Sestdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs

Senais lauku mantojums mūsdienās

Senais lauku mantojums mūsdienās
Foto: Egons Zīverts
23.04.2018 07:00

"Kurzemes Vārds"

Maizes cepšana, dabas mošanās vērošana dārzos, lavandu stādīšana, zedeņu žoga pīšana un iejušanās biškopja darbā – šādas nodarbes Liepājas apkaimē piedāvās saimniecības, kuras iesaistījušās akcijā “Atvērtās dienas laukos”. Asociācijas “Lauku ceļotājs” ikgadējais pasākums šogad notiks no 4. līdz 6. maijam Latvijā un no 11. līdz 13. maijam Lietuvā.

Akcija vasaras tūrisma un ražošanas sezonas sākšanai ar plaši atvērtām durvīm, aicinot visus interesentus uz saimniecībām, jau kļuvusi par tradīciju. Šogad akcents likts uz lauku saimniecībām un vietām, kurās var iepazīt un pieredzēt lauksaimnieciskos procesus no pirmsākumiem līdz mūsdienīgai ražošanai, informē “Lauku ceļotājs”.

Saimniecība “LavenderVilla” Grobiņas novadā par godu Latvijas simtgadei veidos dobi “100 lavandas Latvijai”. Procesā visi varēs pielikt savu roku, tāpēc jāapģērbjas piemēroti un jāņem līdzi darba cimdi. Noslēgumā darbarūķus cienās ar lavandas tēju un gardumiem. Ar stādīšanu varēs nodarboties arī pie “Embūtes garšaugiem” un paņemt līdzi uz mājām podiņā savu Leišmalītes garšaugu. Varēs arī iepazīties ar saimniecību un degustēt garšaugus. Velobraucēji ar saviem braucamrīkiem aicināti doties ekskursijā pa ainavisko Embūtes senleju.

“Dēseles dzirnavas” rīkos pasākumu ar devīzi “Pie mums viss ir ar odziņu”. Apmeklētāji varēs vērot dabas mošanos melleņu, zemeņu, aveņu, plūmju, vīnogu, ķiršu un ābeļu dārzos. Ar zāļu tēju gatavošanu Dunalkā iepazīstinās saimniecībā “Turaidas”. Tur varēs arī iepazīt senos pirts rituālus un iemēģināt roku zedeņu žoga pīšanā. Saimniecība akcijā piedalās tikai 5. maijā.

Mācību dravā “Strops” Cīravā apmeklētājiem būs iespēja izzināt dravnieka arodu – uzvilkt biškopja tērpu un iemācīties apieties ar dūmekli. Kolektīviem būs iespēja iesaistīties lomu spēlē “Bišu strops”. Bet saimniecībā “Alejas” Rucavā pie Gunitas Pričinas varēs izcept un paņemt līdzi uz mājām savu maizes klaipiņu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)