Pirmdiena, 26. oktobris Kaiva, Amanda, Amanta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vējš festivālam patraucē, bet izjaukt nespēj

Vējš festivālam patraucē, bet izjaukt nespēj
29.07.2007 18:17

0

Atslēgvārdi

Apburtais princis, cūku saime, mārīte, grezna pils – tās ir tikai dažas no skulptūrām, kas sestdien tapa Pāvilostas pludmalē. Rīkotāji atzīst, ka spēcīgais piekrastes vējš pabojāja ne viena vien 12.smilšu tēlniecības festivāla “Zelta smilšu grauds” dalībnieka plānus. Latvijā senākā regulāri notiekošā smilšu skulptūru festivāla pamatekspozīcijas veidošanai jau iepriekš bija atlasīti 16 projekti, ko iesūtījušas Aizputes, Dobeles, Kuldīgas, Ķekavas, Limbažu, Pāvilostas, Priekules un Tukuma mākslas skolas, kā arī Valsts Ermitāžas Krievijā Mākslas studija. Šogad pirmo reizi “Zelta smilšu grauda” vēsturē gadījās tā, ka divām skulptūrām vienāds nosaukums – “Apburtais princis”, taču darbi bija atšķirīgi. Savukārt hobby grupā varēja piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no vecuma un profesionālās sagatavotības. Arī tā šogad pulcēja aptuveni 16 smilšu skulptoru komandas.

“Zelta smilšu grauda” rīkotājs Zigmunds Vilnis apgalvo, ka festivālā ik gadu piedalās 30 – 40 komandas, līdz ar to šā gada dalībnieku skaits nav ne īpaši lielāks, ne mazāks kā iepriekšējās reizēs.

Dalībnieki strādāja no agra rīta līdz pat pulksten 15. Viņi drīkstēja izmantot tikai tos materiālus, kas ir pludmalē. Neko līdzi nebija atļauts ņemt, lai visi būtu vienlīdzīgā starta pozīcijā. Tomēr laiks māksliniekus nelutināja – bija nomācies, pūta spēcīgs vējš un uzkrita pat viena otra lietus lāse. “Konstanta aerodinamiskā turbīna,” festivāla rīkotājs raksturo vēja pūsmas. Tās smiltis strauji izžāvē un esot pat ļaunākas nekā nepārtraukts lietus, kas smiltis vismaz tur kopā. “Ja ir liels vējš, nevar izstrādāt smalkas detaļas, ir nobrukumi,” skaidro Z.Vilnis. “Tiem, kam skulptūras bija paredzētas sarežģītākas, vajadzēja izvēlēties vienkāršākas.”

Tomēr vējš nebija vienīgais, kas jauca un grāva smilšu skulptūras. Šogad īpaši nekulturāli bija skatītāji. Kāpa skulptūrām virsū, fotografējoties uztupās. “Citreiz darbi pēc festivāla stāv pat nedēļu,” nosaka Z.Vilnis.

Pēc tam, kad darbs bija paveikts, sākās vērtēšana. Profesionāļu klasē katrs dalībnieks pēc noteiktiem kritērijiem vērtēja visus darbus, izņemot savējo. Profesionāļi noteica uzvarētāju arī hobby grupā. Savukārt skatītāji skulptūras varēja vērtēt tikai tad, ja par simbolisku samaksu iegādājās bukletu, kurā bija vērtēšanas talons.

Vēlākā pēcpusdienā pludmalē sākās apbalvošana. Laureātiem tika pasniegti kausi, ko izgatavojuši Liepājas mākslinieki Oskars Reiniks un Andris Garokalns. “Līdz ar to kausam ir arī mākslinieciska vērtība,” norāda Z.Vilnis. Sadarbība ar abiem Liepājas māksliniekiem smilšu skulptūru festivāla rīkotājiem ir jau vairāku gadu garumā.

Profesionāļu grupā “Grand Prix” izcīnīja Tukuma Mākslas skolas darbs “Cūkas laime”. Komandā strādāja Madara Kosolapova, Ieva Mileika, Lāsma Miška un skolotāja Gunta Čivle. Otrajā vietā bija Aizputes Mākslas skolas skulptūra “Patvērums” – cilvēks zem lietussarga. To veidoja Amanda Millere, Laura Vēbere, Marta Sedliņa un skolotāja Anda Lieģe. Bet trešo vietu ieguva mājinieki no Pāvilostas Mākslas skolas komandas. Ilze Vilne un Kristīne Podziņa izveidoja skulptūru “Saime”.

Savukārt hobby grupā Miervalža Tupeša vārdā nosaukto balvu saņēma Sanita Rāviņa, Edžus Līdaks, Līga Mežaka un Lāsma Ozoliņa, kas izveidoja “Simpsonu junioru”. “Sanita Rāviņa ir profesionāla skulptore. Jelgavas festivālā saņēma “Parex” specbalvu. Viņa esot šeit piedalījusies arī agrāk, vēl būdama skolniece,” teica Z.Vilnis. Otrajā vietā palika “Kas lēni nāk, tas labi nāk” jeb gliemeža māja. To radīja Inga Zālīte-Cērūze, Dainis Auziņš, Rihards Auziņš un Līga Bērziņa. Šis darbs saņēmis arī Pēterburgas Ledus studijas speciālbalvu. Savukārt trešie bija “Hipiji” – trīs žirafes. Šīs skulptūras autori ir Līva Rutkovska, Liene Peniķe, Elvis Isajevs un Silvestrs Leitis.

Z.Vilnis paskaidro, ka hobby grupas apbalvojums nosaukts Amerikas latvieša M.Tupeša vārdā, jo viņš atbalstījis festivālu un viņam paticis, ka ikvienam tiek dota iespēja piedalīties. Tagad “Zelta smilšu graudu” turpinot atbalstīt M.Tupeša dzimta.

Valsts Ermitāžas Krievijā Mākslas studijas speciālbalva tika piešķirta Priekules Mākslas skolas skulptūrai “Uz mērķi”. Tā tapa skolotājas Kristīnes Cukuras vadībā.

Publikas vērtējums bija līdzīgs – pirmā vieta tika piešķirta “Cūkas laimei”, otrā – “Hipijiem”, trešā – “Saimei”.

Saulrietā tika atvēlēts brīdis meditācijai – tika aizdegta ugunsskulptūra. Festivāla rīkotājs apgalvo, ka šoreiz tā bija īpaša, ne tāda, kā citus gadus.

Festivālu organizēja Pāvilostas Mākslas skola sadarbībā ar Sakas Novada domi. Galvenais atbalstītājs ir Liepājas rajona Kultūras nodaļa. Par festivāla rīkošanu nākamgad Z.Vilnis izsakās piesardzīgi. Vispirms esot jāatvelk elpa pēc šī, tad varēšot domāt, ko darīt tālāk. Esot skaidrs, ka norisē kaut kas jāmaina, par to spriests jau sen. Vēl pārdomas raisot nākamā festivāla kārtas skaitlis – 13. “Tā kā citi to uzskata par nelaimīgu skaitli, varbūt jārīko 12a vai 14,” spriež Z.Vilnis.

Ilze Lanka,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz