Ceturtdiena, 22. oktobris Irīda, Īrisa, Airisa
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sumina zinošākos rajona skolēnus

Sumina zinošākos rajona skolēnus
04.06.2007 17:35

0

Atslēgvārdi

Pirmdien Liepājas muzejā uz svinīgu pieņemšanu pie Liepājas Rajona padomes priekšsēdētāja Aivara Šiļa bija uzaicināti tie skolēni un skolotāji, kuriem bijuši vislabākie rezultāti mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos Kurzemes novadā un valstī. Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Daina Lukjanova atzina, ka šogad skolēni piedalījušies daudzos un dažādos zināšanu pārbaudījumos.

“Rajona posmā notika 35 olimpiādes un konkursi, kuros piedalījās 1344 skolēni. Apbalvojumus saņēma 341 skolēns, 95 skolēnus izvirzīja uz novada un valsts olimpiādēm, bet dalībai tika apstiprināta apmēram puse – 48 skolēni, no kuriem 18 skolēni uzrādījuši labus un teicamus rezultātus,” sacīja D.Lukjanova. Viņa pateicās arī visiem 16 skolotājiem, kas pienācīgi sagatavoja savus audzēkņus.

Vislabākie panākumi šogad bijuši vides projektu olimpiādē, arī novada latviešu valodas un literatūras olimpiādē un matemātikas atklātajā olimpiādē, bet puiši sevi labi parādījuši kā koka tehnoloģiju pārzinātājus mājturības olimpiādē zēniem. Rajona skolēni ar panākumiem piedalījušies Skolēnu zinātniskās biedrības darbu konkursā. Aizputniece Krista Vasiļjeva uzrakstīja darbu “Personības veidošanās process un tā atspoguļojums Astrīdas Bukas-Rancānes autobiogrāfiskā romāna “Cūkpieņu laiks” galvenās varones Ievas dienasgrāmatā”, rajona skolēni pētījuši biodīzeļa ieguves jautājumus, autotransporta negatīvo ietekmi uz vidi, dzērvjveidīgo putnu sugu izplatību un citus jautājumus. Bet grobiņnieks Reinis Garkalns par projektu “Videi draudzīgs kurināmais Trumpes pļavās” izcīnījis konkursā uzvaru un no 10. līdz 14. jūnijam piedalīsies starptautiskajā vides projektu olimpiādē Stambulā, Turcijā. Gan jau vismaz nelielai kabatas naudai noderēs arī vakar saņemtā naudas prēmija. Pavisam skolēni un skolotāji saņēma no 10 līdz 35 latiem par katru izcīnīto panākumu, tāpēc dažs tika pie iespaidīgas prēmijas.

Liepājas Rajona padomes priekšsēdētājs Aivars Šilis uzsvēra, ka ar labāko skolēnu panākumiem lepojas katra pašvaldība, tāpēc skolotājiem noteikti jāturpina strādāt ar audzēkņiem, nostiprinot viņu zināšanas un spējas arī turpmāk.

Valsts un novada olimpiādēs godalgotie skolēni

Nr.       Vārds         Skola                   Sasniegumi         Skolotājs

1.    Jānis Lanka         Aizputes vsk.       3.vieta novada vācu valodas olimpiādē          Gunta Vīdnere
2.    Reinis Garkalns  Grobiņas ģimn.   1.vieta valsts vides projektu olimpiādē          Anna Duļbinska
3.    Didzis Dobelis    Aizputes vsk.       3.vieta valsts vides projektu olimpiādē un 3.vieta valsts Skolēnu zinātniskās biedrības Zemes zinātnes sekcijā  Lilita Skulte
4.    Jānis Alseika       Vaiņodes vsk.     atzinība valsts vides projektu olimpiādē un Latvijas Universitātes atzinība valsts Skolēnu zinātniskās biedrības Zemes zinātnes sekcijā        Ārija Čerņavska
5.    Roberts Otaņķis  Aizputes vsk.       2.vieta novada mājturības olimpiādē          Andris Bitenieks
6.    Henrijs Līvmanis Grobiņas ģimn.   3.vieta novada mājturības olimpiādē          Aivars Poriņš
7.    Rita Borisova      Kalvenes psk.     3.vieta novada latviešu valodas un literatūras olimpiādē     Signe Tomsone
8.    Dace Čaure         Nīcas vsk.  2.vieta novada latviešu valodas un literatūras olimpiādē   Aija Biruta Bumbule
9.    Agita Daškevica  Durbes vsk.         atzinība novada latviešu valodas un literatūras olimpiādē     Ilga Mūrniece
10.  Ritvars Rekmanis         Aizputes vsk.       2.vieta valsts Skolēnu zinātniskās biedrības Bioloģijas sekcijā  Lilija Skulte
11.  Ģirts Aploks        Grobiņas vsk.      3.vieta valsts atklātajā matemātikas olimpiādē   Gunta Vītola
12.   Daiga Siliņa         Grobiņas vsk.      atzinība valsts atklātajā matemātikas olimpiādē   Gunta Vītola
13.  Ralfs Buks Grobiņas ģimn.   atzinība valsts atklātajā matemātikas olimpiādē Irēna Roze
14.  Linda Siliņa          Grobiņas ģimn.   atzinība valsts atklātajā matemātikas olimpiādē   Ilze Kāle
15.  Raivis Vītoliņš     Grobiņas ģimn.   atzinība valsts atklātajā matemātikas olimpiādē   Irēna Roze
16.  Gatis Vītols         Kazdangas psk.  1.vieta valsts matemātikas konkursā “Profesora Cipariņa klubs”    Ilona Bloka
17.  Krista Vasiljeva   Aizputes vsk.       Latvijas Universitātes atzinība valsts Skolēnu zinātniskās biedrības Psiholoģijas sekcijā   Inese Krauze
18.  Kārlis Beihmanis Grobiņas ģimn.   Latvijas Universitātes atzinība valsts fizikas olimpiādē   Egils Jucevičs

Anda Pūce,
“Kurzemes Vārds”

Apsveikumus no Liepājas Rajona padomes priekšsēdētāja Aivara Šiļa vakar saņēma arī Grobiņas ģimnāzijas 11.klases skolnieks Kārlis Beihmanis, kuru skolotājs Egils Jucevičs sagatavoja labiem panākumiem valsts 57.fizikas olimpiādē.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz