva rīcība vai pašnāvības mēģinājums.

  • Pēkšņas sāpes jostas un krustu apvidū vai urinācijas traucējumi.

  • Dzīvībai bīstama jebkuras izcelsmes asiņošana un alerģiskas reakcijas.

  • Dzemdētājas nogādāšanai uz dzemdību nodaļu.

Detalizētāku informāciju par gadījumiem, kad saukt ātro palīdzību, var iegūt valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mājas lapā www.nmpd.gov.lv

NMP dienests

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz