Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Saveļ krāšņas rotas un gleznas

Saveļ krāšņas rotas un gleznas
16.02.2009 07:04

Mājturības priekšmetam veltītajā mēnesī A.Kronvalda Durbes vidusskolas meitenes sadarinājušas tik daudz krāšņu lietu, ka skolotāja Māra Ceriņa no tām izveidojusi izstādi. Durbē pa mēnesim atvēl katram mācību priekšmetam. Mājturībai un tehnoloģijām tas bijis vēl pērnā gada decembris.

“Gribējās meitenēm ierādīt kaut ko jaunu,” saka skolotāja M.Ceriņa. Viņa pati filcēšanu jeb vilnas velšanu apguvusi Grobiņas radošajā klubā “Efeja”. Tad nu līdztekus mācību programmai skolotāja katrai klasei no sestās līdz devītajai stundu laikā ierādījusi arī šo rokdarbu. Meitenes tas ieinteresējis. Tā nu sestklasnieces šajā tehnikā darinājušas eglītes, septītklasnieces – eņģeļus, astotklasnieces – auskarus un krelles, bet devītās – glezniņas ar apvienojošu nosaukumu “Ziedi manai skolai”.

Šī tehnika ir diezgan vienkārša, piemēram, salīdzinot ar diezgan ķimerīgo izšūšanu – skolotāja min, kāpēc meitenēm filcēšana iepatikusies. Arī rezultāts te esot redzams ātri. Tiesa, no tā, lai ar filcēšanu vairāk nodarbotos mājās, atturot izmantojamā materiāla cena.

Bet Mājturības skolotāju metodiskajā apvienībā ticis spriests, ka varētu vilnas velšanu iekļaut arī mācību programmā, saka Māra Ceriņa.

Ar interesi par mājturību Durbē esot visādi – viens darbiņš tīk vairāk, cits mazāk. Bet, kopumā ņemot, meitenes tā tomēr interesē, domā skolotāja. Turklāt ne vienmēr esot tā, ka darbīgākās ir tās meitenes, kurām mājās ada, šuj un tamborē māmiņas un vecmāmiņas. Skolotāja arī mēdzot atgādināt, ka, pat ja pagaidām liekoties – mājturības stundās apgūtās prasmes nekur nav liekamas –, nākotnē tās noteikti noderēs. Turklāt ne viena vien aktrise vai cita slavenība atzīstoties, ka brīvajā laikā labprāt ada vai izšuj. “Ir jau vienkārši visiem aizbraukt uz Viļņas tirgu, lai pēc tam visi vienādi staigātu,” saka skolotāja. “Bet pati sev vari izveidot tādu apģērbu vai aksesuāru, kāds nav nevienam.” Turklāt ēdiena gatavošanas vai šūšanas prasme labi noder arī ekonomiskās krīzes apstākļos.

Uzziņai

– Filcēšanai izmanto izmazgātu un krāsotu vilnu, no kuras veido gabalus, nevis vērpj dziju.
– No vilnas gabaliem saveļ vajadzīgās formas.
– Šajā tehnikā var darināt rotaslietas, somas, cepures, lelles, pat apģērbus u.c.
– Pedagogi atzīst – vilnas velšana ir ļoti noderīga nodarbe bērnu maņu un sīkās muskulatūras attīstīšanai.

Dina Belta,
“Kurzemes Vārds”

Laima Māliņa (no kreisās) un Ieva Vītoliņa no skolotājas Māras Ceriņas mācījušās filcēt – tā ir vēl viena iespēja radīt skaistas un oriģinālas lietas.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz