Svētdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis

Aicinās riteņbraucējus aprīkot savus velosipēdus ar lukturiem un atstarotājiem

Aicinās riteņbraucējus aprīkot savus velosipēdus ar lukturiem un atstarotājiem
Foto: Pixabay
10.12.2019 17:12

liepajniekiem.lv

Arvien lielāks skaits cilvēku savās ikdienas gaitās gada tumšajos mēnešos dodas ar velosipēdu. Tomēr ne vienmēr viņi ir parūpējušies par savu drošību. Tādēļ Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), apvienība ”Pilsēta cilvēkiem”, biedrība ”Velo-Redele” un mazumtirdzniecības uzņēmums ”Narvesen” kopīgā akcijā aicinās riteņbraucējus aprīkot savus velosipēdus ar lukturiem un atstarotājiem, kā arī valkāt apģērbu ar atstarojošiem elementiem.

Pirmais velosipēdistu izgaismošanas pasākums notiks Liepājā, trešdien, 11.decembrī, no pulksten 16 Lielā ielā pie Tramvaja tilta.

CSDD Liepājas klientu apkalpošanas centra vadītāja vietnieks Arnis Jekste informē, ka akcijas laikā tie velosipēdisti, kuri nebūs parūpējušies par savu drošību, saņems lukturīšu komplektu: baltā gaisma piestiprināma velosipēda priekšā, bet sarkanā – aizmugurē. Savukārt tie velobraucēji, kuri divriteni būs pareizi izgaismojuši, saņems kafiju.

Ja velosipēds ir aprīkots ar lukturīšiem vai atstarotājiem, tas ceļu satiksmē ir redzams vismaz no 150 metru attāluma. Savukārt, ja velosipēdam nav ne lukturīšu, ne arī atstarotāju, autovadītājs to pamana pēdējā brīdī un, iespējams, vairs nepaspēs noreaģēt un laikus nobremzēt. Šāda situācija ir par iemeslu daudzām traģēdijām uz Latvijas ceļiem, kuras notiek tieši gada tumšajos mēnešos.

CSDD apkopotā statistika liecina, ka šā gada 11 mēnešos ceļu satiksmē bojā gājuši astoņi, bet ievainoti 594 velosipēdisti. Salīdzinoši pērn šajā laikā bojā gāja deviņi, bet ievainoti 616 velosipēdists. Šogad velo saimei traģiskākais mēnesis bija novembris, kad bojā gāja trīs velosipēdisti.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)