Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Aicina izteikt viedokli par koku ciršanu Ezermalas ielā

Aicina izteikt viedokli par koku ciršanu Ezermalas ielā
Foto: Egons Zīverts
21.03.2019 12:29

liepājniekiem.lv

No 21. līdz 30. martam ikviens iedzīvotājs un interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli par paredzēto koku ciršanu un jaunu koku stādīšanu Ezermalas ielā, vēsta Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Publiskā apspriešana notiek sakarā ar ieceri pārbūvēt Ezermalas ielu (no Jaunā tilta līdz SIA ”EKO Kurzeme”) un bijušo dzelzceļa tiltu pār Tirdzniecības kanālu par gājēju un velobraucēju tiltu. Būvniecības iecere, ko pēc pašvaldības pasūtījuma izstrādājusi SIA ”Firma L4”, paredz izbūvēt arī Ezermalas ielas atzaru uz Parka ielu. Būs jaunas ietves, veloceliņi, apgaismojums, lietus ūdens kanalizācija.

Taču, lai kvalitatīvi īstenotu pārbūvi, būvdarbu teritorijā nepieciešams nocirst 13 kokus – četrus bērzus, divus vītolus, divus ošus, vienu vilkābeli, trīs papeles un vienu ievu.

Projekta zonā paredzēts saglabāt 13 esošos kokus un iestādīt ne mazāk kā 70 jaunus koks. Koku sugas tiks precizētas būvprojekta izstrādes laikā. Esošajiem kokiem tiks veikta vainagu veidošana un nokaltušo zaru zāģēšana.

21. februārī uzņēmums SIA ”Firma L4” Apstādījumu uzraudzības komisijai (AUK) ir lūgusi saskaņot koku nociršanu būvprojekta teritorijā. Tā kā cērtamo koku diametrs caurmērā ir lielāks par 20 centimetriem, koku ciršana ir paredzēta publiski pieejamā pašvaldības īpašumā, kas nav meža teritorija, un tiks īstenots sabiedriski nozīmīgs projekts, pirms ieceres saskaņošanas ir jārīko publiskā apspriešana.

Būvprojekta risinājums paredz nocirst arī augļu kokus un kokus, kuru celma caurmērs ir mazāks par 20 centimetriem – šādu koku kopskaits ir 53. Taču atbilstoši minētajiem noteikumiem par šiem kokiem pašvaldības atļauja nav nepieciešama un publiskā apspriešana netiek rīkota.

Ar publiskās apspriešanas materiāliem var iepazīties Liepājas pilsētas domes pirmā stāva foajē, arī Ezermalas ielas posmā, kur notiks pārbūve un kur publiskās apspriešanas laikā būs izvietots informācijas stends, kā arī elektroniski: Koku ciršanas publiskā apspriešana Ezermalas ielā, Liepājā.

Publiskās apspriešanas anketu līdz 30. martam var aizpildīt elektroniski: Publiskās apspriešanas anketa vai aizpildīt klātienē Liepājas pilsētas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Rožu ielā 6.

Papildu informāciju par plānoto koku ciršanas ieceri var saņemt Liepājas pilsētas Būvvaldē, pie Apstādījumu uzraudzības komisijas priekšsēdētājas Lauras Stilbiņas, zvanot pa tālruni 63 404 723 vai rakstot uz e-pastu: [email protected].

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli