Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Kalētos pie daktera būs jāiet uz “Brūzi”

Kalētos pie daktera būs jāiet uz “Brūzi”
Ilustratīvs (Foto: Publicitātes)
12.02.2020 07:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Kalētu pagastā drīzumā sāksies būvniecība īpašumā “Brūzis”. Tur uzlabos pieejamību sociālajam dienas atbalsta centram, kā arī ierīkos telpas feldšerpunktam. “Šonedēļ būvnieki jau iepazīstas ar objektu, drīz arī sāks pārbūvi,” stāsta Kalētu pagasta pārvaldes vadītāja Agrita Driviņa.

Pašlaik ne sociālajā centrā, kas atrodas brūža otrajā stāvā, ne feldšerpunktā, kurš ierīkots daudzdzīvokļu mājā, nav iespējams nodrošināt piekļuvi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. “Kāpnes uz sociālo centru ir stāvas un šauras,” saka pārvaldniece. Pacēlājus ierīkot nav iespējams, jo nav atbilstošs kāpņu platums un kāpņu laukumu izmēri. Pēc pārbūves ēkai būs panduss. Jaunajās telpās atradīsies uzgaidāmā telpa, labierīcības, duša, veļas mazgāšanas telpa, pieņemšanas kabineti sociālajam darbiniekam un feldšerim, procedūru telpa un palīgtelpas.

Pagaidām iedzīvotāji pakalpojumus saņem līdzšinējās vietās. Projektā noteikts, ka būvniecība jāpabeidz pusgada laikā. “Domājam, ka jūlija beigās centrs būs gatavs. Viena vieta būs sakārtota atbilstoši visām prasībām,” pastāsta A. Driviņa. Senos laikos tur atradies spirta brūzis, tāpēc nosaukums ēkai tāds arī palicis. Tur atrodas arī pagasta senlietu krātuves. Ir ievilkta centralizētā apkure, lai visas šīs telpas varētu apsildīt.

Brūža ēku izsolē iegādājās Priekules novada pašvaldība. 2019. gada vasarā tā iesniedza projekta pieteikumu Liepājas rajona partnerības administrētajā LEADER projektu konkursā ES fondu finansējuma piesaistei. Gada nogalē saņemts apstiprinājums no Lauku atbalsta dienesta. Līgums par būvdarbu veikšanu ir noslēgts ar SIA “Skorpions VS” par 85 130,24 eiro (bez PVN). Projekta kopējās izmaksas ir 104 507,59 eiro (ar PVN), no kurām 34 tūkstoši eiro ir ELFLA atbalsts.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli