Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

Aicina apspriest koka ciršanu Dzērves ielā

Aicina apspriest koka ciršanu Dzērves ielā
Foto: liepajniekiem.lv
20.09.2019 15:04

liepajniekiem.lv

No 20. līdz 26.septembrim ikviens interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli par viena koka – zirgkastaņas nociršanu Dzērves ielā, vēsta būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Publiskā apspriešana notiek saistībā ar Komunālās pārvaldes ierosināto būvprojekta izstrādi ”Ietves izbūve Dzērves ielā posmā no Lauku ielas līdz Salmu ielai, Liepājā”.

Projekta ietvaros paredzēts izbūvēt cementbetona bruģa seguma ietvi 1,50 metru platumā, izveidot ievalkas virszemes notekūdeņu uztveršanai, izbūvēt drenāžu esošo grāvju vietā un pārbūvēt atsevišķas nobrauktuves uz zemesgabaliem asfaltbetona segumā.

Būvprojekta īstenošanas rezultātā tiks paaugstināta satiksmes drošība, it īpaši mazaizsargātiem satiksmes dalībniekiem, kā arī uzlabota virszemes notekūdeņu uztveršana un novadīšana.

Lai varētu īstenot topošo būvprojektu, nepieciešams nocirst vienu parasto zirgkastaņu, kas aug Dzērves ielas sarkanajās līnijās pie īpašuma Apriķu ielā 2 un traucē projekta iespējamiem risinājumiem.

Ar lūgumu atļaut šī koka nociršanu, jo traucē projekta risinājumiem, pilsētas apstādījumu uzraudzības komisijā (AUK) ir vērsusies SIA ”Ielu un ceļu projekti”, kas šobrīd veic minētā būvprojekta izstrādi.

Apskatot situāciju dabā, AUK ir konstatējusi, ka iesniegumā minētais koks aptuveni 50 centimetru augstumā dalās divās asīs. Kokam ir trīs galotnes, izlūzis zars, lūzuma vietā izveidojies dobums, kas aizrētojies.

Tā kā cērtamā koku celma diametrs ir lielāks par 20 centimetriem un koka ciršana ir paredzēta publiski pieejamā pašvaldības īpašumā, kas nav meža teritorija, kā arī tiks īstenots sabiedriski nozīmīgs projekts, par tā nociršanu ir jārīko publiskā apspriešana.

Ar publiskās apspriešanas materiāliem var iepazīties Liepājas pilsētas domes pirmā stāva foajē, arī Dzērves ielā, kur publiskās apspriešanas laikā ir novietots informācijas stends. Zirgkastaņa šeit būs arī marķēta ar košas krāsas auklu vai lentu.

Publiskās apspriešanas anketu līdz 26.septembrim var aizpildīt elektroniski vai – klātienē, Liepājas pilsētas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Rožu ielā 6.

Papildu informāciju par plānoto koku ciršanas ieceri var saņemt Liepājas pilsētas Būvvaldē, pie Apstādījumu uzraudzības komisijas sekretāres Lauras Stilbiņas, zvanot: 63 404 723 vai rakstot uz e-pastu: [email protected]

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)