Sestdiena, 29. februāris

68 gadu vecumā iegūst augstāko izglītību, lai turpinātu strādāt

68 gadu vecumā iegūst augstāko izglītību, lai turpinātu strādāt
Foto: no personīgā arhīva
12.02.2020 13:58

liepajniekiem.lv

Piektdien, 7.februārī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Liepājas filiālē norisinājās izlaidums. Filiāles direktors Mārcis Priedītis portālam liepajniekiem.lv ziņoja, ka šis izlaidums bijis īpašs, jo diploms pasniegts filiāles vēsturē gados vecākajam studentam – Jurim Milleram, kuram absolvēšanas brīdī ir 68 gadi.

”Nesaslavējiet mani par daudz,” pieticīgi sarunas laikā saka Juris, kurš neslēpj, ka jūt zināmu lepnumu par sevi. ”Šobrīd ir tāds patīkams atslābums, jo bija satraukums par skolas beigšanu, projekta aizstāvēšanu.”

Kaut arī viņa izvēlētās 1.līmeņa augstākās izglītības programmas ”Būvdarbu vadīšana” ilgums vakara programmā ir 3 gadi, Jurim nācies mācīties vien pusotru. ”Man palīdzēja tas, ka iepriekš sešus semestrus biju mācījies Rīgas Politehniskajā institūtā, tādēļ apgūto ņēma vērā un man vajadzēja apmeklēt tikai nodarbības, kurās iepriekš nebiju saņēmis vērtējumu.”

Viņš stāsta, ka studēt piespieduši Ministru kabineta noteikumi. ”Ja neiegūtu augstāko izglītību, nevarētu turpināt ieņemt savu amatu būvniecības jomā, bet es taču vēl gribu strādāt. Ko es mājās sēdēšu? Kādu laiku  vēl varētu pastrādāt,” plānos dalās Juris. Tuvinieki bijuši atbalstoši, kaut arī viens otrs par viņa vēlmi mācīties bijis visai pārsteigts.

Vīrietis apmeklējis visas vajadzīgās lekcijas un sapratis, ka nekā traģiska jau nav, ja uz universitāti iet. Arī viņa noslēguma darbs novērtēts atzinīgi. ”Komisija man ielika 7 par projektu. Praksi izgāju savā darba vietā Rīgā.” Kaut arī studijas bijušas Liepājā, bet darbs – galvaspilsētā, viņam visai viegli izdevies ar visu tikt galā.

”Vecuma dēļ neviens prasības nesamazināja,” smej vīrietis. ”Par manu vecumu pajautāja tikai datorgrafikas  pasniedzējs. Sapratām, ka viņš ir trīs gadus vecāks par mani. Vairums pasniedzēju gan gan krietni jaunāki.”
Juris šoziem bija vienīgais programmas ”Būvdarbu vadīšana” absolvents.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli