2025. gadā pabeigs centra pludmales izeju izbūvi
Liepājas pašvaldība iecerējusi pabeigt pilsētas vēsturiskā centra pludmales publiskās infrastruktūras sakārtošanu.
liepajniekiem.lv
Izsludināti iepirkumi par būvniecību un būvuzraudzību atlikušajām izprojektētajām pludmales izejām pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem, Jūrmalas ielas galā un pie Miljonkalniņa starp abiem stadioniem.
Attīstības pārvaldes projektu vadītāja Kristīne Liepa pastāsta, ka vēl neiekārtoto pludmales izeju izveide iekļaujas vienā būvprojektā ar pirms pāris gadiem radīto labiekārtojumu pie Glābšanas stacijas, koncertdārza “Pūt, vējiņi!” un Kūrmājas prospekta galā.
Tie ir divi projekti, viens no kuriem attiecas uz Jūrmalas parku, bet otrs skar Zvejnieku alejas teritoriju.
Ieplānota koka seguma gājēju ceļu, taku, laipu, platformu izbūve, komunikāciju izbūve un pārbūve. Uzstādīs tualetes, dušas un dzeramā ūdens brīvkrānus.
Paredzēts arī nostiprināt kāpas un izveidot aizsargstādījumus.
Būvniecība jāpabeidz nākamā gada laikā.
“Daļu darbu var darīt nesezonā, taču nebūs tā, ka slēgta pieeja visai pludmalei. Kādu brīdi jāpacieš zināmas neērtības, jāizmanto citas izejas. Pēc tam ir daudz labāk, un domāju, ka par izbūvētajām izejām šobrīd neviens nav nelaimīgs,” pauž K. Liepa.
Projekta “Publiskās ārtelpas attīstība Jūrmalas parka teritorijā, Liepājā” kopējās izmaksas ir 1 192 427,13 eiro.
Piešķirtais Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ir 800 000 eiro, pašvaldības līdzfinansējums – 383 771,37 eiro.
Kā sadarbības partneris projektā piedalās SIA “Liepājas ūdens” ar 8 655,76 eiro.
Publiskās ārtelpas attīstībai Zvejnieku alejas teritorijā kopējās izmaksas ir 690 757,19 eiro. No tām ERAF sedz 587 143,62 eiro, pašvaldība iegulda 99 328,48 eiro, bet “Liepājas ūdens” – 4 285,09 eiro.
Pieteikumu termiņš iepirkumā ir 11. novembris.
“Pēc iepirkuma procedūru pabeigšanas nonāksim pie projekta īstenošanas faktiskajām izmaksām,” norāda K. Liepa.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.