Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Smejas, līdz vēders sāk sāpēt

Smejas, līdz vēders sāk sāpēt
Foto: Ģirts Gertsons
05.07.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Neskatoties uz lietainajiem laikapstākļiem, Priekules stadionā aizvadīts plaša mēroga valsts sociālo aprūpes centru sporta un atpūtas pasākums “Ceļojošais kauss”. “Šāds pasākums notiek ik gadu, šī jau bija 21. reize, un šogad tā laime organizēt kopā sanākšanu iekrita tieši mums. Cītīgi gatavojāmies visa gada garumā,” laikrakstam stāsta VSAC “Kurzeme” filiāles “Aizvīķi” vadītāja Gražina Ķervija.

Vadītāja paskaidro, ka pasākums paredzēts aprūpējamiem cilvēkiem, kam ir īpašas vajadzības un garīgie traucējumi. Reizi gadā no visas Latvijas vienkopus tiekas visu piecu aprūpes centru filiāles. “Šoreiz “Ceļojošajā kausā” piedalījās 17 filiāles. Grupām tika uzticētas deviņas stafetes ar humora piedevu, lai būtu jautrāk, jo tīri sportiskās aktivitātes Priekules viesiem neesot īsti piemērotas. “Lai gan uz sporta spēlēm mēs arī braucam un futbolu spēlējam. Galvenā doma ir, lai šie cilvēki atpūšas, izbauda notiekošo un cits cita sabiedrību. Nekādu citu mērķu šim pasākumam nav.”

Pēc tam, kad visas komandas bija glīti sarindojušās, tika pacelts “Ceļojošā kausa” karogs, kas, vējā plīvojot, apliecināja, ka spēles ir sākušās. “Šī ir ļoti gaidīta kopā sanākšanas reize, lai gan gada šķērsgriezumā mums notiek vairāki pasākumi,” paskaidro G. Ķervija. Aprūpes centros dzīvojošie piedalās gan gleznošanas plenēros, gan dažādos sporta pasākumos, tautas dejās, teātrī. “Aizvīķu” klienti ir bijuši arī veikalos Liepājā un Lietuvā, izstādēs, koncertos un daudz kur citur. “Mēs tiešām daudz braukājam, jo viņiem ļoti patīk iziet ārpusē!” saka vadītāja. Pēc stafetēm tika paziņoti uzvarētāji. Pirmajā vietā – VSAC “Zemgale” filiāle “Ķīši”, otro vietu ieguva paši mājinieki no “Aizvīķiem”, bet trešajā vietā ierindojās VSAC “Vidzeme” filiāle “Valka”. Tad sākās atpūtas daļa – izjādes ar zirgiem, kartingi.

Lai pasākums izdotos kvalitatīvs, organizatoriem palīgā nākuši brīvprātīgie, tomēr ikdienā “Aizvīķos” brīvprātīgie īpašu aktivitāti neizrādot. Būtiskāk gan tas esot tādos aprūpes centros kā, piemēram, “Liepāja”, pie bērniem. “Toties mums ir brīvprātīgā frizierīte, kura brauc pie mūsu klientiem un parunājas. Viņiem sabiedrība tiešām ir vajadzīga. Un cilvēki viņiem ļoti patīk!” piebilst Gražina.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 5.jūlija numurā.

#kvards-20190705-04#

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli