Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Sacensības Bernātos rada satiksmes haosu. Policija naski soda dalībniekus

Sacensības Bernātos rada satiksmes haosu. Policija naski soda dalībniekus
Foto: google.maps
30.08.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Satiksmes organizācijā pagājušās nedēļas nogalē notikušā skrējiena “Izaicinājums Bernātos” laikā valdījis haoss, norāda kafejnīcas “Bernātu Dzintariņš” līdzīpašniece Liene Otaņķe. “Vai Nīcas novada domei, izsniedzot atļauju pašas atbalstītam masu pasākumam, nebija jāuzrauga sabiedriskā kārtība un jānodrošina Pašvaldības policijas klātbūtne un iesaistīšanās visa pasākuma laikā?” viņa vaicā.

L. Otaņķe stāsta, ka skrējienu apmeklējuši simtiem cilvēku un automašīnu bijis vismaz divsimt. Stāvlaukumā vietu ātri pietrūcis. “Vienīgais, kā iesaistījās Pašvaldības policija, – tā atbrauca, kad sarīkojums jau bija sācies, un salika veselu rindu soda talonu visiem, kas nebija atraduši vietu un atstājuši auto “zem zīmes”. Jautāju policistiem. Atbilde – nav mums rīkojuma uzraudzīt privātu pasākumu, darām savu darbu. Viss. Vai šāda ir laba pārvaldība? Kādu iespaidu par novadu radījām sarīkojuma apmeklētājiem un viesiem? Vai tiešām nekā citādi dome nevarēja iesaistīties pašas atbalstītā pasākumā? Vai varbūt negribēja?”

Trīs distanču skrējienu 24. augustā rīkoja biedrība “Dabas skrējējs” ar Nīcas novada pašvaldības finansiālu atbalstu. Komunālās pārvaldes vadītājs un izpilddirektora pienākumu izpildītājs Aigars Veiss skaidro, ka pasākuma organizatoriem bija dota atļauja rīkot to Bernātu dabas parkā.

“Par satiksmes kustību un viena apbraucamā ceļa slēgšanu viņi uzņēmās pilnu atbildību, tas bija saskaņots. Pašvaldības policija strādāja ierastajā brīvdienu režīmā. Soda naudas tika uzliktas tikai tiem transporta līdzekļiem, kuri neievēroja ceļa zīmes vai bija novietoti kāpu zonā, kur arī ir attiecīgas zīmes. Ceļa kreisajā pusē stāvēt nedrīkst. Tiem, kas novietoja auto labajā pusē un citur, neviena soda kvīts netika izrakstīta,” viņš norāda.

Uz jautājumu, vai auto netika nelikumīgi novietoti tāpēc, ka citādi tos nebūtu kur likt, A. Veiss atbild, ka vēl jau esot Bernātu ceļš un iespēja paiet ar kājām: “Ja mēs kādā citā valstī vai pilsētā iebraucam, vai tad neievērojam zīmes un sakām – nebija kur novietot mašīnu, tāpēc noliku zem ceļa zīmēm? Ceļu satiksmes noteikumi ir vienādi visiem un ir jāievēro. Varbūt organizatori bija par jaunu, ar mazu pieredzi, viņiem pirmais pasākums. Mēs nodevām viņu rīcībā abus stāvlaukumus Bernātos un ceļu malas. Ja rīkotāji rēķinājās, ka viņiem vēl vajag vietas, tad bija jāmeklē papildu risinājumi, varbūt olimpiskajā centrā vai pie privātmāju īpašniekiem, kuriem ir stāvlaukumi. Kad dome rīko pasākumu, tad mēs arī rēķināmies ar transporta plūsmām.”

Biedrībā “Dabas skrējējs” “Kurzemes Vārdam” pastāsta, ka skrējiena plānotais dalībnieku skaits bijis ap 250–300: “Izvērtējām, ka automašīnām vietas pietiktu, – stāvvieta laukumā pie kafejnīcas “Bernātu Dzintariņš”, grants ceļa labā puse līdz pagriezienam uz atpūtas kompleksu “Draudzība”, tālais stāvlaukums aiz atpūtas kompleksa “Draudzība” un Bernātu ceļš, kas ved uz šoseju A11.” 

Sākotnēji automašīnu novietošana grūtības neesot sagādājusi. Kad to kļuvis vairāk, organizatori esot koordinējuši satiksmes organizētāju, lai palīdzētu novietot automašīnas atbilstoši satiksmes noteikumiem.

 “Organizatori nenoliedz, ka satiksmes organizēšana varēja būt labāka un operatīvāka, taču arī atgādina, ka jebkuram satiksmes dalībniekam ir jāzina CSN un pašam jāatbild par sava transportlīdzekļa novietošanu konkrētā vietā. Pasākuma organizatori atvainojas par neērtībām attiecībā uz auto novietošanu pasākuma laikā,” šādu informāciju redakcijai atsūtīja “Dabas skrējējs”.

Situācijas ar automašīnu pārpildītajiem Bernātiem un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem ir regulāras. Dabas parkā sabrauc daudz cilvēku gan skaistā laikā vasarā, gan ziemā, kad ir sniegs. “Ceļa kreisajā pusē mašīnas nedrīkst likt un nekad nedrīkstēs,” saka A. Veiss. “Tā jābūt, lai varētu izmainīties transporta līdzekļi, kas brauc uz jūras pusi un pretī. Tāpēc tur ir zīmes, lai viens otram netraucētu. Es nesaskatu, ka vietas tur ir par maz.”

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli