Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zvejnieksvētkus aizvadīs Jūrmalciema jubilejas zīmē

Divi svētki vienā. Tā var raksturot sestdien gaidāmos Zvejnieksvētkus un Jūrmalciema 385. jubilejas svinības. Svētki notiks gan pie Jūrmalciema sabiedriskā centra, gan pludmalē.

Zvejnieksvētkus aizvadīs Jūrmalciema jubilejas zīmē
Vietējais iedzīvotājs Uldis Ķergalvis ar savu Bernes aitu suni Česteru katru vakaru iet pastaigā līdz jūrai. (Foto: Laura Vilerte)
Vietējais iedzīvotājs Uldis Ķergalvis ar savu Bernes aitu suni Česteru katru vakaru iet pastaigā līdz jūrai. (Foto: Laura Vilerte)
08.07.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Uz svinībām noteikti vairums svētku apmeklētāju būs iebraucēji no citurienes, domā vietējie iedzīvotāji, kuri norāda, ka arī ikdienā Jūrmalciems jau vairākus desmitus gadu ir kļuvis par tūrisma un atpūtas zonu, bet pastāvīgo vietējo iedzīvotāju kļūst arvien mazāk.

Zvejas ciema dzīvi izmaina smilšu putēšana

Pirmo reizi Jūrmalciema nosaukums ir lasāms 1919. gada kartēs pirmās Latvijas brīvvalsts laikā, taču, kad šī apdzīvotā vieta šādi nosaukta pirmo reizi, nav zināms. Savukārt 1637. gada kartēs tagadējais Jūrmalciems uzzīmēts un dēvēts par Zībenbergu jeb tulkojot – Septiņkalne.

Nīcas senlietu krātuves vadītāja Gita Vanaga apstiprina – Zībenbergs ir uzskatāms par Jūrmalciema sākotnējo nosaukumu. Šīs senās kartes, kuru kopijas Nīcas senlietu krātuve dabūjusi no Liepājas muzeja, un gadskaitlis, kas fiksēts hercoga grāmatā, tad ir tie atskaites punkti, pēc kā Jūrmalciems atzīmē savu pastāvēšanu. Pirmo reizi Jūrmalciems svinēja 350 gadu jubileju, tas noticis pagājušā gadsimta 80. gados.

1637. gadā izdotā karte ir pirmā liecība par Jūrmalciemu, kas sākotnēji saukts par Zībenbergu. Šī karte ar ciema oficiālajiem pirmsākumiem un izdošanas gads ir atskaites punkts, pēc kā skaita jubilejas gadus. Foto: Laura Vilerte

Pirmajā kartē redzams, ka Jūrmalciems ir veidojies starp jūru un ezeriem – Liepājas, Papes, Toseles un Mēķes ezeru. Mūsdienās Mēķes ezera vairs nav, bet no Toseles ezera palikusi pāri vien upīte.

Bet Jūrmalciema pašreizējā teritorijā bijusi zemnieku nometne, kas bijusi vietā, kur arī pašreiz ciemā notiek lielākā rosība, uz Papes pusi gar jūras piekrasti ir šie septiņi kalni – Zībenbergs, Ķupkalns, Mietraga kalns, Pāļu, Tiesas, Lāvas un Ceplenieku kalni.

“Nīcas pusē ir salīdzinoši līdzens, smilšu kalnus jeb kāpas var dēvēt par kalniem,”

skaidro G. Vanaga.

Savukārt uz otru pusi no Jūrmalciema arī bijuši kalni, viens no tiem – Pūsēnu kalns, kas ir augstākā kāpa Latvijā un ir iecienīts tūrisma objekts, labiekārtots, lai varētu vērot meža un jūras ainavu no augšas.

Jūrmalciemā savulaik bijis darvas dedzināmais ceplis. Tas nodedzis, izpostot arī apkārtni. “Smiltis palika brīvas, tās varēja viegli pārvietoties – šis process notiek ļoti lielos ātrumos. Lielo koku nebija, priežu celmi nespēja apturēt šo smilšu kustību.

Zvejniecība šajā ciemā bija attīstīta, bet,

kad 19. gadsimta sākumā sākās smilšu putinājuma laiki, daudzas mājas tika apbērtas, ir zināmi stāsti, ka arī smiltis vainojamas pie daudzu ciemu izzušanas.

Nīcas baroni sāka uztraukties, ka smiltis ātri iet uz priekšu un tuvojas Nīcai, arī cilvēki Jūrmalciemu sāka pamest,” stāsta vēstures entuziaste.

“Interesanti, ka kādreiz vecajām Jūrmalciema mājām bija viena īpatnība – durvis vērās uz iekšu, nevis uz āru. Tas bija tieši smilšu dēļ – ja gadījumā tās aizputina sētas, lai cilvēki var atvērt durvis un tikt ārā,” viņa piebilst.

Cilvēki pamazām sāka Jūrmalciemā atgriezties, kad viņiem piedāvāja, ka var būt brīvi cilvēki – viņiem muižkungiem nebija, ko dot, jo šeit kaut ko izaudzēt un smilšu dēļ nodarboties ar ko pastāvīgu bija ļoti grūti. Lielākā smilšu putināšana sākusies 19. gadsimta 30. gados. Krievijas cars izdevis pavēli – cilvēki ir brīvi, bet viņiem ir jāapsaimnieko šī baltā smilts, lai tā neiet uz priekšu.

“Par to ļaudīm maksāja kompensāciju. Un jūrā iet viņi nedrīkstēja. Jo – ja iet jūrā, tad viņi nenodarbosies ar kāpu apstādīšanu – ar kārkliem un kokiem. Bet, ja jūra ir tepat, kurš tad neies zvejot? Tā cilvēki zaudēja kompensācijas jeb pabalstu. Bet citādāk viņiem nebija iespējams iztikt,” viņa atgādina.

G. Vanaga arī piebilst, ka

Jūrmalciemā pastāvējusi interesanta profesija – kāpu sargi.

Viņus mūsdienās varētu dēvēt par mežsargiem, taču tad Jūrmalciemā meži nav bijuši, jo tie izdeguši, vai apsaimniekotājiem – viņu uzdevums bija pārbaudīt kāpas un organizēt apstādīšanu.

Vasaras sezonā siltā laikā Jūrmalciemā reti ir brīži, kad pa dienām pludmalē nav sastopams neviens cilvēks. Foto: Laura Vilerte

Vēl šur un tur Jūrmalciemā varot ieraudzīt resnas priedes – tās vēl ir no šiem kāpu sargu laikiem. No tiem arī nāk teika, ka zem Ķupkalna ir smilšu apputinātā Zībenbergas pils.

Šogad Zībenberga vārdā nokristīts Jūrmalciema sabiedriskais centrs, kurš bija zināms ēkas nosaukuma vārdā – “Ievas”.

“Uzzināju šo stāstu par septiņiem kalniem un Zībenbergu, man tas iepatikās, likās tāds pamatīgs nosaukums. Sapratu, ka šai vietai tas piestāv, iedod to vēsturisko šarmu,” pamato centra vadītāja Kristīne Sīle.

Viņa centru vada no 2020. gada otrās puses, šeit iecerējusi likt akcentu uz vietējo iedzīvotāju interesēm, kā arī šai vietai piešķirt mākslas akcentus, piemēram, centrā izveidot izstāžu zāli.

Jāsadzīvo ar iebraucējiem

“Mūsdienās Jūrmalciems ir tāds tūrisma centrs, liepājnieku guļamrajons un vieta vasarniekiem. Daudzus nemaz nepazīstu,” vietu raksturo G. Vanaga. Daudz te arī ir lietuviešu – ne vien atbraukuši ekskursijās, bet arī te sabūvējušies.

Pensionāre, kas joprojām izmanto iespēju strādāt uz vietas kūpinātavā, Valija Ķergalve iznākusi “Ievu” sētā sapost puķu dobi, kas iekārtota laivā.

Jūrmalciemā varot katrā mājā atrast kādu zvejniecības elementu, pat ja vairs cilvēki ar zveju nenodarbojas, tiem atrasts oriģināls dizaina pielietojums.

“Kādreiz piekrastē stāvēja daudz laivu, tagad katram sētā, reti kurš ar to nodarbojas,”

teic sieviete.

Viņa atceras laiku, kad pie jūras piekļūt nav bijis iespējams – bijusi slēgtā zona. “Man jau liekas, ka Jūrmalciemā viss ir tā, kā bijis te vienmēr, tikai tas, ka tagad var tikt pie jūras,” vērtē Valija.

Jūrmalciema iedzīvotāja Valija Ķergalve dzīvo pašā ciema sirdī, kur sestdien notiks svētki. Tā kā Jūrmalciemā katrā mājā var atrast zvejniecības priekšmetus, no kuriem daļu vairs neizmanto, viņa jau daudzus gadus vecā laivā pie “Ievu” mājām iekopj puķu dobi – lai prieks pašiem un arī citiem. Foto: Laura Vilerte

“Jūrmalciemā, kur brauc tūristi, vajadzētu izvietot vairāk atkritumu urnu, lai ir kur izmest to, kas paņemts līdzi, izdzerts un ēdamā iepakojums,” norāda sieviete. Viņa atminas, ka savulaik Jūrmalciema pludmale bijusi ļoti nekopta, netīra.

“Arī tagad apmeklētāji uzvedas bezkaunīgi, bet tas jau nav tikai pie mums!

Piemēram, atkritumus lielos daudzumos izmet kapsētu konteineros.”

Cik mūsdienās Jūrmalciemā varētu būt pastāvīgo iedzīvotāju, kuri šeit dzīvo visu cauru gadu? G. Vanaga, kura pati ir Jūrmalciema iedzīvotāja, teic, ka skaitu ir grūti pateikt, bet skaidrs ir viens, ka iedzīvotāju kļūst arvien mazāk, vasarā te ir vairāk cilvēku nekā ziemā, kad paliek tikai pastāvīgie iedzīvotāji.

Uldis Ķergalvis Jūrmalciemā dzīvo visu mūžu, ar ģimeni apmeties “Ievu” otrajā stāvā, iet zvejā un strādā kūpinātavā.

“Ceļus te vajadzētu normālākus – tie visi ir izdangāti!” pauž vīrietis. Vēl viņš uzskata, ka vajadzētu atļaut brīvāk zvejot arī pašpatēriņa zvejniekiem, lai nav jāpiedalās izsolēs un par lielām naudām jāpērk zvejas tīkli.

“Katru vakaru aizeju līdz jūrai, ar suni izstaigājos!” norāda Uldis. “Man tūristi netraucē – vismaz tad, kad viņi te ir, uzreiz vairāk cilvēku. Ziemā jau vietējie vien te ir. Te daudzi svešie zemi sapirkušies un sabūvējušies!”

“Balli sestdienas svētkos gaidu!” uzsver zvejnieks, vietējais no dzimšanas, Andis Ķergalvis. “Arī molus vajadzētu, taču par tiem varam aizmirst – tos neviens netaisīs!” pauž zvejnieks.

Iedzīvotāji ir apmierināti, ka Jūrmalciemā ir izdevies saglabāt un uz vietas ir neliels veikals – arī tas atrodas “Ievu” mājās. Sortiments ir gana plašs. Pārdevēja nav vietējā, bet no kaimiņiem – Klampju ciema.

Autoveikali, kuri pieved dažādus produktus, šeit nebraucot. “Patiešām labi, ka mums ir veikals, varētu tik ilgāk strādāt!” smejoties teic  Zigmunds Paipa.

Zigmunds Paipa vienu gadu vēl paspējis Jūrmalciemā mācīties vietējā skolā, kas bijusi tagadējā sabiedriskā centra un veikala ēkā. Foto: Laura Vilerte

“Taču šajā mājā kādreiz bija skola, es te vienu gadu mācījos – tas bija 60. gadu beigās. Tad uz Nīcu aizgāju mācīties. Skolotāji dzīvoja augšā, pirmajā stāvā notika mācības,” viņš atceras.

“Jūrmalciems ir mainījies – vairāk leišu savākušies – izbūvējušies pēc traka!”

Vīrietis teic, ka pa retam šeit kursē sabiedriskais transports – ne katru dienu. Un tad, kad autobuss atbrauc, pilns jau nepiekāpjot.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz