Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Pa kalniem, dubļiem un brikšņiem

Pa kalniem, dubļiem un brikšņiem
Foto: Ģirts Gertsons
03.05.2016 06:59

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

“Priekules MTB velomaratona” rīkotāji turpina iesākto tradīciju un kārtējo gadu var lepoties ar rekordlielu dalībnieku skaitu. Saulaino 1. maija svētdienu aktīvi izvēlējās pavadīt 260 dalībnieku. Pašā garākajā – maratona – distancē uzvarēja ventspilnieks Jānis Šķepteris, bet galveno balvu izlozes kārtībā saņēma Gundars Sideļskis no Talsiem.

Svētdienas rītā neilgi pirms pulksten 11, kad rit reģistrācijas pēdējās minūtes, Priekules daudzfunkcionālās halles apkārtnē esošajos stāvlaukumos vietu vairs nav. Atbraucējus aicina spēkratus novietot turpat esošajā zālienā. Lai reģistrēšanās notiktu raitāk, tai paredzētas divas teltis – viena bērniem un velotūristiem, otra – pārējiem. Tomēr dažs nelielos uzrakstus uzreiz nepamana un piedzīvo nelielu apjukumu. Reģistrējoties dalībnieki saņem nozīmītes ar velomaratona simbolu un taloniņu bezmaksas pusdienām.

Pirmie uz starta līnijas stājas tie, kas gatavi pieveikt maratona distanci – 70 kilometrus. “Ir normāli,” sajūtas raksturo Ainis Rutka no Liepājas. Ar velosportu pēc pauzes viņš nodarbojas pirmo gadu, tādēļ arī Priekulē uz sacensībām ir pirmoreiz.

Savukārt Jānim Kļumelam Priekules sacensību pieredze jau gūta. Pērn savā grupā bijis pirmais, kopvērtējumā – pirmajā desmitniekā. “Šī trase ir tehniska. Jābūt gatavam un jācer, ka velosipēds izturēs,” viņš saka, piebilstot, ka kopumā jūtas mierīgs. Šīs ir vienas no pirmajām sezonas velosacīkstēm, pēc ziemā paņemtās pauzes daudziem dalībniekiem “jābrauc ar to, kas uzkrāts”.

Lai arī Jānis dzīvo Rīgā, viņa apģērbu rotā Priekules ģerbonis. “Tas ir patriotisms. Bija aicinājums visiem, kas ir no Priekules, startēt ar Priekules formām. Esmu šeit dzimis un pamatskolā gājis.”

Rezultāti

/ 15 kilometru distancē jaunietēm uzvarēja Lāsma Vaivode (JS-14) no Rīgas, jauniešiem – Rainers Balodis (JV-12) no Talsiem.

/ Maratonā (70 km) sievietēm uzvarēja Līga Actiņa no Rīgas, vīriešiem – Jānis Šķepteris no Ventspils.

/ Pusmaratonā (35 km) sievietēm uzvarēja Toma Šideikute no Lietuvas, vīriešiem – Matīss Bērziņš no Talsiem.

/ Pārējos rezultātus skatīt  sportlat.lv.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 3.maija numurā.

#kvards-20160503-06#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli