Piektdiena, 8. decembris Gunārs, Vladimirs, Gunis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Novada feldšeri “deg” par savu darbu

Tuvojāmies Lietuvas robežai, un feldšere norādīja uz mazu lauku ceļu. Tur vēlāk jābrauc iekšā tālu gabalu gulošam cilvēkam likt sistēmu. Tā vizītē – desmit dienas pēc kārtas. Todien Dienvidkurzemes veselības aprūpes centra Ārstu palīgu nodaļas vadītāja Agrita Driviņa portālu liepajniekiem.lv iepazīstināja ar savām darbavietām – feldšeru punktiem Gramzdā un Aizvīķos.

Novada feldšeri “deg” par savu darbu
Agrita Driviņa: “Ar paaudžu maiņu grūti, jo feldšerus aicina darbā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, kur algas daudz lielākas nekā mums. Piedevām darbs tāds – ja no sirds strādā, tad režīms ir 24/7, īpaši laukos. Jaunos ārstu palīgus ir diezgan grūti dabūt uz laukiem.” (Foto: Ģirts Gertsons)
Agrita Driviņa: “Ar paaudžu maiņu grūti, jo feldšerus aicina darbā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, kur algas daudz lielākas nekā mums. Piedevām darbs tāds – ja no sirds strādā, tad režīms ir 24/7, īpaši laukos. Jaunos ārstu palīgus ir diezgan grūti dabūt uz laukiem.” (Foto: Ģirts Gertsons)
15.11.2023 00:15

liepajniekiem.lv

Feldšere tuvumā

Gramzdā strādā divas mediķes – Agrita Driviņa un Ilze Eidiņa. Abas ir ārsta palīdzes, tautā sauktas par feldšerēm.

Satikām gramzdenieci Ingūnu Kuncīti, kas bija aizgājusi ar abām meitām pie feldšeres I. Eidiņas.

Gadu vecā vesela, bet četrgadniecei bija aizsmacis kakls un temperatūra, mammai pašai – bronhīts. Kamēr visas atradās mediķu kabinetā, varēja dzirdēt laipnas sarunas, bērni čaloja.

“Ļoti labi, ka te feldšeru punkts. Dažreiz es nevis vēršos pie ģimenes ārsta, bet atnāku uz šejieni, jo ir cilvēcīga attieksme. Feldšerēm var piezvanīt, kaut vakarā, nekad neatsaka konsultāciju, bet ģimenes ārsts strādā tikai savas noteiktās stundas. Agrita var atbraukt uz mājām vizītē arī sestdienā, svētdienā,” paciente zināja.

“Nākot šurp, satiku vīrieti. Viņš arī teica, ka patīk feldšeru punktā, jo te var runāt ne tikai par slimībām, bet arī par ko citu.”

Kolīdz atsākas mācību gads, Ingūnas bērni sāk slimot, ģimenē vēl ir skolnieks. Šogad puikam stiprāka imunitāte, bet agrāk – gandrīz pusgadu pa mājām.

Bieži braukt uz Priekuli pie ārsta būtu grūti, bet feldšere ir tuvumā, tāpēc pieejama regulāra medicīniskā aprūpe turpat dzīvesvietā.

Dara, kaut nesamaksā

“Strādājam divatā, jo man pamatdarbs ir Ārstu palīgu nodaļas vadītāja, bet šeit un Aizvīķos tikai piestrādāšana. Ilzei tāpat – pamatdarbā ir Otaņķu feldšeru punktā, uz šejieni brauc divreiz nedēļā. Es viņai teicu, ka jāstrādā daudz, nevar tikai vienā vietā, jo darbinieku trūkst,” Agrita stāstīja.

Un tā teikt kolēģei atļāvusies, jo Ilze ir viņas meita. Savukārt Ilze zina, ka mamma deg par savu darbu. Vai gan citādi A. Driviņas profesionalitāti Latvijas Ārstu biedrība būtu novērtējusi ar balvu “Gada ārsta palīgs 2022”?

“Šeit un Aizvīķos mums apmaksā tikai pusslodzi uz abām, bet strādājam, cik nepieciešams. Konsultējam arī ārpus darbalaika, mājas vizītēs braucam pēc pieņemšanas stundām,” Agrita turpināja.

Pēc padoma un palīdzības vēršas daudz cilvēku. Šobrīd pārsvarā – ar muguras sāpēm, jo sapūlējušies rudens darbos. Ir arī ar vīrusu saslimšanām. Slimo bērni, atgriezušies izglītības iestādēs.

“Mums nav konkrēts skaits pacientu kā ģimenes ārstiem, pie kuriem cilvēki pierakstījušies.

Šeit pēc palīdzības vēršas no dažādām apdzīvotām vietām, un nedrīkstam nepieņemt, ja cilvēkam ir sūdzības par veselību,” pastāstīja feldšere Ilze.

Ilze Eidiņa strādā feldšeru punktā Otaņķos un Gramzdā, kā arī brauc mājas vizītēs. Foto: Ģirts Gertsons

Gramzdā ap 650 iedzīvotāju, bet šis skaitlis maz ko izsaka, jo brauc arī no Kalētiem, Bārtas, citreiz pat no Liepājas.

“Nav ierobežots skaits, cik cilvēku jāpieņem. Pieņemšana filiālē pacientiem ir bez maksas, jo mūsu darbu apmaksā valsts. Pusslodzes darbu mums apmaksā Nacionālais veselības dienests, tāpēc nedrīkstam prasīt maksu no pacientiem.

Par mājas vizītēm – jā, jo par tām NVD nemaksā, no maksas atbrīvotas dažas kategorijas. Taču Aizvīķos un Gramzdā pašvaldība apmaksā transporta izdevumus, jo daudz braucam pie cilvēkiem mājās,” atklāja Agrita.

“Citās vietās, kur ārsta palīgam pilna slodze, feldšerim arī atalgojumu par vizītēm maksā pašvaldība.

Mums tā palīdz ar transportu – man ir darba automašīna, Ilze brauc ar savu, bet degvielas izmaksas viņai sedz.”

Feldšeriem, kuriem noslēgts darba līgums ar NVD, tas gadā piešķir aptuveni 2000 eiro par filiāļu uzturēšanas izdevumiem.

Šīs naudas pietiek vien zālēm, medicīnas precēm, daļēji siltuma nodrošināšanai, tāpēc Dienvidkurzeme finansē papildus, arī tā atbalstot medicīnisko aprūpi.

Arvien biežāk – insults

Agritai darba automašīnā vienmēr līdzi medicīnas soma. To viņa aizcēla uz aizmugures sēdekli, un braucām uz otru feldšeru punktu.

Grants ceļš uz Aizvīķiem labs, nesen greiderēts. Tas ved pauguros, iegriežas līkumos, bet feldšere brauca droši. Atzina, ka reizēm gadās pārsniegt atļauto ātrumu, lai pagūtu.

“To neviens nezina, cik daudz mēs darām,”

viņa iesāka ceļa stāstu.

“Ilze sāk ar pieņemšanu Gramzdā, pēc tam – Aizvīķi un izbraukuma vizītes, bet man atkal otrādi. Vispirms izbraucu mājas vizītes, tad uz feldšeru punktu pieņemšanā, pēc tam atpakaļ uz Gramzdu, tur vizītes sanāk tikai pēc  pulksten septiņiem.”

Vakaros pieņemšanā daudz cilvēku, jo pēc darba viņiem ērtāk atnākt, var atvest bērnus.

“Pieņemšana oficiāli – no puspieciem līdz septiņiem, bet praktiski – līdz pusdeviņiem, un no feldšeru punkta izeju parasti desmitos. Piedevām vēl vedu uz mājām dokumentus, jo darbā nepagūstu tos aizpildīt. Tā kā dzīvoju Kalētos, pie manis nāk arī Kalētu cilvēki,” mediķe aprakstīja savas darbdienas.

Vai bijušas smagas situācijas, kurās feldšeris pat nespēj palīdzēt? Agrita atcerējās, ka pieredzētas smagas traumas, bet tādos gadījumos saukta neatliekamā medicīniskā palīdzība.

“Bijām klāt un darījām, ko varējām, apturējām asiņošanu, bet tagad smagu traumu nav bijis ilgi. Pēdējā laikā vairāk – insulti. Tad sauc ātro palīdzību, un viņi ved uz slimnīcu; jo agrāk, jo labāk.

Vienīgais, ka cilvēki paši neatpazīst insultu, un labi, ka pasauc mūs. Ja nepiezvanītu, varbūt vispār gulētu neatveseļojušies,”

to apgalvot ļauj mediķes 41 gada pieredze. 

Feldšerēm nākas saskarties ar cilvēku iespītēšanos – nebrauks uz slimnīcu. Iedomājas, ka sliktums pāries un būs labi. Tad jāstāsta, ka tā nebūs vis, ja paliks mājās.

Daudziem ir bail no injekcijām, nav arī pazudis niķis teikt: “Es zem naža negulšos!” Kāds arī neiztaisa operāciju, turklāt speciālista atrunāts, bet paliek sliktāk.

Tad ierodas pie feldšeres un uzstāj, ka jāārstē viņai, jo taču prot. Tā nu Agritai ir nācies arī šūt, pārsiet dziļas brūces, ārstēt smagus iekaisumus.

Joprojām papīra receptes

Aizvīķu feldšeru punkts atrodas vecā ēkā, kas pieder pašvaldībai. Vienā pusē veikals un bibliotēkas punkts, bet no pagalma ieeja feldšeru punktā. Tur  krāsns apkure, tā ka jāgādā malka. Telpas izkurina un kopj čakla sieviete, kas arī poš apkārtni.

Ir uzgaidāmā telpa un divi kabineti. Tur var saņemt nepieciešamāko medicīnisko palīdzību un vienkāršus izmeklējumus, piemēram, izmērīt asinsspiedienu, noskaidrot sirds ritmu.

“Kad sāku strādāt, bija cita sistēma, feldšeriem bija vairāk iespēju, piemēram, rakstīt nosūtījumus uz analīzēm. Mēs arī tagad izrakstām zāļu receptes un slimības lapas, jo kāda gan būtu nozīme feldšeriem, ja nevarētu izdarīt to, kas cilvēkiem vajadzīgs.

Nopērkam aptiekā un atvedam cilvēkiem zāles, ja viņi netiek tām pakaļ,”

Agrita atainoja reālo situāciju.

Nākotnes sapnis ir Gramzdā ierīkot aptiekas punktu, bet tam šobrīd nav telpu. Taču zāles cilvēkiem ļoti nepieciešamas, tuvākā aptieka – Priekulē.

Aizbraukt pakaļ ar sabiedrisko transportu prasa visu dienu, jo aizvīķniekiem autobuss no rīta kursē turp, atpakaļ – vakarā. Ko visu dienu pilsētā lai dara?

“Daudz izrakstām parastās receptes, jo cilvēki nezina, kuram varēs palūgt zāles atvest.

Aizvīķos arī internets ir reti. Reizēm strādā normāli, reizēm pazūd, kaut uzstādīta LMT antena. Bibliotēkā tieši tas pats. Nomale ir nomale…”

Kad vajadzīga elektroniska recepte, feldšere to izraksta, aizbraukusi uz Gramzdu.

Novadā ir 12 feldšerpunktu, bet ne visi tā saucas. Ir arī aprūpes centri, ambulance, bet pamatā visur strādā feldšeri.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz