Sestdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ziemupes 600 gadu jubilejas svētki bez Dainas Vītolas līdzdalības nebija iedomājami

”Kāpēc es?” – izraudzīta par cilvēku nedēļas centrā, vaicā Daina Vītola. Tāpēc, ka Ziemupē nekas bez viņas nenotiek, lai kur Daina tobrīd darbotos – bibliotēkā, tautas namā, ”Jūras mājā” vai tūrisma jomā. Viņa atrod, vāc, krāj, glābj, rīko un, galvenais, – lepojas ar Ziemupi un palīdzējusi padarīt mazo ciemu pie jūras zināmu un slavenu visā Latvijā. Arī Ziemupes 600 gadu jubilejas svētki bez D. Vītolas līdzdalības nebija iedomājami.

Ziemupes 600 gadu jubilejas svētki bez Dainas Vītolas līdzdalības nebija iedomājami
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
12.08.2022 00:01

liepajniekiem.lv

Iedzimts amats

Dainas mamma, gaidot meitiņu, strādāja Pērkones tautas namā un bibliotēkā. ”Es saku, ka man kultūras darbinieka amats ir iedzimts. Kad man bija četri gadiņi, tēvu aizkomandēja uz Ziemupi par kolhoza galveno grāmatvedi. No saviem 63 gadiem 59 esmu nodzīvojusi Ziemupē. Bibliotēkā 30 gadus, tautas namā 29 gadus nostrādājusi, brīžiem abas lietas apvienojusi,” pastāsta D. Vītola.

Viņa lepojas, ka ir vēlēta tautas nama vadītāja no 1998. gada, jo cilvēkiem izdalīja anketas un viņi Dainu ar balsu vairākumu ievēlēja. ”Pirmo reizi tautas namā iegāju 1982. gada 21. maijā, tāds ir ieraksts darba grāmatiņā. Pa vidu bija bērni un arī citi darbiņi,” viņa saka.

D. Vītola vienu sasaukumu bija Pāvilostas novada domes deputāte. Par šiem pienākumiem viņa teic: viena lieta esot prasīt naudu, bet otra – dalīt pašam to naudu, kuras nav. ”Naudas vienmēr ir par maz, to jāprot sadalīt. Un Pāvilostā prata naudu gudri dalīt.

Tas, ka Ziemupē ir ”Jūras māja”, ir gudri sadalītas naudas dēļ,” atzīst Daina.

2008. gada janvārī Ziemupes bibliotēkā darbu uzsāka arī Skaidrīte Blūma. Tad vairāk laika atlika novadpētniecības darbam. ”Mēs jau bijām sākušas krāt senas grāmatas. Nomira Skaidrītes krustmāte, Otīlijas tante, kuras mājās palika it kā nevienam vairs nevajadzīgas lietas, bet tādas, kas silda sirdi. Kopā ar saviem vīriem Edgaru un Koļu uz Ziemupes tautas nama šķūni atvedām divas autopiekabītes ar visdažādākajām agrāko laiku sadzīves lietām, darbarīkiem. Skola bija rokā – pārskatījām Ziemupē arī nebūtībā aizgājušas mājas,” D. Vītola izstāsta senlietu vākšanas ceļus.

Kad vecā pienotavas ēka palikusi pašvaldībai pāri, abas ar Skaidrīti nolēmušas – ceļam savu sapņu māju! ”Ja man prasa, kā es to dabūju gatavu, tad ne es to izdabūju, viss atnāca pats,” pauž D. Vītola.

Ziemupes slavenākā eksponāta – zobenzivs – izglābšanu no iznīcības Daina no sevis pāradresē Daigas Kadeģes dēliem, kuri to atrada pludmalē. ”Man tikai bija tie pareizie paziņas, draugi un telefona numuri,” viņa saka.

600 dienas līdz pensijai

Dienvidkurzemes novada domes deputāts Jānis Vitrups ilgus gadus bijis Vērgales pagasta pārvaldnieks un strādājis kopā ar D. Vītolu. ”Daina ir īsta ziemupniece. Ja viņas tur nebūtu, Ziemupē gandrīz nekas nebūtu noticis. Daina ir apņēmīga, neatlaidīga, vienmēr sitīs cauri idejas, nekautrēsies teikt, ka tās varbūt ir pastulbas. Taču tā var sasniegt daudz. Viņa pasaka sapulcē kaut ko, cilvēki piedomā – jā, tā tiešām varētu būt,” viņš stāsta.

Ziemupes ceļa asfaltēšanas ideju Daina nesusi ”no laika gala” līdz pat tikko notikušajam Asfaltēšanas kongresam, tāpat izauklējusi ”Jūras māju”.

Kā rodas šī degsme un aizrautība darīt? ”Tas, pirmkārt, ir sirdsdarbs,” viņa pauž.

”Otrkārt, es jau neesmu viena, apkārt ir daudz atsaucīgu cilvēku. Viens jau nav karotājs, ja nav kam savu domu izstāstīt. Jāspļauj ārā arī visneiedomājamākās idejas.”

Neizsakāms prieks Dainai ir par Sandras Veinbergas dziesmu Ziemupei, kura ierakstīta un pēc tam atskaņota ciema 600 gadu svinībās. ”Jūras mājā” veiktais ieraksts bijis neparasts piedzīvojums, jo sanākuši un dziedājuši ”arī tie, kuriem varbūt nemaz nebūtu jādzied”.

No daudzu lietu darīšanas Daina cenšoties pamazām norobežoties. Kultūras darba organizatores pienākumi tagad S. Blūmai. ””Jūras mājai” gribējās atdot lielāko daļu sevis. Kā sacīt, jādzīvo tā, lai nav kauns nomirt un lai Ziemupi neizstrīpo no kartes. Jāizvērtē prioritātes un jādara tas, kas nes lielāko prieku, jo tad ir labāks rezultāts un atdeve nākotnē,” uzsver D. Vītola.

”Jūras mājā” viņai vajadzētu papildspēkus. ”Sestdien ienāca 327 cilvēki. Kā viens to lai dabū gatavu!? Gribētu kolēģi, kas runā svešvalodās. Savā dzīvē nenožēloju neko, tomēr man ir žēl, ka neesmu iemācījusies angļu valodu,” viņa atzīst.

Šonedēļ viņa saskaitījusi, ka līdz pensijai esot 600 dienas. ”Vai es tad iešu pensijā, pajautā man pēc tām sešsimt dienām!” nosmejas Daina.

Liela sapņotāja

Mazajai meitenei Ziemupe nozīmējusi laimīgu bērnību. Tikšanās ar draugiem zem tilta un ņemšanās pa dīķi gan vasarās, gan ziemās, slēpošana gar kapiem. ”Šajos gados Ziemupes vērtība ir dziļāka. Iepriecina tas, ka aiz manis jau paliek cita paaudze, kas nāk un kopā dara. Ziemupes sešsimtgadē palīgu bija bezmaz simt. Ir, piemēram, Dainīte, kura par šo deg, jaunieši, kas nāk talkā,” atzīmē D. Vītola.

Dainīte ir viņas krustmeita Daina Vanaga, kura aktīvi darbojas biedrībā ”Ziemupīte” un tikko sākusi strādāt par kultūras darba organizatori Vērgalē.

D. Vanaga uzsver, ka krustmāmiņa esot neparasts cilvēks: ”Viņa ir apņēmīga. Man nesen bija jāstāsta par Ziemupi kā viedo ciemu, un teicu, ka ziemupnieki nebaidās sapņot. Vislielākais piemērs tam ir mana krustmāte, kura prot ļoti labi iznest to, ko dara pati un cilvēki viņai līdzās.

Liela sapņotāja, viņai padodas atrast īstās ausis, kuras sadzird, un tā rodas iespējas sapņus īstenot. Tas veido mutuļošanu ap viņu.”

D. Vītola ir gaismas stariņš, saka D. Vanaga. Ja kādam ir grūti, tad var iet ar viņu izrunāties. ”Mēs ģimenē ļoti turamies kopā. Tās noteikti ir spēcīgās saknes, ko viņa izaudzinājusi caur bērniem un mazbērniem. Daina ļoti lepojas ar savu pēctecību. Bērni un mazbērni tieši pašlaik viņu ļoti iedvesmo un atbalsta ar to, cik dažādi katram pasaule iegriezusies, katrs ar savām lietām ir ļoti brīnumains. Tas viss kopā ļoti palīdz radīt krāsaināku skatu viņas pašas dzīvē. Reizēm viņa spītīgi turas pie sava, bet reizēm arī nebaidās pateikt, ka kaut kādas lietas ir nedaudz neapdomā. Kādreiz viņa pēc tam teikusi – es neticēju, bet tiešām tā tas bija jādara,” atklāj krustmeita.

Ja agrāk Daina bijusi vairāk uz sabiedrību vērsta, ļoti daudz ieguldījusi, lai Ziemupe būtu tāda, kāda tagad ir, tad ”šobrīd lieliskais ir tas, ka viņa ļoti daudz un rūpīgi cenšas būt ģimenei, kopā būšanai ar bērniem un mazbērniem. Un viņa beidzot ir iemācījusies bišķiņ dzīvot arī sev, ne tikai citiem,” uzsver D. Vanaga.

Vizītkarte

Daina Vītola

 • Dzimusi 1959. gadā.
 • Pabeigusi Vērgales pamatskolu un Liepājas 1. vidusskolu.
 • Liepājas augstskolā izstudējusi kultūras darba vadību.
 • Pabeigusi Dabas muzeja vides gidu kursus.
 • Ziemupes tūrisma informācijas punkta vadītāja.
 • Pirms 19 gadiem iedibinājusi ziemupieku saietu.
 • Visi četri bērni – Edgars, Velga, Anda un Laila – dzimuši ziemupnieki.
 • 15 mazbērni.
 • Aizraujas ar fotografēšanu.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz