Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Priekulniecei bronzas medaļa pasaules ģeogrāfijas olimpiādē

Priekulniecei bronzas medaļa pasaules ģeogrāfijas olimpiādē
Foto: Andris Gertsons
15.08.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Priekules vidusskolas 12. klases skolniece Krista Mehaņikova ieguvusi bronzas medaļu starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē “iGeo 2019” Honkongā. Valstu izlašu kopvērtējumā Latvijas ģeogrāfi ierindojās 6. vietā, uzlabojot pagājušajā gadā Kanādā iegūto 8. vietu. “Uzdevumi bija interesanti, bet nezinu, vai grūti, jo nav, ar ko salīdzināt. Pasaules olimpiādē viss ir citādi,” “Kurzemes Vārdam” teica Krista.

Skolotāji un skolas biedri medaļniecei bija sarīkojuši sagaidīšanu pie vidusskolas, kad vecāki Kristu atveda no lidostas. “Viņa mums pieaugusi un patstāvīga,” teica tētis Māris Jackēvičs. Mamma Ineta Jackēviča uzsvēra, ka meita esot ļoti neatlaidīga. “Ļāvām pašai augt,” uz jautājumu, ko darījuši, ka meita ir tik apdāvināta, atbildēja tētis. Ģimenē vēl aug brālis Ģirts, kurš mācās Saldus tehnikumā par ugunsdzēsēju glābēju.

K. Mehaņikova pastāstīja, ka savu nākotni domā saistīt ar bioloģiju. Honkongā bijis interesanti iepazīt zemi un kultūru, kas ir pilnīgi citādāka nekā Latvijā. “Pārsteidza kontrasts starp debesskrāpjiem un neskarto dabu, ko varēja novērot tik mazā teritorijā. Cilvēki bija ļoti jauki un centās palīdzēt, pat ja neprata angļu valodu. Satiku draugus no Baltijas olimpiādes un iepazinu arī jaunus, esmu ļoti pateicīga par šo iespēju, un cerams, ka izdosies to realizēt arī nākamgad,” teica Krista.

“Klusa meitene ar savu viedokli, nekur īpaši neiesaistījās, bet pēkšņi aizbrauc uz Ķīnu un dabū bronzas medaļu!” – tā Kristas mammai teikusi meitenes klases audzinātāja kopš 5. klases un angļu valodas skolotāja Zaiga Strelēviča. Skolotāja priecājas, ka Krista skolu pabeigs Priekulē. “Ja tāds panākums būtu bijis agrāk, kāds viņu noteikti būtu aizvilinājis uz Rīgu.” Arī Priekules vidusskolas direktore Irina Tiesnese ir lepna par meiteni no mazas skolas, kura guvusi tādus panākumus: “Varam priecāties, ka pie mums mācās tik forši bērni, kas iztur tādu konkurenci ar Rīgas skolām. Paldies ģeogrāfijas skolotājai Sandrai Grosbergai par sagatavošanu olimpiādei un Priekules novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu!”

S. Grosberga ir gandarīta, ka Krista spējusi iekļūt pasaulē labāko jauno ģeogrāfu vidū: “Augsto rezultātu sasniegt palīdzēja mērķtiecīgums, spēja sevi mobilizēt intensīvam darbam, jo gatavojoties vajadzēja izskatīt ļoti lielu informācijas un uzdevumu klāstu. Palīdzēja azarts izzināt un augstās individuālā darba prasmes.”

Starptautiskās ģeogrāfijas olimpiādes “iGeo 2019” tēma bija “Dzīvas pilsētas atklāšana mūsu viedajai nākotnei”. Kopumā 166 dalībnieki pārstāvēja 43 valstis, nedēļu risinot dažādus uzdevumus, piemēram, par seismiskajām aktivitātēm, ūdens trūkuma problēmām, okeāna straumēm, lauka darba uzdevumos piedāvājot pilsētvides uzlabošanas aktivitātes Sai Kung pilsētā. Pasākumu organizēja Honkongas Izglītības universitāte.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)