Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aizsarglīdzekļu trūkst. Ir cerības, ka piegādās

Aizsarglīdzekļu trūkst. Ir cerības, ka piegādās
Foto: pexels.com
25.03.2020 07:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

“Aizsarglīdzekļu mums nav, jo nopirkt nevaram, nav pieejami,” situāciju medicīnas iestādē Rīgas ielā skaidro ģimenes ārste Anita Liepa. Ar dezinfekcijas līdzekļu un aizsargmasku trūkumu saskaras šobrīd teju katrs iedzīvotājs, kurš steidz tos iegādāties. “Mums nav iespējas neko nopirkt, esam apstaigājuši visas Liepājas aptiekas,” “Kurzemes Vārdam” stāsta kāda lasītāja.

Liepājas pilsētas domes pārstāve Zita Lazdāne ziņo, ka šobrīd sejas aizsargmaskas ražo Liepājas uzņēmums “Tonus Elast”. No uzņēmuma pašvaldība jau iegādājusies aptuveni 4500 sejasmasku, un dome turpina iepirkt vēl. Maskas pagaidām tiek izsniegtas Sociālā dienesta darbiniekiem, pašvaldības policistiem, izglītības iestāžu darbiniekiem. Tās tiek izdalītas arī senioriem. “Plānots, ka tuvāko dienu laikā šīs maskas būs pieejamas Liepājas veikalos. Līdzko būs panākta galīgā vienošanās, sniegsim informāciju. Paralēli notiek sarunas ar citiem Liepājā esošajiem tekstiluzņēmumiem, kuri meklē un testē piemērotākos materiālus, lai arī varētu uzsākt ražošanu. Konkrētus uzņēmumu nosaukumus šobrīd neminēsim, kad būs gatavi sākt ražot, tad sniegsim plašāku informāciju. Liepājas pašvaldība apzinājusi arī vairākus lielākos ražotājus, kas var piegādāt lielākā apjomā,” papildina Z. Lazdāne.

“Maska jau nepasargā veselos, tā pasargā slimos. Pēc būtības man vajadzētu kā ģimenes ārstei, katram savam pacientam ienākot manā kabinetā, izsniegt pa aizsargmaskai. Liepājā sāka nesen ražot šīs maskas. Man būtu nepieciešamas kādas 500 maskas, ja vēlos saviem klientiem tās izsniegt, pasargājot sevi un reģistratori. Zvanīju uz “Tonus Elast”, kas ražo maskas. Viena maksā 1,50 eiro. Man nav tādas papildu naudas. Dezinfekcijas līdzekļi pagaidām mums ir. Es vēl biju paspējusi mazliet iepirkt, kad vēl tie bija pieejami, bet tas nav ilgam laikam. Tagad vienojāmies ar aptieku, kas mūsu medicīnas centrā gatavo zāles, – viņi izgatavos mums dezinfekcijas līdzekļus. Glicerīns un spirts viņiem ir. Proporcijās 50 pret 100 savienojot, lietosim šādu līdzekli. Apkopēja vakarā pēc pieņemšanām visu nopūš un nomazgā, cik var – krēslus, grīdu, durvis. Izsargājamies, kā mākam, nekāda lielā aizsardzība mums diemžēl nav,” situāciju izklāsta Anita Liepa.

“Tonus Elast” valdes locekle Dace Mihņenoka “Kurzemes Vārdam” skaidro situāciju: “Mēs vieni paši nevaram saražot nepieciešamo aizsargmasku skaitu. Es aicinātu iesaistīties arī pārējos Liepājas šūšanas uzņēmumus. Saprotu, ka tas nav peļņas darbs, tas vairāk ir sociāls projekts, taču, ja mēs spēsim pasargāt kaut daļu cilvēku, tas jau būs labi.”

Šobrīd pasūtījumu skaits ir milzīgs. Pasūtītāji ir uzņēmumi, iespēju robežās katru dienu maskas tiek nogādātas arī “Tonus Elast” veikalos. Firmas veikali ir gan Ludviķa ielā, gan Liepājas Reģionālajā slimnīcā, taču drīzumā slimnīcas veikals būšot slēgts, jo nav nepieciešamā apgrozījuma, skaidro uzņēmuma pārstāve.

“Mēs maksimāli mēģinām palielināt ražošanas apjomus. Ja šobrīd dienā vidēji izstrādājam ap 1200 aizsargmaskām, tad līdz nedēļas beigām plānojam palielināt apjomu līdz 3000 maskām dienā,” cer uzņēmēja. Lielu problēmu uzņēmumā rada arī fakts, ka vairāku ģimeņu locekļi bijuši ārzemēs un šobrīd atrodas pašizolācijā.

D. Mihņenoka apliecina, ka pilsētas dome pagaidām iepirkusi pirmo pasūtījumu un gaida rindā uz nākamajām maskām. “Svarīgs ir laiks. Tas, ko mēs saražosim pēc mēneša, vairs nevienu neinteresē. Maskas ir nepieciešamas jau šodien. Domāju, ka drīz bez maskām nemaz nevarēsim iziet uz ielām. Mūsu maskas var lietot vairākkārt. Tās ir mazgājamas, jo šūtas no auduma,” skaidro “Tonus Elast” valdes locekle. Viņa arī skaidro, ka šīs maskas nav medicīniski sertificētas, jo tas ir ilgs process, tāpēc katrs pats arī var pieiet problēmai radoši un izveidot sev kādu aizsargmasku.

Vai valstī situācija ar dezinfekcijas līdzekļiem tuvākā laikā varētu atrisināties, “Kurzemes Vārds” jautāja Veselības ministrijas pārstāvim Oskaram Šneideram: “Pati labākā aizsardzība vēl joprojām ir ziepes un ūdens. Jo vairāk ievērosim personīgo higiēnu, jo labāk. Ziepju noteikti valstī nepietrūks, bet, ja runājam par cita veida dezinfekciju, tad mūsu vietējie ražotāji pastiprina savas ražošanas jaudas.” Viņš stāsta, ka AS “Latvijas balzams” ir sācis ražot dezinfekcijas līdzekļus, arī Rīgas Farmaceitiskā fabrika ir paplašinājusi savu klāstu.

20. martā nosūtīta pirmā lielā partija nodošanai tirdzniecībā visiem aptieku tīkliem. “Drīzumā jābūt visās Latvijas aptiekās. Piemēram, tikai “Latvijas balzams” vien savu jaudu palielina līdz 20 tonnām dienā,” papildina O. Šneiders. “Kas attiecas uz dezinfekcijas līdzekļiem dažādiem uzņēmumiem, piemēram, medicīnas iestādēm, sabiedriskajam transportam, citām publiskām vietām, šeit piesaistītas vēl citas ražotnes – “Spodrība”, rūpnīca “Kalsnava Distillery”. Plānojam jau šonedēļ atrisināt jautājumu par dezinfekcijas līdzekļiem iestādēm,” prognozē Veselības ministrijas pārstāvis.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz