Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Pāvilostas atjaunotajā skatu tornī kuģus un putnus var skatīt teleskopā

Pāvilostas atjaunotajā skatu tornī kuģus un putnus var skatīt teleskopā
Foto: Pāvilostas novada dome
30.08.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Pāvilostā atjaunots un nodots ekspluatācijā skatu tornis. Vecais padomju laika robežsardzes novērošanas tornis, kuru neviens neizmanto kopš 90. gadu sākuma, tagad kļuvis par skatu platformu, uz kuras novietots 360 grādu leņķī grozāms sauszemes teleskops un trīs novērošanas kameras. “Skaists skats uz jūru un kuģiem, var vērot arī putnus,” stāsta Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Tornis rekonstruēts, īstenojot Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) atbalstītu projektu.

Padomju laika mantojums Ostmalas ielā tagad ir izmantojams tūrisma vajadzībām. Darbus veica SIA “EMPOWER” par līguma summu 54 888,76 eiro (bez PVN).

Pāvilostas novada dome atgādina, ka skatu tornis atrodas militāro objektu aizsardzības zonā, uz Aizsardzības ministrijas īpašumā esošas zemes, kas nodota pašvaldībai lietošanā.

Ir izstrādāti noteikumi torņa apmeklētājiem, saskaņā ar tiem darba laiku nosaka Pāvilostas Tūrisma un informācijas centrs.

Tornī atļauts kāpt tikai diennakts gaišajā laikā. Ziemas sezonā tas apmeklētājiem būs slēgts.

Instrukcijā teikts, ka apmeklētājiem jārēķinās ar fizisko un traumatisma risku un jāizvērtē savas spējas un veselības stāvoklis. Skatu tornī un apkārtējā teritorijā notiek videonovērošana.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli