Otrdiena, 7. jūlijs Maruta, Alda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aisteres ielā mājas likstās apsūdz “LNA”

Aisteres ielā mājas likstās apsūdz “LNA”
"Mājas pārvaldīšana ir bijusi sarežģīta," atzīst "LNA" pārstāve Ieva Puka. "LNA" gatavojas atdot Aisteres ielas 7. nama dokumentus nākamajam apsaimniekotājam. Būvvaldē bažījas – iedzīvotāji zaudē laiku, kas nepieciešams, lai paspētu atjaunot jumtu, kas ir "pirmsavārijas stāvoklī". (Foto: Egons Zīverts)
18.02.2020 07:00

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Māja Aisteres ielā 7, par kuras jumta konstrukciju nedrošumu “Kurzemes Vārds” rakstījis vairākkārt, pēdējoreiz 4. februārī, ir jauna apsaimniekotāja gaidās. Kā pēc raksta teica divas mājas iedzīvotājas, 86 dzīvokļu nama uzturēšanas likstās lai vainojot tieši līdzšinējo pārvaldnieku – uzņēmumu “Liepājas namu apsaimniekotājs”. Iedzīvotājas nevēlējās savu vārdu publiski minēt.

Bez sapulcēm?

Kaimiņienes, no kurām viena ir dzīvokļa īpašniece, otra – īrniece, kura dzīvo savas meitas dzīvoklī, pārmet, ka trīs gadus mājā neesot notikusi neviena īpašnieku sapulce, uz iedzīvotāju jautājumiem neesot sniegtas atbildes vai arī tās bijušas formālas. Tieši “LNA” bezdarbības dēļ jumts esot tik sliktā stāvoklī. “Noņēma mums no mājas naudas gandrīz 12 tūkstošus eiro par projektēšanu, mēs par to neko nezinājām,” apgalvoja viena no sievietēm.

“LNA” tik iznīcinošu kritiku noraida. Uzņēmuma pārstāve Ieva Puka atsūtīja “Kurzemes Vārdam” lēmumu un sapulču datumu un citu ar mājas apsaimniekošanu saistītu notikumu sarakstu kopš 2016. gada, kas redzami mājas lietā.

2016. gads. Četras reizes rīkota kopsapulce par remontdarbu apspriešanu, par konstrukciju remontu, par renovācijas projektu, par renovācijas iespēju – nevienu reizi sapulce nav bijusi lemttiesīga, jo nav bijis kvoruma. Organizēta anketēšana par nepieciešamību veikt tehnisko atzinumu un energoauditu – iedzīvotāji to noraidījuši, vairāk bijuši pret nekā par to.

2017. gads. Sagatavots balsojuma protokols, tātad bijusi anketēšana par (renovācijas) dokumentācijas sagatavošanu “Altum” programmai, par to bijis 61 dzīvokļa īpašnieks. Šajā gadā notikušas vairākas sapulces ar mājas kontaktpersonām par renovācijas projektu un tā risinājumiem. Pēc “LNA” informācijas, mājas kopsapulces togad nav bijis.

2018. gads. Pēc “LNA” sniegtās informācijas, togad kopsapulču nav bijis. Bet ir saņemts būvvaldes saskaņojums (renovācijas) projektam, tas iesniegts “Altum”, saņemts projekta saskaņojums.

2019. gads. Kredītiestādes nav saskaņojušas mājas renovācijas iepirkuma rezultātu, jo būvniecības izmaksas bijušas pārāk augstas. Notikušas divas kontaktpersonu sapulces par projekta risinājumu pārskatīšanu, un 30. septembrī – mājas kopsapulce (no “LNA” sniegtās informācijas izriet – pirmo reizi visos šajos gados) par jumta atjaunošanu.

Taču mājas iedzīvotājas “Kurzemes Vārdam” pastāstīja, ka 20. oktobrī iedzīvotāji paši noorganizējuši sapulci, kurā lēmuši par atteikšanos no “LNA” pakalpojumiem, bet tobrīd nav savākts pietiekams skaits (divas trešdaļas) īpašnieku parakstu.

Tikmēr “LNA” 30. oktobrī aicināja iedzīvotājus uz kopsapulci par renovācijas projektu, bet šī sapulce nebija lemttiesīga, jo pietrūka kvoruma. Līdz novembra vidum “LNA” organizējis dzīvokļu īpašnieku anketēšanu par daļēju mājas renovāciju – vairākums balsojis pret to.

Savukārt šī gada 14. janvārī dzīvokļu īpašnieki atkārtoti lēmuši lauzt līgumu ar “LNA”. Šoreiz vajadzīgais divu trešdaļu īpašnieku parakstu skaits savākts, iedzīvotāji pilnvarojuši Daigu Ārenieci kārtot tālāk dokumentus, lai apsaimniekotāju varētu nomainīt. D. Āreniece nedzīvo Aisteres ielā 7, bet nodarbojas ar namu apsaimniekošanu. Vai viņa kļūs par šīs mājas apsaimniekotāju, to D. Āreniece pati vēl pateikt “Kurzemes Vārdam” nevarēja. Pēc viņas teiktā, pašlaik iesaistījusies, lai iedzīvotājiem palīdzētu. “LNA” par īpašnieku lēmumu informēts 28. janvārī.

Tikmēr nākamajā dienā, 29. janvārī, “LNA” rīkoja kopsapulci par mājas tehnisko stāvokli. Nebija kvoruma, sapulce nebija lemttiesīga. “LNA” vadītājs Artis Rimma aizrāda – lai apsaimniekotājs kaut ko darītu mājas labā, ir jābūt mājas īpašnieku pasūtījumam – lēmumam. Ja tā nav, tad apsaimniekotāja varā nav kaut ko darīt.

Dibinās biedrību

“LNA” noraida pārmetumu, ka bēniņi nav ventilēti. “Ventilācijas sistēmas remonts līdz ar pagaidu balstu izbūvi ir veikts. Tas gan ir pagaidu risinājums, jo līdz ar renovāciju jumts tiktu kapitāli saremontēts,” informēja I. Puka, atzīstot: “Šīs mājas pārvaldīšana ir bijusi sarežģīta gan “LNA”, gan pašiem iedzīvotājiem. Iespējams, ir atteikts kāds informācijas pieprasījums vai nav apmierinājis skaidrojums, bet tam faktiski vienmēr ir kāds likumisks vai citāds arguments.”

“Cilvēkiem jau tie solījumi ir vot šitā,” sacīja iedzīvotāja, “agrāk arī – taisa vienu projektu, samaksā naudu, beigās projekts izrādās nederīgs. (..) Ne jau no jumta remonta bēgam, bēgam no “LNA”.”

D. Āreniece sacīja, ka Aisteres ielas 7. nama īpašnieki mājas apsaimniekošanai dibināšot biedrību. Pēc viņas pieredzes, kur ir biedrība, tur apsaimniekošana un savstarpējā iedzīvotāju informēšana izdodas labāk. “Biedrībai ir vieglāk pārvaldīt dzīvojamo māju,” viņa uzskata.

Pašvaldība – ķīlniece?

Šajā mājā no 86 dzīvokļiem 23 pieder pašvaldībai. Lai gan tas ir mazākums, tomēr ar 23 balsīm pašvaldība varbūt diezgan ievērojami būtu varējusi ietekmēt nama apsaimniekošanas gaitu? Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis ir pretējās domās. “Mēs, pašvaldība, esam kā ķīlnieki,” viņš sacīja un apgalvoja, ka uz kopsapulcēm (acīmredzot uz tām, kurās iedzīvotāji lēmuši par apsaimniekotāja maiņu) pašvaldība ar savām balsīm nemaz neesot uzaicināta. “Tas nav godīgi. Ja kopsapulci sasauc, izliekot paziņojumus kāpņu telpā, mēs to neuzzinām.”

“LNA” pašvaldību uz sapulcēm aicināja vienmēr, uzsvēra I. Puka. Arī D. Āreniece (par sapulcēm, kurās iedzīvotāji lūguši viņas palīdzību) sacīja: “Aicināti bija visi.”

M. Egmanis: “Mēs esam balsojuši par renovāciju. Ir bijusi balsošana par projekta izstrādi – tur visur esam piedalījušies. Mēs nebalsojām par to, ka pietiek tikai ar kosmētisku remontu.” Viņš liek iedzīvotājiem pie sirds: “Renovācijas projekti kļūst aizvien dārgāki. Ja Eiropas Savienības naudas vairs nebūs, tad viss būs jādara pašiem par savu naudu. Ar savu bezdarbību iedzīvotāji ieriebj sev, bojājot savu īpašumu. Ja nebūs risinājuma iedzīvotāju pašu starpā, tad [nonāks pie tā, ka mājas konstrukcijas pasliktināsies tiktāl, ka] apdraudēs dzīvību.”

“Kurzemes Vārds” iepriekš ziņoja, ka Aisteres ielas 7. nams, iespējams, būs pirmā daudzdzīvokļu māja Liepājā, kuru nāksies iekļaut bīstamo ēku sarakstā, varbūt pat aizliedzot ēkas ekspluatāciju. Jau pirms vairākiem gadiem konstatēts – jumta konstrukciju paneļi bojājas, bīstamākie, par kuriem secināts, ka tie varētu lūzt, pat nomainīti pret pagaidu jumtu. Taču vairākos nesenos tehniskos apsekojumos secināts, ka paneļu dzelzs konstrukcijas turpina rūsēt, bojājas, jumts ievērojami pasliktinās.

Pagājušajā nedēļā “LNA” iesniedzis būvvaldei vēstuli, ka abas pēdējās “LNA” rīkotās īpašnieku sapulces beigušās bez kopības lēmuma (kā zināms, tajās nebija kvoruma), bet atnākušajiem iedzīvotājiem atkārtoti sniegta informācija par “jumta konstrukciju pirmsavārijas stāvokli”.

“Sagatavosim būvvaldes lēmumu ar konkrētu termiņu bīstamības novēršanai, vispirms izstrādājot atbilstošu projektu dokumentāciju,” 17. februārī “Kurzemes Vārdu” informēja būvvaldes vadītājas vietnieks Arvīds Vitāls.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz