Otrdiena, 21. janvāris Agne, Agnese, Agnija

Aicina piedalīties apspriešanā par četru koku ciršanu Kārļa Zāles laukumā

Aicina piedalīties apspriešanā par četru koku ciršanu Kārļa Zāles laukumā
Foto: Egons Zīverts
07.08.2019 13:02

liepajniekiem.lv

No 7. līdz 16.augustam ikviens interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli par paredzēto četru koku nociršanu Kārļa Zāles laukumā, Tirdzniecības kanāla krastmalā, informē būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Publiskā apspriešana notiek saistībā ar pašvaldības ieceri īstenot pagaidām vēl topošu būvprojektu, kas paredz pārbūvēt pilsētas teritoriju uzņēmējdarbības vajadzībām posmā no Jaunā tilta līdz Graudu ielai.

Būvprojekts iecerēts, lai nostiprinātu Tirdzniecības kanāla krastmalas un izveidotu jaunu ielas infrastruktūru. Lai īstenotu šo ieceri, nepieciešams nocirst četrus kokus – parasto zirgkastaņu, kalnu kļavu un divus trauslos vītolus.

Kalnu kļava un vītoli atrodas erozijas skartajā Tirdzniecības kanāla krasta zonā. Veicot jaunā krasta stiprinājuma izbūvi, koku saglabāšana, kā uzskata būvprojekta izstrādātājs SIA ”ViaFuture”, ir neracionāla un nav iespējama. Savukārt parastā zirgkastaņa aug plānotajā ietves zonā un traucē Kārļa Zāles laukuma kāpņu – pandusa izveidei.

Ar lūgumu atļaut šo koku nociršanu pilsētas apstādījumu uzraudzības komisijā (AUK) ir vērsusies SIA ”ViaFuture”.

Atbilstoši Liepājas pilsētas pašvaldības pasūtījumam projektētājs posmā no Jaunā tilta līdz Graudu ielai paredz esošo ielu un tai piegulošo teritoriju pārbūvi, veidojot jaunu publisko ārtelpu struktūru pilsētā.

Kopumā teritorijā paredzēts iestādīt ap 100 jaunu koku un izveidot jaunas apstādījumu zonas. Piemēram, starp kanālmalu un ielu iecerēts veidot plašas zāļveida ziemciešu – pļavas tipa stādījumu joslas ar dekoratīvajām ābelēm. K. Zāles laukumā gājēju ietves no brauktuves būs atdalītas ar apstādījumu zonām, bet braukšanas joslas būs nošķirtas ar jauniestādītiem skābaržiem, liepām un kļavām. Pretī tirdzniecības centram “Ostmala” paredzēts izveidot skvēru ar dažādiem dekoratīvi izteiksmīgiem kokiem, lai veidotu patīkamu un estētiski pievilcīgu vietu, kur cilvēkiem uzkavēties.

Tā kā cērtamo koku celma diametrs ir lielāks par 20 centimetriem un koku ciršana ir paredzēta publiski pieejamā pašvaldības īpašumā, kas nav meža teritorija, kā arī tiks īstenots sabiedriski nozīmīgs projekts, ir jārīko publiskā apspriešana.

Koki atrodas arī Valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa ”Liepājas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā, līdz ar to, nepieciešams arī Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes atzinums.

Ar publiskās apspriešanas materiāliem var iepazīties Liepājas pilsētas domes pirmā stāva foajē, arī Kārļa Zāles laukumā, kur publiskās apspriešanas laikā būs novietots informācijas stends. Izcērtamie četri koki šeit būs arī marķēti ar košas krāsas auklu vai lentu.

 Publiskās apspriešanas materiāli pieejami šeit.

Publiskās apspriešanas anketu līdz 16. augustam var aizpildīt elektroniski vai – klātienē, Liepājas pilsētas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Rožu ielā 6.

Papildu informāciju par plānoto koku ciršanas ieceri var saņemt Liepājas pilsētas Būvvaldē, pie Apstādījumu uzraudzības komisijas sekretāres Lauras Stilbiņas, zvanot: 63 404 723 vai rakstot uz e-pastu: [email protected]

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)