Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pilnveido to, kas aizķēries

Pilnveido to, kas aizķēries
Foto: Egons Zīverts
04.12.2018 07:01

"Kurzemes Vārds"

Rudes pamatskolas pirmsskolas pedagoģe Agnese Sīkle šogad septembrī tā sauktajā “mazajā skoliņā”, kur darbojas bērnudārza grupas, atvēra Montesori kabinetu. Valsts svētkos Nīcas novada pašvaldība viņai pasniedza balvu nominācijā “Labais darbs Nīcas novadam”. “Teicu, ka apbalvojums ir par ātru, lai gan ir prieks, ka novērtē,” saka Agnese. Krāsainās pērlītes, dažādi noslēpumaini maisiņi, koka mājiņas pat pieaugušajam rada vēlēšanos paņemt rokā un izzināt, kas tas ir. Tieši uz to arī vērsta Montesori pedagoģija – izvēlēties un pašam izdzīvot, skaidro A. Sīkle.

Agnese ir no Rudes, jau desmito gadu strādā par pirmsskolas skolotāju. Interese par šo darbu radusies, kad pēc vidusskolas beigšanas viņa Vācijā strādāja par auklīti. Atgriezusies Latvijā, iestājās Liepājas Universitātē. 2013. gadā Rīgā apguvusi Montersori metodes. “Jau tad man bija sapnis par Montesori kabinetu. Pēc Liepājas Universitātes beigšanas sapratu, ka vēlos kaut ko savu. Kad biju praksē, tur bija pedagoģe, kas bija ļoti aizrāvusies ar Montesori, un man arī ļoti iepatikās. Gāja laiks, es tik iegādājos un iegādājos materiālus. Tad kolēģe teica: “Cik ilgi tu tos krāsi?” Pavērās iespēja, uzrakstīju programmu, pašvaldība to akceptēja, un es palaidu,” pastāsta Agnese.

Montesori pedagoģija skolotāju piesaistījusi ar to, ka tajā nav piespiedu mācīšanās metožu, bērns pats izvēlas mācīšanās tempu un arī materiālu, ar kādu šodien vēlas strādāt, un cik ilgi. “Tas sakārto bērnu, viņam nav haoss apkārt. Atnāk, paņem materiālu un strādā. Šie materiāli ir attīstoši, tie pilnveido valodu, izpratni matemātikā, dabas zinībās. Tie ietver gan ģeogrāfiju, gan vēsturi, gan bioloģiju. Bērns izprot saistību ar dabu, saprot sakarības, kā nonāk no mazāka uz lielāku. Viņš fiziski izjūt apjomu, svaru, ņemot un taustot materiālu, visu izlaiž caur sevi, izdzīvo,” stāsta A. Sīkle. Viņai pašai ļoti patīk matemātikas materiāls. Tās ir pērles, kuras bērns var pats ņemt un skaitīt, iztaustīt, cik tur ir. Tas ir pavisam citādi, nekā cipari uz papīra. “Bērns ar pirkstiem izskaita astoņas pērlītes kvadrātam gar vienu malu, astoņas gar otru un saprot, cik ir astoņi kvadrātā, jo šis jau ir īsts kvadrāts. Aizejot uz skolu, bērns jau saprot, kas tas ir,” saka Agnese.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 4. decembra numurā.

#kvards-20181204-06#

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz