Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pastaiga pa Aizputi top vācu valodā

Aizputes novadpētniecības muzejs īsteno projekta “Pastaiga pa Aizputi pirms simts gadiem un šodien” vācu valodas versijas izveidi, vēsta muzeja vadītāja Jolanta Berga.

Pastaiga pa Aizputi top vācu valodā
Foto: Andris Gertsons
28.10.2020 06:00

Liene Andersone

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Šai aktivitātei Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) piešķīris 3000 eiro finansējumu, ko muzejs ieguvis projektu konkursa mērķprogrammā “Nākotnes kultūras piedāvājuma veidošana visās kultūras nozarēs”. Projekta īstenošanā piešķirts arī Aizputes novada pašvaldības līdzfinansējums.

Šis projekts tiks realizēts, balstoties uz 2016. gadā VKKF finansētā un muzeja realizētā projekta bāzes, kura laikā tika izveidota muzeja mājaslapa www.aizputesmuzejs.lv. Viena no sadaļām ir muzeja virtuāla ekspozīcija “Pastaiga pa Aizputi pirms simts gadiem un šodien”, skaidro J. Berga.

Lai gan ekspozīcijas  piedāvājums ir atzinīgi novērtēts un publiski pieejams ikvienam pilsētas vēstures interesentam gan Latvijā, gan arī citviet pasaulē, tomēr vairākkārt nācies uzklausīt mājaslapas apmeklētāju atzinumus, ka būtisks ierobežojums informācijas uztverei ir valodas barjera tiem, kas nepārvalda latviešu valodu,” stāsta muzeja vadītāja.

J. Berga uzsver, ka piedāvājums vācu valodā tiek veidots, lai muzeja materiāls būtu pieejams Aizputes kultūrvēsturiskā mantojuma veidotāju pēctečiem, atgādinot, ka pilsētas izveide ir saistīta ar vairāku tautu līdzāspastāvēšanu – tie ir kurši, ebreji un baltvācieši, kas runāja vācu valodā.

Turklāt tagad, ņemot vērā statistikas datus, Aizputes pilsēta ir viena no latviskākajām pilsētām Latvijā. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un Centrālās statistikas pārvaldes pēdējiem iegūtajiem datiem, Aizputē dzīvo 92,9 procenti latviešu.

Jau iepriekš Aizputes kultūras darbinieki un tūrisma speciālisti novērojuši tendences, ka mazpilsētu apmeklē ārvalstnieki, kuru radinieki pirms paaudzēm dzīvojuši Aizputē, bet dažādu apstākļu dēļ, piemēram, karadarbības, bēgļu gaitu, politiskās vai ekonomiskās situācijas dēļ, vai paplašinoties ceļošanas iespējām, ģimenes no Kurzemes un Aizputes devušās prom pasaulē.

“Tagad viņu bērni un bērnu bērni apmeklē savu radinieku dzimtās vietas. No viņiem arī izskanējis, ka nepieciešams meklēt iespējas tūrisma piedāvājumu un virtuālo pastaigu veidot vācu valodā.

Realizējot šo projektu, vēlamies uzlabot un pilnveidot muzeja mājaslapas piedāvājumu klāstu un vairot Aizputes un tā muzeja atpazīstamību vācvalodīgo interneta vietņu lietotājiem, kas orientēti uz kultūrvēsturiskā mantojuma iepazīšanu un izpēti,” piezīmē J. Berga.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz