Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Sociālā darbiniece: “Centrs bija ļoti nepieciešams”

Sociālā darbiniece: “Centrs bija ļoti nepieciešams”
03.06.2011 07:02

Atslēgvārdi

Vērgales pagasta sociālajā mājā “Ploce – 23” atklāts sociālo pakalpojumu centrs, informē pagasta sociālā darbiniece Vizma Alseika. Šis ir pirmais projekts, kas realizēts šajā ēkā.

Mājā no padomju laikiem bija saglabājusies koplietošanas telpa, kas, pēc V. Alseikas vārdiem, bijusi briesmīgā stāvoklī. “Ar silēm, ar lielajiem katliem. Tur bija mitrs un drēgns. Kādu drēbi tur izskaloja, bet faktiski telpu neizmantoja.”

Tagad ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma “Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” atbalstu nolaistā telpa pārvērtusies līdz nepazīšanai. Tur atrodas divas jaunas veļasmašīnas. To iegādei materiālu atbalstu sniegusi sieviešu organizācija Vācijā – “Evangelische Frauenhilfe der Kirchengemeinde Grundhof, Deutshland”, kuras kontaktpersona bija vāciete Silja Timsena, kura šobrīd pārcēlusies uz pastāvīgu dzīvesvietu Latvijā.

Plānots iegādāt arī veļas žāvētāju. Sociālajā istabā ir arī divas dušas, no kurām viena piemērota cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Liela un plaša tagad ir arī tualete. Jaunās telpas kalpos ne tikai saimnieciskām vajadzībām, bet arī kā vieta, kur pensionāriem satikties un savā starpā aprunāties, norāda V. Alseika. Vērgales pagastā šāds sociāls punkts esot pirmais. Un, pēc sociālās darbinieces domām, bija ļoti nepieciešams.

Sociālajā mājā mitinās 29 maznodrošināti vērgalnieki. Tostarp arī pensionāri, invalīdi, bezdarbnieki, trūcīgas ģimenes ar bērniem. Taču nevienam no viņiem neesot bijis iespējas nomazgāties. Kādreiz bijusi pirts, taču arī tās labu laiku kā nav.

Labiekārtotās telpas un tajā esošās lietas var izmantot ikviens Vērgales pagasta iedzīvotājs. Arī tie, kam pārvietošanās sagādā lielākas grūtības. Pie ēkas izveidots lielgabarīta panduss. Trūcīgās personas sociālo istabu savām vajadzībām varēs izmantot par brīvu divas reizes mēnesī. Pārējā laikā telpas būs pieejamas par simbolisku samaksu. Par pulvera, ūdens un elektrības tēriņiem gādāšot pašvaldība. Centru pieskatīs un uzraudzīs, kā arī sakops viens darbinieks.

Centra tehniskā projekta izstrādi veikusi A/S “Būvmeistars “, bet iepirkumā par būvdarbu veikšanu uzvarēja SIA “Kurzemes IT “. Būvdarbu kopējās izmaksas sastāda 14 376 latus, tajās iekļauta tehniskā projekta izstrāde, rekonstrukcija, projekta autoruzraudzība un būvuzraudzība.

Dana France,
“Kurzemes Vārds”

Uzziņai: 
– Sociālo pakalpojumu centra darba laiks: pirmdien, trešdien, piektdien no pulksten 12 līdz 20, svētdien no pulksten 15 līdz 20.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli