Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Pilsētu vēros vēl desmit acis. Grobiņā uzstāda kameras

Pilsētu vēros vēl desmit acis. Grobiņā uzstāda kameras
Foto: Ruslans Šuļga
07.02.2020 07:00

Liena Rimkus

"Kurzemes Vārds"

Lai padarītu drošāku vidi un veicinātu informācijas ātrāku apmaiņu starp institūcijām, Grobiņas novadā ir uzstādītas progresīvas, modernas videonovērošanas iekārtas un izstrādāta mūsdienīga programmatūra datu apmaiņai, laikrakstu informē Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore.

Grobiņas novada Pašvaldības policijas telpās ir izveidots videomonitoringa centrs, un Grobiņas novada vajadzībām iegādātas 10 videonovērošanas kameras, kas izvietotas Iļģu ielas aplī, Celtnieku un Z. Mauriņas ielas krustojumā, Ventspils ielas krustojumā, tuvāk Celtnieku ielai, Lielās un Ventspils ielas krustojumā un Bārtas un M. Namiķa ielas krustojumā. Ir attīstīts videonovērošanas kameru tīkls un izveidota pārrobežu sadarbības sistēma starp 17 Ziemeļlietuvas un Kurzemes pašvaldību tiesībsargājošajām institūcijām. Uzstādīts arī digitālais informācijas apmaiņas rīks datu apmaiņai ar tiesībsargājošajām institūcijām, kas nodrošina ātru un efektīvu informācijas iegūšanu, piemēram, numura zīmes automašīnām, kas šķērso videonovērošanas kameru skata lauku, paskaidro K. Pastore.

Projekts “Videonovērošanas kameru uzstādīšana, veicinot drošības pasākumus Latvijā un Lietuvā” sākts 2018. gadā, tā īstenošana ilgusi 18 mēnešus. Kopējais budžets ir 588 760,81 eiro, no tiem 11 864,05 eiro ieguldījusi Grobiņa.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli