Sestdiena, 29. februāris

Vaiņodē kultūras dzīvi pagaidām vadīs Daiga Tihomirova

Vaiņodē kultūras dzīvi pagaidām vadīs Daiga Tihomirova
Foto: liepajniekiem.lv
08.08.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Vaiņodes kultūras namā no 28. jūlija darbu sākusi kultūras metodiķe Daiga Tihomirova. Kultūras nama iepriekšējā vadītāja Sarmīte Volkova uzrakstījusi atlūgumu un uzteikusi darbu pēc pašas vēlēšanās, “Kurzemes Vārdu” informē Vaiņodes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Jurjevs.

“Pagaidām strādā metodiķe. Paskatīsimies, kā ies,” uz jautājumu, vai kultūras namam būs vadītājs, atbild vietnieks. D. Tihomirova pastāsta, ka viņai noteikts trīs mēnešu pārbaudes laiks. “Viss atkarīgs, ko teiks dome. Ja uz palikšanu, tad man plāni ir,” viņa saka par gaidāmo kultūras dzīves sezonu. Iepriekš D. Tihomirova strādājusi Vaiņodes internātpamatskolā par latviešu valodas skolotāju, audzinātāju un visbeidzot septiņus gadus vadījusi informācijas centru bibliotēku “Mazais princis”. “Šis darbs jau ir darīts skolā, tikai citā mērogā un citai mērķauditorijai,” saka kultūras metodiķe.

S. Volkova “Kurzemes Vārdam” saka, ka “negribu pērties intrigās”. Varot pateikt to, ko uzrakstījusi atlūgumā – “iemesls ir nesaskaņas ar novada domes vadību kultūras pasākumu organizēšanas jautājumos.” “Ieceru bija daudz, gribējām ievirzīt visu citā gultnē. Nesanāca,” saka S. Volkova.

Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons apgalvo, ka no viņa puses nekādu pārmetumu kultūras nama vadītājai neesot bijis: “Mēs viņu negribējām padzīt. Viņa neizturēja spriedzi. Jau pēc pirmās darba dienas bija atlūgums, tagad, pēc Jāņiem, otrs. Rīkoja pasākumus, bet cilvēki nenāca, bubināja aiz muguras.” Priekšsēdētājs skaidro, ka vēloties, lai cilvēki apmeklē pasākumus, lai tie ir “tuvāk tautai”, bet S. Volkova gribējusi citādi pavērst – “tīri, klusi”. “Uz Jāņiem stadionā cilvēki neatnāca, bija kādi trīsdesmit. Embūtē un Augustē bija daudz vairāk,” saka V. Jansons. Viņš uzslavē D. Tihomirovu, ka “iesākums ir pozitīvs”, taču esot jāskatās, kā viņa izturēs kritiku, jo katrs apmeklētājs no kultūras pasākumiem gaidot kaut ko citu.

Pirms diviem gadiem, darbu sākot jaunajam domes sasaukumam, pašvaldības vadība gribēja izveidot novada kultūras dzīves vadītāja štata vietu, lai šis darbinieks koordinētu arī tūrisma un sporta jomu. Par vadītāju kultūras jomā 2018. gada 1. martā kļuva Gunita Riežniece. Taču pēc pārbaudes laika viņu no amata atbrīvoja, pamatojot to ar komunikācijas problēmām darbā ar kolēģiem. 3. septembrī šie pienākumi tika uzticēti S. Volkovai.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli