Svētdiena, 21. aprīlis Marģers, Anastasija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Populārais vācietis Jorans Latvijas tūri sāk ar Durbi

Šobrīd norisinās projekts “LV81”, kuru īsteno Latvijā zināmais vācietis Jorans Šteinhauers. Viņš ar īpašu koncertu ieplānojis paviesoties katrā Latvijas pilsētā, un par pirmo koncerta vietu tika izvēlēta Durbe.

Populārais vācietis Jorans Latvijas tūri sāk ar Durbi
Foto: Publicitātes
Foto: Publicitātes
23.01.2024 06:45

liepajniekiem.lv

Projekta laikā katrs koncerts tiks atspoguļots video formātā, kuru mūziķis publicēs savā Youtube kontā. Pirms dažām dienām viņš izlaida pirmo video – par Durbi.

Mūziķis projektu ieplānojis īstenot piecu gadu garumā, taču, tagad, to uzsākot, viņš nav pārliecināts par to, cik daudz laika tas īstenībā aizņems.

“Tas prasa vairāk darba, nekā biju plānojis, bet tas ir tā vērts!”

atzīst vācietis.

Viņam bija svarīgi, lai koncerti ir pieejami visiem. “Es nolēmu, ka koncertiem ir jābūt bezmaksas un tiem obligāti jānotiek vietās, uz kurām cilvēkiem nav bail iet. Piemēram, kāds var nenākt uz kultūras namiem, jo viņš domā, ka tur viss būs ļoti solīdi.”

Tāpēc pasākumi notiks vietās, kur iedzīvotāji sanāk kopā: kafejnīcās, bāros, muižās vai pagastmājās. “Ar projektu vienlaikus vēlamies atbalstīt pilsētu kultūrvietas, jo tās vieno cilvēkus,” skaidro mūziķis.

Jorans Šteinhauers (pa labi) uz visām pilsētām ceļo divatā ar mūziķi Gunti Veilandu. Abi projekta dalībnieki Durbes pilsētas kultūras nama kultūras darba organizatorei Dairai Veilandei uzdāvināja no koka izgrebtu projekta ”LV81” suvenīru. Foto: no Dairas Veilandes personīgā arhīva

J. Šteinhauers atklāj, ka ideja par projektu radusies, jo, domājot par savu dzīvi Latvijā, viņš sapratis, ka viss šeit piedzīvotais ir bijis saistīts tieši ar cilvēkiem. Tas viņam palīdzējis apzināties, ka nevar uzsākt savu nākamo dzīves posmu, kamēr nav saticis latviešus no visām pilsētām.

“Tad nu lēnām sāka tapt ideja, ka man vajadzētu pievērst uzmanību arī mazākām vietām Latvijā. Bet es negribēju to darīt tā, ka pēc tam ir sajūta, ka visam izskrēju cauri.

Man ir ļoti svarīgi, ka koncerti nenotiek vienkārši ķeksīša pēc,”

stāsta mūziķis.

Par katru pilsētu un koncertu publicēs arī video jeb tā saucamo vlogu. Mūziķis šādus video iepriekš nav veidojis, tāpēc Durbes filmiņas veidošana viņam aizņēmusi nedēļu. Ideja par vlogu tapusi tāpēc, lai viņa viesošanās pilsētās nebūtu vien viens koncerts.

“Gribu iepazīt pašu pilsētu. Tikko biju Limbažos, kur apciemoju divas skolas. Man ir iespēja gan citiem latviešiem, gan ārzemniekiem parādīt šīs pilsētas. Tas ir apjomīgs projekts, bet beigās tas palīdzēs saprast, kas notiek 81 Latvijas pilsētā.

Ceru, ka ārzemnieki redzēs video par Latvijas mazāko pilsētu un uzzinās kaut ko, ko varbūt neuzzinātu citā veidā,”

pauž J. Šteinhauers.

Durbi par pirmo galamērķi viņš izvēlējās tamdēļ, ka tas šķitis kā skaists vēstījums. Viņaprāt, visgrūtāk ir sadabūt skatītājus un ieinteresēt publiku mazās pilsētās, un Durbei, esot vismazākajai, bija potenciāls būt visgrūtāk sasniedzamajai.

“Pieļāvu domu, ka cilvēki varētu nenākt, jo viņiem liktos, ka tur neviena nebūs.”

“Pirms mēs devāmies uz Durbi, bijām pie Olgas Rajeckas vīra Ivo Bankava, kurš mums pateica, ka tur ir pils. Pat liepājnieks Guntis Veilands, kurš ar mani ceļo uz šīm pilsētām, to nezināja! Tad mums nedaudz veidojās tāda Šerloka Holmsa sajūta – interesanti, ko vēl mēs varētu uzzināt.”

Interesants atgadījums, kurš parādīts arī mūziķa publicētajā video, ir vajadzība pēc bankomāta, kura Durbē nemaz nav.

Piedzīvotais un neesošā bankomāta meklēšana mūziķi pārliecināja, ka, neskatoties uz to, cik maza ir pilsēta, tajā vienmēr varēs atrast ko interesantu.

Šobrīd nākamais koncerts tiek plānots Cēsīs 2. februārī, taču mūziķis pieļauj, ka pirms tam varētu būt vēl kāds koncerts, jo pasākumi tiek plānoti pa vienam vai diviem vienlaikus.

Mūziķis uzsver, ka viņam nav mīļākās pilsētas, kuras labprāt apmeklētu, bet viņš nenoliedz, ka ar lielu nepacietību gaida atgriešanos jau sev mīļās vietās.

“Ļoti gaidu tās pilsētas, ar kurām man jau ir kāda saikne, piemēram, Liepāju, Grobiņu vai Talsus.

Kurzemē man ir daudz tuvu pilsētu, tā man ir īpaši mīļa.

Valdemārpili gribu redzēt, jo tā ir pilsēta ar visgarāko nosaukumu,” joko vācietis.

Durbes pilsētas kultūras nama kultūras darba organizatore Daira Veilande pastāsta, ka uz mūziķa pasākumu ieradās aptuveni 50 skatītāji, zāle bijusi pilna.

“Cilvēki viņu pazīst, pārzina viņa repertuāru, zina dziesmas par latiņu un sunīti. Jau nedaudz atpazīstot Joranu, cilvēki nāca uz pasākumu. Visi dziedāja līdzi, un beigās bija pat kopīga dejošana. Tas viss ilga kādas divarpus stundas,” pastāsta D. Veilande.

Mūziķis paralēli bijis sagatavojis arī interesantu stāstījumu un videomateriālu par to, kā viņš uzsācis mūziķa gaitas. Tas savukārt raisījis sarunu un diskusiju starp viņu un pasākuma apmeklētājiem.

“Jorans arī nodrošināja uzkodas un dzērienus no vietējiem ražotājiem,” informē durbeniece.

Atmosfēra bijusi citāda nekā klasiskos koncertos. “Tas nebija tikai koncerts. Viņš izmantoja iespēju filmēt Durbi un popularizēt mūsu mazo pilsētiņu. Zinu, ka bija atbraukuši arī citi, piemēram, liepājnieki.

Atmosfēra bija lieliska. Mēs pēc tam nevarējām šķirties!”

Ar J. Šteinhauera video kultūras darba organizatore jau ir iepazinusies, jo tajā redzama arī viņa pati. “Tie, kas viņam seko līdzi, noteikti video jau ir redzējuši, bet es plānoju šo informāciju pielikt arī pie informatīvajiem dēļiem pilsētā,” atklāj D. Veilande.

Viņa pauž, ka daļa no pasākuma apmeklētājiem bija vecāka gadagājuma cilvēki, kuriem sociālo tīklu kontu varētu arī nebūt. “Mūziķis tiešām atcerējās cilvēku vārdus un vietas, par kurām viņam stāstīju. To visu var redzēt viņa video.”

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz