Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Novērtē loģisko domāšanu, ne rezultātus

Novērtē loģisko domāšanu, ne rezultātus
Foto: Publicitātes
29.05.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Ziemeļvalstu biznesa IT kompānija “Visma” nupat publicējusi alternatīvu Latvijas vispārizglītojošo skolu indeksu, proti, tas veidots nevis pēc iestādes skolēnu sasniegumiem olimpiādēs un rezultātiem centralizētajos eksāmenos, bet gan balstoties uz skolēnu dalību starptautiskajā informātikas un algoritmiskās domāšanas konkursā “Bebr[a]s”. Tātad par labākajām tiek nosauktas aktīvākās skolas, kas pēc iespējas vairāk bērnu cenšas iesaistīt ārpusskolas aktivitātēs. Labāko vidū ir arī mūspuses izglītības iestādes.

Kopā konkursā pieteikti bērni no 481 skolas jeb 65 procenti no visām Latvijas skolām. Daudz aktīvākas bijušas tieši reģionu skolas – apmēram 80 procenti izglītības iestāžu neatradās Rīgā.

Kā uzskata kustības “Iespējamā misija” direktors Kārlis Kravis, centralizēto eksāmenu un olimpiāžu rezultāti nav pietiekami objektīvs rādītājs, lai pēc tā noteiktu skolas kvalitāti. “Tie ne vienmēr dod skaidru vīziju par to, vai skolēni skolā piedzīvo izaugsmi savās prasmēs un zināšanās un vai skola veicina skolēna konkurētspēju pēc skolas absolvēšanas. “Visma” radītais skolu indekss un skolu dalība citos konkursos būtu vēl viens papildu kritērijs, kas palīdzētu ieraudzīt skolas, kuras iegulda skolēnos vairāk, nekā prasa standarta mācību process. Aicinām novērtēt indeksā nokļuvušo skolu pūliņus, attīstot bērnos loģisko domāšanu un sniedzot pedagoģisku atbalstu,” viņš norāda.

Uzņēmuma “Visma” pārstāve Laura Brīvība-Dzenuška uzskata, ka, “investējot tikai izcilniekos, rodas apburtais loks – visiem skolēniem netiek dotas vienlīdzīgas iespējas pārbaudīt sevi un attīstīt savas vērtības apziņu. Mūsu Latvijā ir pārāk maz, lai varētu atstāt neievērotus tos, kas nav izvirzīti olimpiādēm”. Viņa skaidro, ka alternatīvajā skolu indeksā izglītības iestādes sarindotas pēc tā, cik daudz no skolas audzēkņiem, kuriem bija iespēja piedalīties konkursā, tam pieteikti.

Pirmo un otro vietu alternatīvajā skolu indeksā pārliecinoši ieņem mūspuses skolas – Ata Kronvalda Durbes pamatskola un Virgas pamatskola. Tāpat “Visma” apkopotajā labāko skolu simtniekā iekļuvušas vēl citas Liepājas un apkārtnes skolas.

“Bebr[a]s” ir starptautisks konkurss, kurā šajā mācību gadā piedalījās 3 miljoni skolēnu no 56 pasaules valstīm. Latvijā tas tiek organizēts nu jau trešo reizi un pulcēja vairāk nekā 17 tūkstošus Latvijas skolu 5.–12. klašu audzēkņu. Lai piedalītos konkursā, nav nepieciešamas specifiskas priekšzināšanas, tikai vēlme padziļināti apgūt informātiku, tātad iespēja piedalīties bija gandrīz visiem skolēniem.

Uzziņai

Liepājas un apkārtējo novadu skolu aktivitāte konkursā (no 100 labākajām)

Skola Vieta indeksā  Cik no skolas piedalījās (%)
Ata Kronvalda Durbes pamatskola 1 93,59
Virgas pamatskola 2 93,55
Vaiņodes vidusskola 33 54,78
Krotes Kronvalda Ata pamatskola 53 48,84
Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskola 54 48,33
Liepājas Centra sākumskola 69 42,22
Liepājas Katoļu pamatskola 78 40
Pāvilostas vidusskola 87 36,76
Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola 91 35,28

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli