Ceturtdiena, 29. oktobris Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pārmaiņas Raibajā muižā – postaža vai sakopšana?

Pārmaiņas Raibajā muižā – postaža vai sakopšana?
Izcirstie koki paver skatu no ceļa uz māju Raiņa ielā. Tās iedzīvotāja baidās, ka šeit vairs nebūs klusi, taču putekļaini gan. (Foto: Ģirts Gertsons)
09.09.2020 06:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

“Kurzemes Vārda” redakcijā vērsās kāda Durbes iedzīvotāja, kura nobažījusies par pašvaldības rīcību Raibajā muižā. Iepretī daudzdzīvokļu mājām Raiņa ielā nozāģēti daudzi koki un padziļināts dīķis. Sieviete to uzskata par neatgriezeniski sabojātu zaļo zonu: “Šie koki bija veseli un auga te jau no barona laikiem! Iedzīvotāji rausta plecus neziņā, jo nav notikusi aptauja, neviens neesot informējis, kas šeit notiks.” Durbes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Radzevičs skaidro: “Tā bija aizaugusi degradēta teritorija, kas vienkārši jātīra.”

Būsim kā uz skatuves

Sieviete, kura nevēlas, lai laikrakstā parādītos viņas vārds, rāda žurnālistiem ainu, kuru nosauc par Raibās muižas postažu. “Man tiešām asaras birst. Esmu zaļi domājošs cilvēks. Man šķiet, ka vērtības, kas ir augušas gadu gadiem, ir jāsaudzē. Viss te bija aizaudzis, dīķis bija aizaudzis, šeit bija zaļā zona, kur viss auga savā vaļā. Bez aptaujas, bez cilvēku piekrišanas sāka te darboties, tas ir briesmīgi! Viens ir iztīrīt dīķi, bet viņi zāģē ārā visus kokus. Bērzu jaunaudzīte ar visām saknēm izplēsta,” viņa stāsta. Koki, viņasprāt, neesot bojāti, jo līdz šim neviens no tiem vētrās neesot lūzis. “Atstāti tādi nevērti koķeļi. Kad šī zaļā zona atkal saaugs? Koki taču ražo skābekli.”

Iepriekš te pogojušas lakstīgalas, pavasarī ziedējušas savvaļas dzeltenās tulpītes, kurām citur augt neļaujot, trimerējot nost. Tagad tās apraktas zem zemes kārtas. Durbeniece pastāsta, ka šī zaļā zona ļoti labi pasargājusi no ceļa putekļiem un trokšņiem, bet tagad vairs nevarēšot ne ārā iziet, ne uz lodžijas kafiju padzert, jo garāmbraucējiem būšot redzami kā uz skatuves. Veidot dīķi pie mājas, kurā aug daudz mazu bērnu, arī neesot prātīgi. “Uz savu galvu viņi kaut ko dara, mēs tikai skatāmies,” saka satrauktā sieviete. Pie mājas esot ar zemi apbērti iedzīvotāju ierīkotie apstādījumi. 

Ne šī sieviete, ne citi mājas iedzīvotāji neesot zvanījuši pašvaldībai un vaicājuši, kāpēc veic šos darbus un kas šeit būs pēc tam. Šā vai tā te viss jau esot iznīcināts. “Redziet, kas par lietu, visi mēs esam aizņemti, kuram ir laiks…” viņa skaidro. “Te jau mūsu vadība strādā tā – ja kaut ko sāksi ne tā darīt, ar tevi ir cauri šajā pagastā. Tā esam pieraduši, ka tikai dara, nevienam atļauju neprasa. Durbe ir skaisti sakopta, ir dobītes, viss ir ļoti labi, esam apmierināti. Taču šeit ir 36 dzīvokļi. Pirms šī projekta taču vajadzēja vismaz apstaigāt un painformēt. Arī novada avīzē tas nebija uzrakstīts.”

Durbeniece atzīmē, ka šajā nesaprotamajā projektā tiekot tērēti sabiedrības līdzekļi, bet tajā pašā laikā Raibajā muižā esot citas vajadzības, piemēram, celiņi uz veikalu tādi, ka pa tumsu var kāju izmežģīt.

Iegūs pievilcīgu izskatu

“Cik esmu lietas kursā, visus kokus tur nenocērt. Tur bija koku komisija un skatījās,” “Kurzemes Vārdam” stāsta A. Radzevičs. Pavisam drīz Durbes novada domes mājaslapā tikšot izziņota publiskā apspriešana, un iedzīvotāji varēs izteikt savu viedokli par tiem kokiem, kas Raibajā muižā patlaban apzīmēti ar oranžu marķējumu. “Izcirstie koki ir apses ar bojātu vidu, ko var redzēt, tie bija pašizsējas koki. Tāpat izzāģēti tika nokaltuši vai puskaltuši oši,” viņš skaidro, kāpēc neesot vaicātas iedzīvotāju domas par jau likvidētajiem kokiem. Pēc degradētās teritorijas sakopšanas iedzīvotājiem tur būšot zaļa un labiekārtota zona. Būšot izkopta taciņa gar avotiņu, lai gaišāk iet.

“Iztīrītas nātres un latvāņi, kas tur auga. Bija pielūžņots, krituši koki. Dīķis tāda pļencka bija. Blakus arī tiks sakārtota ceļa braucamā daļa un apgaismojums, tā ir teritorijas sakopšana, kopumā ņemot,” stāsta A. Radzevičs. “Domāju, ka satraukumam vispār nav pamata.” Dīķis nebūšot dziļš arī pēc tīrīšanas, ūdens tecēs cauri tāpat kā agrāk, un priekšsēdētāja vietnieks uzskata, ka par bērniem drīzāk bijis jābaidās, pirms teritoriju iztīrīja. Dārzniece esot ieplānojusi jaunus stādījumus. “Negatīvu sensāciju jau vienmēr var radīt, bet teritorija iegūs ļoti pievilcīgu izskatu,” viņš uzskata. Priekšsēdētājs piemin, ka varbūt kādam no iedzīvotājiem nepatīkot, ka tagad tur nāks vairāk cilvēku, kuriem kļūs redzamas nesakoptās lodžijas un mājas pakaļpuse. 

Runājot par pašvaldības atvēlēto finansējumu, A. Radzevičs saka, ka šajā teritorijā plānoti vairāki darbi, tāpēc nevarot izdalīt tikai zaļās zonas sakopšanu: “Apgaismojums šajā teritorijā ir ap 13 tūkstošiem. Tiek sakārtoti piebraucamie ceļi, taču iepirkums bija kopīgs šiem darbiem visā novadā – Lieģos, Vecpilī, Dunalkā un arī ārpus apdzīvotām vietām – ap 130 tūkstošiem eiro.

Par marķēto koku likteni Durbes novada pašvaldība rīkos publisko apspriešanu. (Foto: Ģirts Gertsons)
Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz