Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Silts kā dzintars

Silts kā dzintars
Foto: Marita Kurčanova 
13.11.2018 07:02

"Kurzemes Vārds"

Pāvilostas novada bibliotēkā nosvinēti kādas īpašas grāmatas svētki. Ilgi lolotais kopkrājums nu ir nācis klajā ar nosaukumu “Dzintargraudi”, laikrakstu informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova.

Grāmatā apkopoti 32 Pāvilostas novada autoru dzejoļi, stāsti un esejas par Pāvilostu, Vērgali, Ziemupi, Saraiķiem un citām novada vietām. Krājums bagātīgi ilustrēts ar Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas audzēkņu grafikām. Lielu darbu grāmatas tapšanā ieguldījusi arī Pāvilostas vidusskola un literatūras skolotāja Anna Kaže, kuras skolēni bijuši vieni no aktīvākajiem literāro darbu iesniedzējiem.

Grāmatas svētkus atklāja vērgalniece Nora Kurme, dziedot dziesmu “Pie jūras dzīve mana”, un viņas dziedājumam drīz vien pievienojās arī pārējie apmeklētāji. Vērgalniecei šī ir īpaša grāmata, jo tajā publicēta arī Vērgales himna, kurai viņa sarakstījusi mūziku.

Kopkrājuma “Dzintargraudi” vāka autore ir Laila Vītola, bet grāmatas māksliniece un maketa autore – Antra Mazika. Māksliniece dalījās pārdomās par izdevuma nosaukumu: “Tas atklāj katra grāmatā iekļautā darba spožumu, mīļumu un siltumu, gluži kā dzintars.”

Pāvilostas bibliotēkas vadītāja Mairita Vītola sacīja, ka grāmata ir sirdsdarbs, kas diemžēl par naudu gan nebūs nopērkams, tomēr ikvienam, kas vēlēsies to iegūt savā īpašumā, būs aktīvi jāiesaistās novada bibliotēku rīkotajos pasākumos un aktivitātēs, tad balvā varēšot saņemt šo grāmatu. Turklāt katrā novada bibliotēkā kopkrājums būs pieejams un izlasāms.

Reizē ar grāmatas atvēršanas svētkiem svinīgi tika atklāta mākslas skolas audzēkņu grafikas un gleznojumu izstāde, kurā aplūkojami grāmatā publicētie skolas audzēkņu darbi un vasaras plenērā “Zaļā klase” tapušie gleznojumi.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli