Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pārtikas ražotāji meklē jaunas iespējas

Lai veicinātu produkcijas noietu un saglabātu apgrozījumu, vairāki Lejaskurzemes pārtikas ražotāji kooperēsies sadarbībai preču realizācijā interneta veikalā. “Pašreiz cilvēki meklē iespējas iegādāties pārtiku attālināti un ar piegādi. Mums tā savukārt ir iespēja, kā turpināt strādāt,” norāda Aizputes novadā saimniekojošā piena pārstrādes uzņēmuma SIA “Elpa” valdes priekšsēdētājs Gundars Sisenis.

Pārtikas ražotāji meklē jaunas iespējas
Foto: pixabay.com
29.12.2020 06:00

Liene Andersone

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Viņš pastāsta, ka topošajā interneta veikalā būs iespēja iegādāties ne tikai viņu ražotos piena produktus, jo “ar tiem vien jau interneta veikala darbību nevar nodrošināt, tādēļ nepieciešama piedāvājuma dažādība”. Pircējiem attālināti piedāvās iegādāties arī zivis, maizi, gaļu no “Kurzemes gaļsaimnieka”, kā arī olas, augļus un vietējos dārzeņus. Protams, interneta veikala veidošanas iniciatoriem ir papildus darbības un līgumi ar banku, Valsts ieņēmumu dienestu un Pārtikas un veterināro dienestu. Plānots, ka interneta veikals būs vaļā tuvākajās dienās.

SIA “Elpa” vadītājs norāda, ka interneta veikala veidošana ir viens no plāniem, kā būt gatavībā, ja atkal situācija valstī saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem mainās. “Piemēram, mēs piegādājam savu produkciju izglītības iestādēm un to ēdināšanas firmām. Pavasarī visas skolas aizslēdza ciet, praktiski beidzās mācību gads.

Jaunā mācību gada sākumā situācija bija normalizējusies, tad pakāpeniski skolās uz vietas mācības klātienē samazinājās. Lielākās bažas rada, ja būtu lēmums, ka vēl aizslēdz visus bērnudārzus. Tas mums atkal būtu sāpīgs sitiens,” stāsta G. Sisenis,  taču noliedz izskanējušās baumas par iespējamo pārtikas pārstrādes un ražošanas uzņēmuma likvidāciju. “Kā teicis Marks Tvens – paziņojums par manu nāvi ir stipri pārspīlēts!” smej SIA “Elpa” vadītājs.

G. Sisenis uzskata, ka uzņēmējiem būtu nepieciešams savlaicīgāk zināt valdības lēmumus, kompensāciju mehānismus, atbalsta veidus.

Viņš norāda, ka uzņēmuma apgrozījums krities par 35 procentiem. Divas trešdaļas uzņēmuma apgrozījuma veido pirmsskolas izglītības iestādes, bet vienu trešdaļu – skolas. Tās ir ne tikai Aizputes novada iestādes un ēdinātāji, bet arī citviet, tostarp Liepājā.

Uzņēmums savu produkciju piegādā arī uz ēdināšanas firmu bāzēm Rīgā. “Ja ir iepirkums vai līgums, kas noslēgts uz gadu, šādas neplānotas situācijas izraisa daudz neērtību – nav vienkārši tik īsā laikā pārorientēties. Ja ir kāds atbalsts, to jau tā uzreiz nevar saņemt, tiklīdz viss noticis. Tāpat dīkstāvē nevaram neko laist, jo mūsu darbība ir tehnoloģisks process ar noteiktu laika izpildi, kur nepieciešama cilvēka uzraudzība,” viņš skaidro par grūtībām, ar kurām “Elpa” saskārusies.


Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz