Svētdiena, 1. novembris Ikars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aizsargkokus Lielgabalu ielā noteikti grib saglabāt

Pirmdien noslēdzās četru koku zāģēšanas priekšlikuma apspriešana vietā, kur, pēc Liepājas pašvaldības ieceres, plāno izbūvēt Lielgabalu ielu. Lai gan visas anketas nav pilnīgi korekti izpildītas un savu lēmumu vēl pieņems pilsētas domes Apstādījumu uzraudzības komisija, tomēr jau zināms – no vairāk nekā 80 atbilžu iesniedzējiem vairums ir pret koku likvidēšanu.

Aizsargkokus Lielgabalu ielā noteikti grib saglabāt
Oskara Kalpaka ielas 99.a māja, šķūnīši un nozāģējamā liepa. Skats no Mastu ielas. Ja šķūņa un koku vietā būvēs Lielgabalu ielu, tad šīs mājas pagalma tikpat kā vairs nebūs. (Foto: Egons Zīverts)
25.09.2020 06:00

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Lielgabalu iela vēsturiski, vēl pirms Otrā pasaules kara, ir pastāvējusi, taču pēckara apbūves dēļ pašlaik dabā tā, var uzskatīt, neeksistē, vismaz ne ar ielas cienīgu infrastruktūru. Šajā Ziemeļu priekšpilsētas ieliņā blakus ostai ir septiņas adreses, tostarp divi ir neapbūvēti pašvaldības zemes gabali. Iespējamais ielas izbūves stāsts ir vairākus gadus vecs. “Lielgabalu ielas privātmāju iedzīvotāji brauc uz saviem īpašumiem caur piecstāvu daudzdzīvokļu ēku pagalmu. Ja šie nami zīmē pagalmu labiekārtošanas projektus, tad piekļuve Lielgabalu ielas mājām vairs nebūs iespējama,” stāsta pašvaldības Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis.

“Lielgabalu iela dzīvē neeksistē. Šīs ielas iedzīvotāji brauc caur Oskara Kalpaka 99. un 99.a mājas teritoriju,” pirmdien skaidroja projektētāja Dace Kreičmane, kura izpilda Komunālās pārvaldes doto uzdevumu – gatavo ielas izbūves projektu. Lielgabalu ielas trase pastāv pilsētas teritorijas plānojumā, kur iela iezīmēta L burta izskatā, atzarojoties no Mastu ielas. Tā teorētiski sākas spraugā starp Mastu ielas namiem un O. Kalpaka ielas 99.a māju.

Vietā, kur paredzēts ielas sākums, ir šīs mājas šķūnīši, tie daļēji atrodas uz pašvaldības zemes, “ielas sarkanajās līnijās”. Ap šķūnīšiem ir četri zaļoksni, pieauguši koki – liepas un skābardis. Šie koki O. Kalpaka ielas 99.a mājas priekšā veido zaļu aizsargsienu, kas sargā astoņu dzīvokļu mājas nelielo pagalmu no jūras vējiem un, galvenais, no ostas putekļiem. Tā kā potenciālajai ielai šeit ir pavisam šaura iespēja, te var būt tikai 5,5 metrus plata brauktuve, pat trotuāriem nav vietas.

Būvējot ielu, nāktos izbūvēt arī tās pamatni, jo te apakšā tādas nav, tikai smilts, un tad vajadzētu arī tik skarbi apcirst koku sakņu sistēmu, ka tiem nekādu izredžu izdzīvot nebūtu, tāpēc tie vienalga būtu jānozāģē, skaidro D. Kreičmane. Vietiņa ir tik šaura, ka arī jaunu koku stādiem vietas nepaliktu. Savukārt Lielgabalu ielu izbūvēt tieši uz O. Kalpaka ielu, izmantojot spraugu starp O. Kalpaka 99. un 99.a namu, arī nevar, jo šī iebrauktuve ir pārāk šaura, bez tam šeit zeme pieder abām mājām, nevis pašvaldībai.

Vakar, otrdien, par Lielgabalu ielu un tās kokiem bijušas arī pāris sarunas pilsētas domes vadībā un izpilddirekcijā. D. Kreičmane teic – iespējams, mēģinās tomēr rast citu risinājumu, varbūt varētu veidot piekļūšanu pie Lielgabalu ielas īpašumiem no pretējās – no ziemeļu puses. “Tiek izvērtēti arī citi apstākļi, cilvēkiem ir dažādas intereses. Visticamāk, būs kādi projekta grozījumi,” otrdien pieļauj A. Štāls.

“Kurzemes Vārda” sastaptie vietējie iedzīvotāji ir pret koku nociršanu. Ginters Untenbergs no mazās šķērsielas – Mastu ielas, kas ir aklā ieliņa un atduras pret ostas žogu, – uzskata, ka izbūvēt ielu “priekš piecām mājām” ir smieklīgi, plānotie pašvaldības izdevumi būs tam neadekvāti lieli: “Tā ir naudas izgāšana piecām mašīnām, pilsēta tērēs naudu šādas ielas izbūvei, kad vēl vajag remontēt grantētās ielas.” Pašvaldība varbūt gribot savus zemesgabalus pārdot? “Te neviens neko vairs nepirks, paskatieties – kāda man ir noputējusi mašīna!” viņš liek aizdomāties par ostmalas dzīves ēnas pusēm. Ja nocirtīs kokus un būvēs Lielgabalu ielu pēc pašreizējās ieceres, tad būs neērtības arī viņa mājai, būs jābūvē jauns žogs un iela ies tieši gar mājas robežu. Viņa kaimiņiene Gaida Priščeca saka: “Nekādu jaunu ielu nevēlos, vēlētos vēl kādu koku!”

“Es neesmu ne kategoriska, ne nosodoša, bet mūs šīs pārmaiņas uztrauc,” atzīst O. Kalpaka ielas 99.a nama iedzīvotāja Inese Brūdere. Viņa vērš uzmanību: ja būvēs Lielgabalu ielu pēc pašreizējās ieceres, tad O. Kalpaka iela 99.a māja paliks gan bez aizsargājošajiem kokiem, gan tikpat kā bez pagalma, toties triju ielu – O. Kalpaka, Mastu, Lielgabalu – ciešā apkampienā. Bet šī ir astoņu dzīvokļu māja, tajā dzīvo septiņi bērni, tostarp daudzbērnu ģimene. Pēckara gados būvētajai mājai nav ne pagrabu, ne balkonu, palīgtelpu trūkst. Savā laikā bija malkas apkure, tad arī šķūnīši sacelti. “Arī mēs un mūsu bērni esam liepājnieki,” viņa uzsver, cerot uz to, ka pilsētas amatpersonas iedziļināsies un atradīs labāko risinājumu gan iedzīvotājiem, gan kokiem.  

Mastu ielas iedzīvotājs Ginters Untenbergs uzskata – būvēt ielu “piecām mašīnām” nozīmē izgāzt lielu pilsētas naudu situācijā, kad citur Liepājā vēl ir ļoti daudz remontējamu grants brauktuvju. (Foto: Egons Zīverts)
Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz