Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Pāvilosta dod atbildes triecienu Rīgai

Pāvilosta dod atbildes triecienu Rīgai
Foto: Egons Zīverts
11.01.2017 07:06

"Kurzemes Vārds"

Šajā gadā par trim procentiem tiek palielinātas algas visiem pašvaldības darbiniekiem, brīvpusdienas piešķirtas bērniem no trīs gadu vecumam līdz 8. klasei, bet 10 tūkstoši eiro atvēlēti Ulda Marhilēviča un draugu rīkotajam festivālam “Zaļais stars. Tās ir dažas no interesantākajām pozīcijām Pāvilostas Novada domes šā gada budžetā.

Pašvaldības 2017. gada budžeta ieņēmumi plānoti aptuveni 2,7 miljonu eiro apmērā, stāsta novada vadītājs Uldis Kristapsons. Tas ir par septiņiem procentiem vairāk nekā gadu iepriekš. Domes priekšsēdētājs šādu pieaugumu vērtē ar vārdu “normāli”.

Lielāko daļu no ieņēmumiem veido iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Šogad tas plānots 1,575 miljonu eiro apmērā jeb par 300 tūkstošiem lielāks nekā gadu iepriekš.

Viens no iemesliem straujajam ienākumu kāpumam ir algu pieaugums, otrs – lēmums uzlikt septiņkārtīgu nekustamā īpašuma nodokli par tiem īpašumiem, kuros neviens nav deklarējies. Tam pamatojums ir iespēja saņemt tā saukto Pāvilostas rīdzinieku maksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli. “Izspēlējām līdzīgu triku kā pagājušajā gadā Rīga. Tad daudzi aizgāja projām. Tagad ir jāizvēlas, un cilvēki nāk atkal atpakaļ,” novērojis U. Kristapsons. “Ja māja ir padārga, atšķirība var būt pat vairāki simti eiro.”

Pārējos ieņēmumus budžetā veido valsts dotācijas un pašu ieņēmumi. No pašvaldību izlīdzināšanas fonda šajā gadā Pāvilostas novads varētu saņemt 313 tūkstošus eiro iepriekšējo 439 tūkstošu vietā. “Aizvien vairāk varam nodrošināt paši sevi,” U. Kristapsons skaidro, piebilstot, ka Liepāja tajā pašā laikā šo dotāciju saņem teju 10 miljonu eiro apmērā.

Vēl 282 500 eiro jeb 10 procentus budžeta veido atlikums no iepriekšējā gadā.

Tā kā Pāvilostas Novada dome tradicionāli veido budžetu bez deficīta, izdevumi plānoti tikpat lieli kā ienākumi. Jau rakstīts, ka lielākie projekti, ko šogad plānots veikt, ir molu pagarināšana, ūdenssaimniecības sakārtošana, promenādes izbūve un muižas kompleksa atjaunošana. Tāpat arī tiks labiekārtota pludmale – plānots uzstādīt pārģērbšanās kabīnes, tualetes, koka laipas, nodrošināt ūdeni kāju noskalošanai.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 11.janvāra numurā.

#kvards-20170111-04#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli