Sadancoja un mācījās folkloras kopu svētkos
Bērnu un jauniešu folkloras kopu svētki “Pulkā eimu, pulkā teku” šogad norisinājās Cesvainē un uz tiem devās arī vairākas kopas no Dienvidkurzemes novada. Dalībnieki demonstrēja savas prasmes, ņemot vērā šī gada tēmu “Amati, amatnieku meistarstiķi un niķi”.

"Kurzemes Vārds"
Dienvidkurzemes novada pārstāvji folkloras kopu svētkos šoreiz bija Rucavas “Ķocītis”, Nīcas “Rakari”, Bārtas “Bārtenieki”, Krotes “Traistēni” un Grobiņas “Dzērvīte”.
“Bārtenieku” vadītāja Mudīte Meļķe atzīmē, ka kolektīvs festivālā “Pulkā eimu, pulkā teku” piedalās jau no 1993. gada – kopa ar plašiem un krāšņiem svētkiem šā gada marta beigās svinēja 30 gadu jubileju, un dalība festivālā bijusi kā svētku turpinājums.
“Bērniem ļoti patika! Galvenais, protams, bija Danču vakars, kurā visādas rotaļu un folkloras dejas varēja izdejot,” viņa saka.
M. Meļķe priecājas, ka dalība folkloras kopu festivālā “Bārteniekiem” katru gadu paver iespēju nodibināt jaunas pazīšanās, iegūt draugus un vienkārši nodrošina satikšanos ar citu Latvijas novadu bērniem un jauniešiem. “Un, protams, tā ir jebkura Latvijas novada apskatīšana, jo katru gadu festivāls notiek citā vietā. Pašiem par savu naudiņu Latvijas apbraukāšana, protams, iznāktu ļoti dārgi,” viņa teic.
Viens no vērtīgākajiem ieguvumiem tomēr esot iespēja apgūt jaunas rotaļas, kādas mūspusē nav raksturīgas, taču dejotas citos Latvijas novados. “Danči bērniem patīk ļoti.
Mēs noskatāmies citu dejošanu un ļoti daudz iemācāmies pilnīgi no jauna. Šogad atkal kādas divas vai trīs iemācījāmies un tagad mākam,”
ar prieku uzsver “Bārtenieku” vadītāja.
Iespaidīgs bijis skats, kad ap tūkstoš festivāla dalībnieku pulcējušies vienā lielā laukumā pie Cesvaines kultūras nama.
Ierasti festivāls norisinās zem klajas debess, taču pērn, kad tas notika Liepājā, norises vieta bija koncertdārzs “Pūt, vējiņi!”. “Lija lietus, bet “Pūt, vējiņos!” jau jumts virs galvas ir. Auksts bija, bet bērniem bija karsti no nepārtrauktās dancošanas,” atceras M. Meļķe.
Papildus gājienam un dejām, bērni un jaunieši festivāla laikā devās apbrīnot dažādus Cesvaines apskates objektus, izstaigāja takas, kā arī piedalījās izzinošās aktivitātēs. “Uzzinājām par dažādām māla īpašībām, kokļu darināšanu, kā vij auklas – pārbaudījām to izturību. No katras takas, pa kuru gājām, bija jāpaņem līdzi gudrība,” pastāsta M. Meļķe.