Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Pieejams finansējums lauku tūrisma attīstībai

Pieejams finansējums lauku tūrisma attīstībai
Foto: liepajniekiem.lv
24.01.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Lauku atbalsta dienests (LAD) ir izsludinājis projektu konkursu, lai sniegtu atbalstu lauku tūrisma attīstībai. Kopējais pieejamais finansējums ir 613 084.00 eiro, un projektu iesniegumi LAD elektroniskās pieteikšanās sistēmā tiek gaidīti līdz 4. martam.

Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Lauku attīstības programmas pasākumā “Atbalsts lauku tūrisma attīstības veicināšanai” iespējams saņemt atbalstu lauku tūrisma pakalpojumu virzībai un attīstīšanai tirgū, lauku tūrisma pakalpojumu mārketingam un mārketinga kampaņas lauku tūrisma popularizēšanai lauku vidē un jaunu tirgu sasniedzamības paplašināšanai.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Liepājas biroja vadītājs un uzņēmējdarbības konsultants Aleksejs Kačanovs uzskata, ka projektu konkurss lauku uzņēmējiem ir ļoti aktuāls: “Laukos notiek daudz interesantu lietu, ar kurām mēs varam lepoties. Ir tikai jābrauc un jāizbauda, un, ja informācija par šīm iespējām būs vēl pieejamāka, tad ieguvēji būs ne tikai lauku uzņēmēji, bet arī iespējamie viesi.”

SIA “Ūdensdzirnas” ir ģimenes lolojums, kas atrodas savas biznesa idejas sākumposmā, kad ir nozīmīgs jebkāds atbalsts. Saimniece Anita Tamberga stāsta – lai arī pašreiz sabiedrība lielu uzmanību velta datoriem un telefoniem, nevis viens otram un apkārtējiem, “Ūdensdzirnas” vēlas likt uzsvaru uz brīvdienām pie dabas, iemācīt novērtēt, cik skaista un sakopta ir vide mums apkārt: “Akcentējot Latvijas lauku darba idilli, aktīvi piesaistīsim tūristus Laidu pagastā gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Vēlamies, lai ģimenēm kopā ar bērniem būtu iespēja atpūsties laukos.”

Apņēmības pilnā uzņēmēja, runājot par biznesa ideju, skaidro, ka šobrīd īpašumā ir iegūtas 19. gadsimta sākumā celtas ūdensdzirnavas Laidu pagastā, Kuldīgas novadā. Ūdensdzirnavas paredzēts pielāgot apmēram 100 viesu uzņemšanai un izmitināšanai. Būs svinību zāle, kā arī ir nodoms attīstīt latviešu lauku sētu ar seniem spēkratiem un darbarīkiem, ugunskura, makšķerēšanas un vēžošanas vietas ierīkošanu. “Muzejā tiks rīkoti dažādi latviešu tradicionālie svētki un pasākumi, kur ikviens tiks iesaistīts ar iespēju darboties līdzi, parādīsim ūdensdzirnavu daudzveidību, cik liela nozīme tām tika piešķirta, jo šeit, piemēram, ražoja tekstilu, šaujampulveri, mala miltus, izmantoja kokapstrādē. Dzirnavu pamatā ir izglītojošs darbs, kas sniegs iespēju izbaudīt lauku burvību. Būsim elastīgi, nepaļaujoties uz pastāvīgo ekspozīciju,” piebilst A. Tamberga, kurai ideju ir pārpārēm. “Vēlamies mainīt apmeklētāju domāšanu par laukiem un vēsturi.”

Biznesa plāns ir izveidots uz 5 gadiem. Plānots, ka jau 2021. gadā būs atklāšanas svētki. A. Tamberga stāsta: “Šajā periodā mūsu mērķis ir atjaunot dzirnavu ēku, saglabājot vēstures liecības. Labiekārtot dzirnavu apkārtni, ieviest tradīcijas un veicināt dzirnavu atpazīstamību.” Ikviens projekts un papildu finansējums ļaus ātrāk uzņemt pirmos viesus. Līdz ar to LAD projektu konkurss ir lieliska iespēja saņemt papildu finansējumu, lai attīstītu “Ūdensdzirnas”. “Mēs noteikti izmantosim šo iespēju un sniegsim pieteikumu, lai izveidotu stacionāru reklāmas, informācijas objektu vai labiekārtojuma elementus, kā arī iespēju robežās piesaistītu finansējumu publicitātes, informācijas izplatīšanas un reprezentācijas izdevumiem.”

LAD iesniegto projektu īstenošanas beigu termiņš ir 2023. gada 30. jūnijs. Atbalsta intensitāte ir 80% no attiecināmajām izmaksām. Projekta iesnieguma veidlapa un pasākumu nosacījumi pieejami LAD mājaslapas sadaļā “Atbalsta veidi/Projekti un investīcijas”.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli