“Prieka ražotājus” virza nozīmīgam titulam
Biedrība “Liepājas rajona partnerība” šogad titulam “Dižprojekts 2022” izvirzījusi Aizputes uzņēmuma SIA “Lobelia” īstenoto projektu “Pamatlīdzekļu iegāde mobilās pasākumu vietas nodrošināšanai”.

Liene Kupiča
"Kurzemes Vārds"
SIA “Lobelia” ir vairāk pazīstama ar zīmola nosaukumu “Kinotava” – tas ir brīvdabas pasākumu koncepts, kas saistīts ar mobilu atpūtas iespēju nodrošināšanu gan lieliem, gan maziem.
Uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir bērnu svētki ar dažādām atrakcijām un brīvdabas kino seansi.
Uzņēmuma pārstāve Iveta Kļevcova pastāsta, ka uzņēmumu “Lobelia” dibinājusi 2018. gadā, taču aktīvo darbību uzsāka 2021. gada vasarā. “Mūsu uzņēmums izaudzis, pateicoties projektos piesaistītajiem līdzekļiem,” piebilst I. Kļevcova, kura teic, ka palīgu viņai ir daudz, taču uzsver, ka uzņēmumu izveidojusi kopā ar partneri Lauru Bardanovsku.
“Tas, ka esam izvirzīti titulam, dod motivāciju darīt un censties darīt arī turpmāk,” saka uzņēmuma pārstāve. “Mēs sakām, ka ražojam prieku cilvēkiem!” viņa turpina.
“Kinotavas” pasākumu un izklaides tehniskā nodrošinājuma pakalpojumi – LED brīvdabas ekrāns uz riteņiem, putu ballītes, piepūšamās atrakcijas un citi – pārsvarā tiek nodrošināti Kurzemē, kur šādi piedāvājumi ir mazākā skaitā nekā, piemēram, Pierīgā un Rīgā. “Arī uz turieni braucam, taču koncentrējamies uz Kurzemi.”
LED mobilais kinoekrāns izmantots dažādos pasākumos, piemēram, viens no pēdējiem ir barikāžu atceres pasākums Dobelē, pirms tam Kuldīgā jaunā gada sagaidīšanas svinībās. “Esam arī nodrošinājuši rallija tiešraidi uz lielā ekrāna,” piemetina I. Kļevcova.
“Kinotava” ir apņēmības pilna darbību turpināt, arvien paplašinot savu piedāvājumu iedzīvotājiem.
Līdz šim “Dižprojekta” titulu Latvijas mērogā ieguvis viens mūspuses projekts. 2012. gada “Dižprojekta” titulu ieguva Liepājas rajona lauku partnerības biedrības “Tūrisma klubs Oga” projekts “Aktīvā tūrisma centra – Kuršu vikingu apmetnes – izveide”.
Konkursa “Dižprojekts” mērķis ir popularizēt unikālas un reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas, kas īstenotas ar LEADER finansējumu.
Lai nobalsotu par “Dižprojekta” kandidātiem, līdz 28. februārim sociālajā tīklā Facebook jānobalso Latvijas Lauku foruma lapā.