Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Parādīt un ļaut darboties

Parādīt un ļaut darboties
Foto: Egons Zīverts
29.11.2016 07:06

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

“Man šķiet, ka mēs, ar bērniņiem strādājot, padarām šo pasauli drusku labāku,” par Grobiņas novada mājražotāju un amatnieku biedrības “Grobiņas spēkavots” organizētajām radošajām darbnīcām saka Zane Gusta.

Z. Gusta, kura arī darbojas biedrībā, gada pirmajā pusē izstrādājusi projektu “Latvijas Mobilā telefona” konkursam “LMT Latvijai”. Tas bijis viens no četriem, kas ieguvuši finansējumu Grobiņas novadā.

Projektu īstenoja novembrī. Šajā laikā Grobiņas ģimnāzijā un pirmsskolas izglītības iestādē “Pīpenīte” notika četras radošās darbnīcas, kurās iespēja darboties bija aptuveni 100 bērniem un jauniešiem. Z. Gusta pati apciemoja “Pīpenītes” bērnus un kopīgi gatavoja lavandas maisiņus.

Otrā nodarbība par zāļu tējām un medu bija ģimnāzijas 10. klases skolēniem. Jaunieši varēja pagatavot paši savus tējas maisījumus. “Man likās, ja stāstīs par zāļu tējām un medu, viņus tas vispār neinteresēs. Bet beigās skolēni pat uzkavējās ilgāk, izjautāja, kā audzē, kā žāvē, kā lietot. Ir ļoti labi, ja jaunieši saprot, ka jālieto tas, kas aug Latvijā, nevis no Ķīnas ievestās tējas,” priecājas Z. Gusta. Pagājušajā ceturtdienā, projekta noslēguma daļā, notika divas nodarbības jaunāko klašu skolēniem. Daļa bērnu gatavoja šokolādes konfektes, daļa mīkstās rotaļlietas – pūcītes.

Z. Gusta priecājas, jo, viņasprāt, mērķis – parādīt, kāpēc vietējais produkts ir tik svarīgs – sasniegts. Viņa stāsta, ka pirms nodarbībām satraukusies: “Nezināju, vai vispār mūsdienu bērniem un jauniešiem kaut kas tamlīdzīgs patīk.” Tomēr pēc projekta īstenošanas viņa ir pārliecināta, ka viss ir atkarīgs no attieksmes – ja parāda, ļauj bērniem darboties, radoši izpausties, tad viņi ir atsaucīgi.

Z. Gusta stāsta – projekts pierādījis, ka cilvēkus šādas nodarbības ļoti interesē. Iespējams, nākotnē kas līdzīgs tiks turpināts. “Kā popularizēt savu produktu? Viens no veidiem – parādīt, kā tas top. Var stāstīt, lai izvēlas vietējo produktu, jo tas ir labāks. Bet kāpēc tad tas ir labāks? Mēs šo procesu parādām – kā tiek audzēts, vākts, ražots. Mēs tiešām neizmantojam ķīmiju, evielas,” stāsta Z. Gusta.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz