Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Aizsaulē devies Mārtiņš Sesks seniors

Aizsaulē devies Mārtiņš Sesks seniors
Foto: Egons Zīverts
08.07.2019 20:25

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Šodien nepilnu 83 gadu vecumā Mūžībā devies rallija “Kurzeme” aizsācējs, PSRS Autorallija čempions Mārtiņš Sesks.

Viņš dzimis 1936. gada 27. novembrī Cēsīs, skolojies Siguldas 1. vidusskolā, beidzis Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas pārtikas rūpniecības tehnoloģijas fakultāti.

1958. gadā sācis direktorēt Valtaiķu pienotavā, bet 1960. gadā stājies jaunā amatā – Liepājas piena kombināta direktora vietnieks un galvenais inženieris.

1965. gadā M. Sesks dibināja Liepājas Piena kombināta autosporta sekciju, kas viņa vadībā organizēja pirmās rallija sacensības. Viņš vairākkārt organizējis Latvijas un PSRS rallija čempionātus.

No 1986. gada M. Sesks bija Liepājas Agroapvienības priekšsēdētāja pirmais vietnieks. 1990. gadā organizējis Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības atjaunošanu un kolēģi viņu ievēlēja par tās priekšsēdētāju.

No 1995. līdz 1996. gadam strādājis par AS “Kurzemes piens” komercdirektoru, bijis padomnieks Autocentrā un “Rīgas piensaimnieks”. 2000. gadā sācis izdot žurnālu “Latvijas lopkopis un piensaimnieks”, nodibinājis veterānu klubu “Vecais piensaimnieks”, apkopojis piensaimniecības vēstures materiālus un rūpējies par pienrūpniecības muzeja pārprojektēšanu.

Atvadīšanās no leģendārā autsportista paredzēta piektdien, 12.jūlijā, pulksten 14. Sv. Annas baznīcā, savukārt zemes klēpī Sesku guldīs Centrālkapos.

08.07.2019 20:25

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi
Dalies ar šo ziņu
Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli